Villa – Southampton zapowiedź 05.03.2022

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Choć myśli krążą zupełnie gdzie indziej, dla własnego zdrowia psychicznego warto je przynajmniej na jakiś czas przekierować na coś konkretnego, niezwiązanego z wydarzeniami w Ukrainie. (o tym dlaczego media [i my] coraz częściej używają “w” a nie “na” możecie przeczytać tutaj). Tym samym zapraszamy na zapowiedź spotkania z Southampton.

Villa – So’to| H2H

39 spotkań w Premier League pomiędzy AV a So’to już za nami. 14 razy wygrywali nasi, 16 razy rywale, remis padł 9 razy. W ostatnich 5 kolejkach to Święci byli w zdecydowanie lepszej formie: wygrali 3 mecze (Norwich, Everton, Spurs) i zremisowali 2 (z Man United i Man City).

Ekipa z dzielnicy Aston zanotowała w tym czasie 2 porażki (Watford i Newcastle), 1 remis (Leeds) oraz 2 zwycięstwa (Everton i Brighton). Co ważne, ostatni rozegrany mecz był wygrany, co na pewno pozytywnie zadziała na morale w drużynie. Bardziej wnikliwi zauważą też, że wygraliśmy z drużynami, których nazwa kończy się na “-ton”, więc może to dobra wróżba przed meczem z Southampton.

Co ciekawe, to Villa wygrała więcej meczów w tym sezonie (9 vs. 8), ale So’to ratują liczne remisy (aż 11 przy 3 remisach Villi). Obie ekipy strzelają podobnie – Villa średnio 1,32 gola/mecz, Święci – 1,31 g/m. Jednak według statystyk to nasi ulubieńcy potrzebują mniej okazji do zdobycia bramki, by w końcu do niej trafić.

Villa – So’to | Sytuacja kadrowa

Coutinho zebrał 27% z ponad 3000 oddanych głosów w plebiscycie na zawodnika miesiąca w Aston Villi. Niewiele mniej, bo VAT 23% zebrał rewelacyjny w tym sezonie Jacob Ramsey. Obaj panowie rozumieją się doskonale i wszystko wskazuje na to, że ich popisy będziemy mogli obejrzeć również w meczu z Southampton.

Na fali jest również Matty Cash – Gotówka został zawodnikiem meczu w starciu z Brighton, a jego gol jest nominowany do nagrody za bramkę miesiąca (głosowanie).

Póki co nie zapowiada się na żadne nieobecności poza tą Nakamby. Gerrard jednak nie udzielił jeszcze informacji w tym temacie w momencie pisania tego tekstu.

W Southampton są pewne znaki zapytania: Mohammed Salisu, Moi Elyounoussi, Kyle Walker-Peters oraz Shane Long będą obserwowani do ostatniej chwili i sztab podejmie decyzję co do możliwości ich występu dopiero przed meczem.

Aston Villa vs. Southampton FC
Czas: 05.03.2022, 15:00 GMT/ 16:00 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny: Peter Bankes
VAR: Paul Tierney
Transmisja: Canal+ Now

Pora na serię zwycięstw! Jaki wynik typujecie?

5 razy skomentowano “Villa – Southampton zapowiedź 05.03.2022

  1. Morgan pewnie ponownie przesiedzi na ławce. Co z nim jest nie tak?
    Coutinho ostatnie trzy mecze bardzo przeciętnie zagrał. Nagrodę dałbym Ramseyowi.
    Watkins czy Ings? Ja postawiłbym na Watkinsa. Ings ostatnio jest cienki jak sik pająka.

Dodaj komentarz