Lille – Aston Villa | LKE | 18-04-24

Aktualności Mecze Uefa Conference League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Przed nami najważniejszy mecz Villi w europejskich pucharach od… dawna! Skoro okazja wyjątkowa, to i zapowiedź też. Bo o przedmeczowe przemyślenia poprosiłem czwórkę z Was! W przytaczanych wypowiedziach zachowano oryginalną pisownię. Zapraszam do czytania!

Zanim przejdziemy do rzeczy, zachęcamy Was do sprawdzenia jak wyglądają wyniki Ligi Konferencji, aby zorientować się jak wygląda sytuacja w pozostałych meczach.

Lille – Aston Villa | “Czego spodziewasz się po meczu?”

Bartosz:

Uważam, że od pierwszych minut spotkania Lille będzie chciało narzucić swój styl gry i szybko strzelić bramkę, spodziewam się, że podobnie jak w spotkaniu z Arsenalem damy się wyszumieć Francuskiej drużynie. Jeśli przeczekamy wstępne fragment, mecz będzie się z biegiem czasu co raz bardziej otwierał co da szanse na uruchomienie skrzydłowych Diabiego czy Zaniolo, lub Watkinsa. Skład podejrzewam również będzie taki sam jak z Arsenalem. Leon zawodowiec bedzie na ławce, żeby w razie czego zrobić szum w drugiej połowie.

Arkadiusz:

Hmm myślę że powinniśmy nie być głęboko schowani w defensywie. Najlepsza obrona jest atak. Raczej przeciwnik będzie myślał że będziemy bronić i tutaj szukałbym zaskoczenia. Skład oczywiście najmocniejszy ten z ostatniego meczu z Arsenalem. Tam praktycznie wszystko zagrało.

Grzegorz:

Bardzo się boję o pozytywny wynik dla Villii. Już mecz na Villa Park pokazał że pozycja Francuzów w lidze to nie przypadek i pozytywny wynik w duże mierze zawdzieczalismy argentyńskiemu Dibu! Unaj nie będzie musiał mobilizować naszych graczy, bo czasem w lidze były przypadki ze nasi nie wyszli na mecz, lub zeszli z niego za wcześnie.. Skład raczej niezmienny, przez kontuzje nie ma wielkiego wyboru. Martinez, Konsa, Carlos, Pau, Dinia, McGinn, Tielemans, Rogers, Ollie. Bailey, no i jednak Zaniolo.

Krzysztof:

Krótko i na temat. Najważniejsze, to nie stracić szybko bramki, przejąć środek boiska i prowadzić spokojnie grę. Wystrzegać się głupich strat. Lille pewnie zacznie od początku mocno pressować. Boję się o boki obrony, jak tam sobie poradzimy, to powinno być dobrze, a z przodu to co zwykle, bo mamy szybkich i błyskotliwych zawodników ofensywnych ( co najmniej czterech😁 ), więc powinno być dobrze. Liczę również na Tielemansa i Jego nieszablonowe podania w stronę G’Oliiego Watkinsa. Kluczem może być Rogers, jak się nie spali. Po ostatnim meczu z Arsenalem Jestem dobrej myśli.

Lille – Villa | Gdybym był Unaiem…

Bartosz:

Gdybym był Unaiem, przestrzegłbym drużynę przed szybką stratą bramki. Na przykład dałbym mecze z City i Arsenalem, w obu mieliśmy swoje szanse ale też oba zakończyły się inaczej z powodu szybkiej utraty bramki.

Arkadiusz:

A gdybym był szefem to na pewno chciałbym aby drużyna walczyła, pełne zaangażowanie o każda piłkę. Bez podstawiania nogi. Może coś nie wyjść ale jak jest serce zostawione na boisku to można wiele wybaczyć.

Lille – Aston Villa | Sytuacja kadrowa

Lille ma dostępną niemal całą kadrę – grać nie może jedynie Samuel Umtiti.

W barwach AV nie zobaczymy Matty’ego Casha, który wciąż leczy kontuzję uda, a także Jacoba Ramseya. Wciąż niezdolni do gry są także Mings, Buendia i Kamara.


LOSC Lille – Aston Villa
Czas: 18.04.2024, 18:45 UTC+1
Miejsce: Decathlon Arena-Stade Pierre-Mauroy
Sędzia główny: Ivan Kružliak (Słowacja)
VAR:  Pol van Boekel (Holandia)
Transmisja: Viaplay

W pierwszym meczu Villa wygrała 2:1. W weekend pokonała Arsenal 2:0. Czy podopieczni Emery’ego niesieni falą sukcesów zapewnią sobie dziś awans do półfinału LKE?

Dodaj komentarz