Walsall – Aston Villa 15-07-23

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Czołem! Od ostatniego meczu naszych ulubieńców minęło dokładnie 79 dni. Fileasowi Foggowi i Passepartout wystarczyło to na okrążenie ziemi. A my? My się byczyliśmy, pisaliśmy o głupotkach i… zrobiliśmy podcast, ale o tym wszyscy już wiecie. A jeśli nie wiecie, zapraszamy tutaj.

Dziś zapraszamy Was na zapowiedź pierwszego meczu preseasonu, a będzie nim mecz Walsall – Aston Villa. Gramy na Poundland Bescot Stadium, który w okresie przygotowawczym będziemy traktować jak drugi dom. Bez zbędnej zwłoki – zaczynamy!

Walsall – Aston Villa | H2H

Źródło: avfc.co.uk

A to ci checa! Nasi sobotni rywale znajdują się 77 pozycji ligowych niżej od nas – przynajmniej wg układu tabel z końca sezonu 2022/23. W ostatnich 5 spotkaniach między Walsall i Aston Villą nasi dominowali czterokrotnie, a raz padł bezbramkowy remis – miało to miejsce w 2017 roku, naszym trenerem był wówczas Steve Bruce, a w wyjściowym składzie pojawili się tacy piłkarze jak Birkir Bjarnason, Jordan Amavi, James Bree i Chris Samba. To aż się prosi o szybkie GDZIE ONI SĄ. No, dobra, przekonaliście mnie.

  • Birkir Bjarnason – Viking CF / Islandia – po odejściu z Aston Villi potężny Thor błąkał się po świecie. Zaliczył epizod w Arabii Saudyjskiej zanim to było modne, przeniósł się do Brescii, następnie odhaczył ligę turecką, a ostatecznie wylądował w swoim Asgardzie – wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i w minionym sezonie BB wystąpił w 7 z 13 możliwych meczów swojego islandzkiego pracodawcy. Strzelił 1 bramkę.
  • Jordan Amavi – Olimpique Marsylia / Francja – jego kariera wydaje się trochę rozczarowaniem. Kiedy Amavi opuszczał Aston Villę, można się było trochę obrażać, ale z drugiej strony jednak czuło się, że Championship to trochę za niskie progi. A tu proszę, fast forward 5 lat i chłop kopie trochę w OM. Dosłownie “trochę”, bowiem na przestrzeni 3 sezonów wystąpił w zaledwie 37 spotkaniach, w tym w jedynie 6 w ubiegłym sezonie na wypożyczeniu w La Liga. Wartość rynkowa – 2 miliony euro.
  • James Bree – Southampton / Anglia – najwyraźniej czuł się niepewnie z Luton zmierzającym w kierunku Premier League i postanowił przenieść się w połowie zeszłego sezonu do Soto, żeby ze Świętymi wrócić do ciepłego i przytulnego Championship. W zeszłym sezonie wystąpił w 27 meczach Championship i 5 Premier League. W niższej z lig zanotował w tym czasie 4 asysty.
  • Chris Samba – koniec kariery – łatwo było przewidzieć, że czterdziestoletni wielkolud raczej już nie kopie zawodowo. Na instagramie promuje się jako ekspert telewizyjny i aspirujący trener. Cóż, pożyjemy, zobaczymy,

Wracając do H2H, warto wspomnieć, że dla naszych rywali będzie to już drugie starcie w ramach preseasonu. Pierwsze zdecydowanie wygrali, a mierzyli się z zespołem Leamington FC (VII liga). Padł wynik 1-4, a więc można z tego wnioskować, że są do ugryzienia ;).

Walsall – Aston Villa | sytuacja kadrowa

Do rywalizacji o miejsce w wyjściowej jedenastce wraca kilku nieobecnych. Nie wiemy jeszcze, czy są w pełni gotowi na występ w Premier League, ale treningi z pełnym obciążeniem wznowili Matty Cash (ten symulant z kadry), Leon Bailey, Philippe Coutinho i Boubacar Kamara. Najbardziej cieszy mnie powrót Francuza, najbardziej ciekawi rola Coutinho w zespole Emerego. Czy znajdzie dla niego miejsce? Mundo Deportivo donosi, że nie – Villa chętnie wysłucha ofert za pomocnika.

Źródło: birminghamlive.co.uk

Numerem jeden na liście nieobecnych będzie oczywiście Jacob Ramsey. JJ doznał urazu stopy (złamana kość śródstopia) na MŚ U21 i czeka go około 10 tygodni rehabilitacji. Oznacza to, że nie będzie gotowy na początek sezeonu.

Raczej nie zobaczymy też Alexa Moreno. Hiszpan trenuje w klubie z lekkim obciążeniem, ale przewiduje się, że do gry gotowy będzie dopiero w sierpniu.


Walsall – Aston Villa
Czas: 15.07.2023, 13:00 GMT/ 14:00 UTC+1
Miejsce: Pundland Bescot Stadium
Sędzia główny
VAR: 

Wracamy z wakacji – przed nami pierwsze minuty piłki w sezonie 2023/24. Oczywiście mecz towarzyski z Walsall nie można traktować w pełni poważnie – spodziewamy się licznych roszad w składzie i prostego pokopania piłki na rozgrzewkę, ale na pewno miło będzie zobaczyć naszych w akcji. Mecz transmitowany jest przez VillaTV.

1 raz skomentowano “Walsall – Aston Villa 15-07-23

Dodaj komentarz