Bertrand Traore piłkarzem Aston Villi

Aktualności HOT! Transfery
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

25-letni reprezentant Burkina Faso dołącza do Aston Villi za nieujawnioną kwotę. Nieoficjalne informacje mówią o 17 milionach funtów i kontrakcie na 4 lata.

Źródło: www.avfc.co.uk

Ma na koncie ponad 100 występów w barwach Lyonu, w tym mecze w Lidze Mistrzów. Szkolony był przez Auxerre, skąd trafił do Chelsea, gdzie miał okazję poznać Johna Terry’ego. Jak sam przyznaje, Terry był jedną z osób, które przekonały go do transferu. Swoje zrobiły także rozmowy z Nakambą i El Ghazim, z którymi Traore też miał okazję występować w jednej drużynie – z Chelsea wypożyczany był do Ajaxu i Vitesse.

Łącznie w zawodowej piłce Traore zagrał 237 meczów, w których zdobył 72 gole i zanotował 32 asysty. Teraz z chęcią spróbuje swoich sił w Aston Villi:

Rozmawiałem z trenerem, rozmawiałem z dyrektorem sportowym (…). Wiele rzeczy sprawiło, że podjąłem decyzję o związaniu się z Aston Villą. Cieszę się, że tu jestem. Zawsze chciałem wrócić do Premier League. Musiałem iść własną drogą i nabrać doświadczenia. To dobry moment na powrót. Myślę, że wracam jako lepszy zawodnik. Wydaje mi się, że [Aston Villa] to dobre miejsce na powrót.

Bertrand Traore w wywiadzie dla klubowej telewizji

Co myślicie o najnowszym nabytku AV? Czekamy na Wasze komentarze!

Źródło: www.avfc.co.uk

5 razy skomentowano “Bertrand Traore piłkarzem Aston Villi

Dodaj komentarz