Aston Villa Polska

Aston Villa zainteresowana reprezentantem Norwegii

Aktualności Plotki
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Według Daily Mail i portalu TBR Football jesteśmy zainteresowani pozyskaniem 27letniego piłkarza Olympiakosu.

Aston Villa Polska

Omar Elabdellaoui, bo o nim mowa, jest prawym obrońcą i według doniesień medialnych ma być w planie Smitha alternatywą dla Guilberta, co oznacza oczywiście złe wieści dla Elmohamadiego.

Co ciekawe, reprezentant Norwegii marokańskiego pochodzenia karierę seniorską rozpoczynał na Wyspach – a dokładnie w Manchesterze City. Pomimo spędzenia w klubie trzech lat, nie udało mu się jednak przebić do seniorskiego składu The Citizens i większość tego czasu spędził na wypożyczeniach. Od 2014 roku jest piłkarzem Olympiakosu, a podczas pobytu w greckim klubie miał epizod w Anglii – w 2017 roku był wypożyczony do Hull City. Występujące wówczas w Premier League Tygrysy nie skorzystały jednak z opcji wykupienia obrońcy. Elabdellaoui regularnie występuje w meczach reprezentacji Norwegii, ma na swoim koncie już 74 występy, z czego 41 dla drużyny seniorskiej.

W przeszłości był łączony z przenosinami do Manchesteru United oraz Leicester City. O ile w ostatnich latach ta pierwsza opcja nie brzmi jakoś fascynująco, tak o scoutingu Leicester można powiedzieć wiele dobrego. Pytanie tylko, czy ważniejszy jest fakt, że go zauważyli czy jednak to, że nie zdecydowali się na zakup.

Kontrakt Omara wygasa w czerwcu i możliwe, że klub będzie miał okazję pozyskać go jako wolnego zawodnika – lub za niską kwotę w styczniowym oknie transferowym.

Dodaj komentarz