Luton Town – Aston Villa 02-03-24

Aktualności Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Skazywani na pożarcie w Premier League piłkarze Luton pokazują w każdym meczu charakter i wolę walki. Choć są w strefie spadkowej, regularnie sprawiają problemy najlepszym drużynom ligi angielskiej. W najbliższej kolejce to właśnie Villa będzie musiała mocno się skupić, by poradzić sobie z Luton Town FC. Zapraszam na zapowiedź spotkania!

Zanim przejdę do właściwej zapowiedzi, przypomnę, że klikając w link, możecie śledzić wyniki Premier League.

Luton – Villa | Obecna sytuacja i H2H

Jeśli chodzi o Premier League w takiej formie, jaką znamy, to Villa nie ma bogatej historii starć z Luton. Obie drużyny spotkały się raptem raz – i to w tym sezonie. W październiku Villa wygrała na Villa Park 3:1.

Łącznie spotkań oboma klubami było oczywiście więcej. A konkretniej: 40. I tu niespodzianka – to Luton ma lepszy bilans. Nasi najbliżsi rywale wygrywali 19 razy, 5 razy padł remis, a Villa schodziła z boiska zwycięska 16 razy.

Luton Town FC zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem 20 punktów. Do bezpiecznej pozycji traci 4 punkty, ale ma do rozegrania zaległe spotkanie.

W ostatnich latach Luton nie stroniło od ściągania piłkarzy z Birmingham. James Bree, Jed Steer i Marvelous Nakamba to piłkarze, którzy przechodzili z Villi bezpośrednio do Luton. Jedną z najjaśniejszych postaci Luton Town w tym sezonie jest również dobrze znany nam Ross Barkley.

Ostatnie wyniki Luton Town FC

Luton – Villa | Gdzie gramy

O ile pełny skład Luton wymieni zapewne niewielu, tak stadion rozpozna każdy. Piłkarze Villi odwiedzą w sobotę najbardziej wyjątkowe miejsce w Premier League. Miasto Luton ma nieco ponad 233 tys. mieszkańców, leży 50 km na północ od Londynu i mniej-więcej pośrodku pomiędzy Cambridge i Oxfordem. Miasteczko słynie z produkcji słomianych kapeluszy, stąd przydomek klubu: “The Hatters”.

Ale ani kapelusze, ani położenie miasta nie są tym, co wyróżnia je na piłkarskiej mapie. Kenilworth Road Stadium to obiekt oddany do użytku w 1905 roku. Obecnie stadion pomieści trochę ponad 10 000 kibiców, ale rekord frekwencji z 1959 roku wynosi 30 069 osób.

Władze klubu wprowadziły niegdyś bardzo zaskakujący przepis dotyczący wejścia na stadion – w latach 1985-1990 na obiekt nie wpuszczano nikogo spoza Luton. Po protestach kibiców drużyn-gości oraz wyrzuceniu klubu z Pucharu Ligi Angielskiej wycofano zapis.

Co jednak najbardziej przykuwa uwagę w kwestii Kenilworth Road Stadium, to wejście wschodnie. Wejście stworzono poprzez “wydrążenie” wnęki w budynkach mieszkalnych przy Oak Road. Kibice przechodzą więc niejako przez zamieszkałe budynki, a potem wchodzą po schodach, które prowadzą nad ogródkami wspomnianych domów.

Poniżej możecie zobaczyć jak to dokładnie wygląda.

Wejście wschodnie na stadion Luton Town FC
Źródło: bbc.co.uk
A tu filmik użytkownika YT o nicku Rowan, na którym możecie zobaczyć jak wygląda doświadczenie przyjazdu i kibicowania na stadionie w Luton

Luton – Villa | Wieści przedmeczowe

Najpierw dobre wieści: Pau Torres i Ezri Konsa są gotowi do gry. Decyzja co do tego, czy wyjdą w pierwszym składzie zapadnie kilka godzin przed meczem.

Grać wciąż nie mogą: Jhon Duran, Diego Carlos, Boubacar Kamara, Tyrone Mings, Emiliano Buendia.

Luton osłabia niedostępność 8 zawodników. Nie zagrają Gabe Osho, Elijah Adebayo, Sambi Lokonga, Jacob Brown, Marvelous Nakamba, Mads Andersen, Dan Potts i Tom Lockyer.


Luton Town FC – Aston Villa
Czas: 02.03.2024, 17:30 GMT/ 18:30 UTC+1
Miejsce: Kenilworth Road Stadium
Sędzia główny: Michael Oliver
VAR:  Peter Bankes
Transmisja: Viaplay

Czy po świetnym wyniku z Nottingham Villa pójdzie za ciosem?

Dodaj komentarz