Aston Villa – Crystal Palace – 16-09-23

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Na początku zeszłego sezonu również mierzyliśmy się z Crystal Palace. Przegraliśmy wówczas 3:1 i nie mieliśmy podjazdu do drużyny Vieiry. Rok później nie ma ani Stevena Gerrarda, ani Patrica Vieiry na menedżerskich stołkach. Przed nami bardzo ważny sprawdzian, a przed wami zapowiedź meczu Aston Villa – Crystal Palace.

Aston Villa – Crystal Palace | H2H

Jak wspomniano, w zeszłym sezonie przegraliśmy z Orłami 3:1 na ich stadionie. Za Unaia Emerego pokonaliśmy zespół prowadzony przez ściągniętego z emerytury Roya Hodgsona 1:0 po samobójczej bramce Joachima Andersena, a Crystal Palace kończyło mecz w dziesięciu po czerwonej kartce Cheicka Doucure. W Premier League starliśmy się dotąd 18 razy i w statystykach mamy remis. Wygraliśmy i przegraliśmy po siedem spotkań, a czterokrotnie zwycięzcy nie było.

Spośród ostatnich i najciekawszych trzeba przywołać zwycięstwo 3:0 w Boxing Day 2020 r. Prowadziliśmy 1:0 po bramce Bertranda Traore, by tuż przed przerwą stracić Dr. Mingsa, który obejrzał czerwoną kartkę. Nie przeszkodziło nam to jednak zdobyć dwie kolejne bramki, których autorami byli Kortney Hause i Anwara El Ghazi. Zresztą zobaczcie sami.

Dziwnie wyglądały te covidowe mecze.

Odkąd Roy Hodgson wrócił z emerytury, przegrał zaledwie trzy spotkania spośród piętnastu. W obecnym sezonie jego zespół poległ jedynie z Arsenalem. Pokonywał natomiast Sheffield United i Wolves, a z Brentford zremisował. Zatem – nie czeka nas łatwa przeprawa.

Aston Villa – Crystal Palace | sytuacja kadrowa

Okienko transferowe podsumowaliśmy tutaj. Liczymy, że Pau Torres przestanie popełniać proste błędy, Diaby utrzyma formę, Tielemans będzie kreował, a Nicolo Zaniolo pokaże swój potencjał. Co do transferów Crystal Palace, to klub opuścił Wilfred Zaha i Luka Milivojević, a zakontraktowano tam czterech nowych piłkarzy: Jeferson Lerma, Rob Holding, Dean Henderson i Matheus Franca. Kolumbijczyk przyszedł za darmo, a obrońca z Arsenalu za milion. Znacznie więcej zapłacono za bramkarza (17.5 miliona €) i nastolatka z Brazylii (20 milionów €). Tego ostatniego nie zobaczymy w najbliższym meczu z powodu kontuzji. Na boisku zabraknie również Michaela Olise.

Na Villa Park wciąż szpital. Nie zagra na pewno Dr. Mings i Buendia, przed którymi całe miesiące rehabilitacji. Po woli zrasta się również śródstopie Jacoba Ramseya, ale do gry ma wrócić dopiero pod koniec września. Na mecz z Chelsea (24 września) gotowy ma też być Diego Carlos, którego kontuzja uda nie okazała się aż tak poważna, jak się obawialiśmy. Zabraknie także Tima Iroegbunama i Bertranda Traore. Nie wiadomo, czy gotowy do gry będzie już Alex Moreno, który ostatnio wrócił do treningów z drużyną.


Aston Villa – Crystal Palace
Czas: 16.09.2023, 15:00 GMT/ 16:00 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny: Andrew Carpenter
VAR: Simon Smalldeer

Przed nami ciekawe spotkanie. Boimy się konfrontacji Odssona Eduarda z Pau Torresem. Natomiast liczymy na to, że nawet jeśli stracimy bramkę, to obronie złożonej z Andersena, Mitchella, Warda i Tomkinsa damy radę strzelić kilka. Czas, by się Watkins odblokował się w lidze.

Dodaj komentarz