Aston Villa – AZ Alkmaar | LKE | 09-11-23

Aktualności Mecze Uefa Conference League
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Czas na rewanż! Dziś gościmy na Villa Park Serogłowych xD O serze w Alkmaar napisał ostatnio ciekawie Filip. Ja się jedynie ograniczę do żarciku. Szkoda, że w tym jednym meczu nie mógłby poprowadzić drużyny Steve Bruce, bo wymyśliłem tytuł na miarę filmów S-F Hollywood kategorii D. Kapustogłowy vs Serogłowi: Pierogowy rewanż. Śmiechliście? Ktoś? Ktokolwiek? No trudno, czas na zapowiedź.

Aston Villa– AZ Alkmaar | Sytuacja w grupie

W tabeli sytuacja jest ciekawa. Po zwycięstwie z Villą i Mostarem na pierwszym miejscu jest Legia Warszawa. Tyle samo punktów mamy my, pomimo lepszego stosunku bramek zajmujemy miejsce za Legią , bo w LKE liczą się przede wszystkim wyniki bezpośrednie. Po trzy punkty mają AZ i Mostar. Jeśli dzisiaj zwyciężymy, a Legia pokona Zrinjski u siebie, to wówczas najprawdopodobniej obie drużyny awansują do kolejnej rundy, a mecz rewanżowy z Legią zadecyduje o pierwszym miejscu.

Aston Villa– AZ Alkmaar | Przed rewanżem

W poprzednim starciu rozbiliśmy AZ Alkmaar na wyjeździe 4:1. Świetny występ dali Yuri Tielemans i Leon Bailey. Najprawdopodobniej obaj zagrają dzisiaj od pierwszej minuty. Być może na lewej obronie zagra wreszcie Alex Moreno. W obronie nie można wykluczyć pary Lenglet-Carlos. Nie wiemy co się dzieje z chełpliwym Jhonem Duranem, który ostatnio nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych.

Jeśli chodzi o AZ to UEFA podjęła decyzję, że zawieszenia Mayckela Lahdo nie skróci, zatem szwedzkiego napastnika dzisiaj nie zobaczymy. Zagra natomiast najlepszy egzekutor AZ czyli Vangelis Pavlidis, który w 10 spotkaniach Eredivisie strzelił już 13 bramek. Drugim piłkarzem, na którego trzeba uważać jest prawy obrońca – Yukinari Sugawara.


Aston Villa– AZ Alkmaar
Czas: 09.11.2023, 20:00 GMT/ 21:00 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny: Luis Godinho (Portugalia)
VAR: Helder Malheiro  (Portugalia)
Transmisja: Viaplay

Czy po dzisiejszym meczu będziemy już prawie pewni awansu?

Dodaj komentarz