Omar Khedr w Aston Villa FC

Omar Khedr w Aston Villi

Aktualności Transfery
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Pierwsza drużyna to jedno, ale warto dbać również o składy młodzieżowe. Villa ściąga 17-letniego Egipcjanina – Omar Khedr przeniesie się do nas z ZED FC. Kto to? Czytajcie dalej.

Omar Khedr w Aston Villa FC
Źródło: avfc.co.uk

Skrzydłowy podpisał porozumienie wstępne, natomiast do Villi dołączy oficjalnie 1 lipca 2024. Będąc wtedy już 18-letnim piłkarzem, Khedr podpisze kontrakt długoterminowy.

Khedr zdobył nagrodę Zawodnika Turnieju w wiosennym U17 Zed International Cup (my też nie wiemy, co to za turniej).

Wiosną spekulowano, że Khedr najpierw przeniesie się do portugalskiej Vitorii (naszego satelickiego klubu), ostatecznie jednak do transferu nie doszło. ZED FC (dawniej FC Masr, siedziba w Gizie) to klub partnerski Villi, którego właścicielem jest siostrzeniec Nassefa Sawirisa. Warto napomknąć, że choć w seniorskiej piłce klub dopiero aspiruje do znalezienia się w krajowej czołówce (w ubiegłym sezonie grał na 2. poziomie rozgrywkowym, po awansie w sezonie 23/24 będą grać w egipskiej Premier League), to może poszczycić się wysokim poziomem szkolenia młodzieży – w 2021 roku Akademię ZED FC okrzyknięto najlepszą w CAŁEJ AFRYCE.

Ciekawostka: jedną z osób “na stanowiskach” w klubie jest niejaki Ahmed Hossam, szerzej znany fanom piłki jako Mido (kto pamięta?).

A Khedr odwiedził już Bodymoor, zwiedził obiekty klubowe i poznał Emery’ego, a jego przewodnikiem był nasz Elmo!

Źródło: avfc.co.uk

Myślicie, że Omar Khedr będzie raczej Salahem 2.0 czy Trezeguet 2.0?

1 raz skomentowano “Omar Khedr w Aston Villi

Dodaj komentarz