Aston Villa – Arsenal – 09-12-23

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Ostatni raz przegraliśmy u siebie czternaście spotkań temu. W lutym tego roku. Przegraliśmy dosyć nieszczęśliwie. 2:4. z Arsenalem. Dzisiaj mamy okazję by wygrać po raz piętnasty, przy okazji rewanżując się the Gunners.

Aston Villa– Arsenal | H2H

We wspomnianym na wstępie meczu dwukrotnie wychodziliśmy na czoło. Bramkę w 5. minucie zdobył Ollie Watkins. Wyrównał Saka. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę na 2:1 strzelił Philippe Coutinho. KTO?! Gdy wyszedłem do toalety bramkę na 2:2 zdobył Zinchenko. Już w doliczonym czasie gry, najpierw nieszczęśliwie interweniował E. Martinez. A na sam koniec nawet Emi poszedł w pole karne Arsenalu przy rzucie rożnym. Niestety straciliśmy piłkę a za chwilę też bramkę.

Ostatni raz pokonaliśmy Arsenal 6 lutego 2021 za czasów Deana Smitha. Wygraliśmy po bramce Ollego Watkinsa z 3. minuty. Asystował mu Bertrand Traore.

Z ostatnich 21 meczy domowych wygraliśmy tylko dwa. Siedem zremisowaliśmy i 14 przegraliśmy.

Villa- Arsenal | Statystyki i ciekawostki

Wyrównaliśmy rekord z marca 1931 roku, kiedy to wygrywaliśmy wszystkie 14 spotkań od października 1930. Przypominamy, że Villa z tamtego sezonu strzeliła 128 bramek w 42 meczach ustanawiając tym samym rekord First Division. Królem strzelców został nasz napastnik Pongo Waring z 49 bramkami ! Mistrza wówczas zgarnął… nasz dzisiejszy rywal- Arsenal.

Ten skład wygrał 14. spotkań z rzędu od października 1930 do marca 1931. Pongo Waring czwarty od lewej w środkowym rzędzie.
źródło: avfc.co.uk

Arsenal wygrał ostatnie sześć spotkań, zdobywając 18 bramek. Ostatni raz przegrali miesiąc temu z Newcastle. The Gunners są najlepszą drużyną wyjazdową od początku zeszłego sezonu. Zdobyli 55 punktów, 17 zwycięstw i 14 czystych kont. Warto dodać, że zdobyli pięć bramek w doliczonym czasie drugiej połowy.

Villa- Arsenal | Sytuacja Kadrowa

Justin Timber wciąż przechodzi rekonwalescencję po fatalnej kontuzji z początku sezonu. Nie zobaczymy go jeszcze przez pół roku. Tomiyasu ma naderwaną łydkę i będzie pauzował przez jakiś czas. Thomas Partey pozostaje również poza składem.

Na szczęście nie mamy żadnych nowych kontuzji. Unai Emery być może dokona kilku zmian. Typowany jest Matty Cash w miejsce Konsy, Moreno za Digne oraz Moussa Diaby w miejsce Leona Bailleya. O żółtą kartkę od zawieszenia pozostają Matty Cash, Douglas Luiz oraz Lucas Digne.

Zachęcamy, by przed starciem z Arsenalem sprawdzić wyniki Premier League, żeby mecz lepiej osadzić sobie w kontekście. 🙂