West Ham – Villa zapowiedź 13.03.2022

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Jeszcze niedawno nasi ulubieńcy w meczu z WHU byliby skazywani przez wielu na porażkę. Ostatni przyrost formy i wyniki sprawiają, że wielu ekspertów widzi raczej trudne zadanie przed West Hamem. Zapraszam na zapowiedź tego spotkania!

WHU – Villa | H2H

45 spotkań w Premier League. 12 wygranych Młotów, 13 zwycięstw Villi i 20 remisów. Nie dość, że stroje podobne, to i w wynikach idziemy łeb w łeb. Forma obu drużyn w ostatnich 5 meczach sprawia jednak, że faworytami niedzielnego starcia stają się The Villans. Ekipa Davida Moyesa w ostatnich meczach zanotowała 2 wygrane, 2 remisy i 1 porażkę. Podopieczni Gerrarda natomiast po 2 porażkach w końcu złapali wiatr w żagle i w świetnym stylu wygrali ostatnie 3 mecze. Zawodnicy z Villa Park na pewno mają ogromną ochotę na kolejne zwycięstwo, ale i Gerrard byłby z niego niezwykle zadowolony – i nie mówię tu o radości z 3 punktów dopisanych w tabeli. Wygrywając kilka dni temu z Leeds Gerrard został pierwszym menedżerem od czasów Martina O’Neilla (2009 rok), który wygrał trzy kolejne mecze Premier League, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Pora śrubować rekord.

Wszyscy jednak muszą zachować wyjątkową czujność – w poprzednim meczu z West Hamem w tym sezonie Villa dostała niezłe bęcki – spotkanie skończyło się wygraną Młotów 4:1.

WHU – Villa | Sytuacja kadrowa i inne

Dobre wieści! Steven Gerrard nie będzie mógł skorzystać jedynie z Nakamby – Zimbabwejczyk potrzebuje jeszcze 3-4 tygodni na powrót do zdrowia. Pozostali zawodnicy są w pełni gotowi do starcia z West Hamem.

W drużynie Moyesa nie zagra Jarrod Bowen. Reszta piłkarzy jest do dyspozycji, ale trener Młotów będzie musiał bardzo rozważnie podejść do zarządzania składem – za WHU ciężki (przegrany 0:1) mecz z Sevillą w Lidze Europy, a rewanż już w najbliższy czwartek.

West Ham vs Aston Villa
Czas: 13.03.2022, 14:00 GMT/ 15:00 UTC+1
Miejsce: London Stadium
Sędzia główny: Jarred Gillett
VAR: Paul Tierney
Transmisja: Canal+ Family

To co, z West Hamem też do zera? UTV!

Dodaj komentarz