Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Kiedy ostatnim razem powołanych było siedmiu piłkarzy Villi, myśleliśmy, że to będzie rekord na dłużej – no cóż, tym razem powołano aż dziewięciu Villans. Poniżej prezentujemy zbiorczy post ze wszystkimi informacjami odnośnie ich występów… I nie tylko!

Czy zobaczymy debiut Mingsa w koszulce z trzema lwami na piersi? | Źródło: FA na Facebooku

Dziewięć powołań

Powołani zawodnicy to: Conor Hourihane (Irlandia), John McGinn (Szkocja), Tyrone Mings, Tom Heaton (Anglia), Neil Taylor (Walia), Lovre Kalinic (Chorwacja), Orjan Nyland (Norwegia), Trezegeut (Egipt) i Douglas Luiz (Brazylia). Douglas został powołany na mecze kadry olimpijskiej przeciwko Botswanie i Japonii.

Douglas Luiz trafił na oficjalny Instagram brazylijskiej federacji dzięki swojej rozgrzewce z Pedrinho | Źródło: astonforza na Twitterze

09/10/2019

Dowiedzieliśmy się, że Tom Heaton wrócił do klubu, a na jego miejsce powołano Deana Hendersona, golkipera Sheffield United. Heaton odniósł niegroźny uraz w meczu z Norwich, ale nie ma szans na występy z kadrą Anglii. Podobno ma być w pełni sił na ligowe spotkanie przeciwko Brighton.

10/10/2019

Czwartkowymi meczami nasi piłkarze nie zapiszą się w annałach piłki nożnej. Kalinić (Chorwacja 3-0 Węgry) i Taylor (Słowacja 1-1 Walia) przesiedzieli spotkania swoich reprezentacji na ławkach rezerwowych, a McGinn mógł tylko patrzeć, choć z boiska, jak Artem Dzyuba prowadzi Rosję do zwycięstwa 4-0 nad Szkocją.

11/10/2019

Brazylia pokonuje Wenezuelę 4-1, a Douglas Luiz w swoim stylu otwiera wynik spotkania. Zobaczcie sami!

Gol Luiza w spotkaniu z Wenezuelą

Anglia (bez Heatona, który wrócił do klubu leczyć kontuzję oraz z Mingsem na ławce rezerwowych) uległa Czechom 2-1. Anglicy wprawdzie dominowali, ale mieli problemy ze stwarzaniem klarownych okazji bramkowych. Kibice przebąkują o powołaniach dla Maddisona i Grealisha i, obejrzawszy fragment meczu, jestem w stanie im przytaknąć.

12/10/19

Conor Hourihane rozegrał 93 minuty w zakończonym wynikiem 0-0 meczu Irlandii z Gruzją w kwalifikacjach ME. W środku pola partnerował mu Glenn Whelan, a całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Scott Hogan. Irlandia z 12 punktami na koncie lideruje w grupie D.

Nikogo chyba nie zaskoczy informacja, że Orjan Nyland pozostał niewykorzystanym rezerwowym w meczu, w którym Norwegowie zremisowali 1-1 z Hiszpanią. Wyrównującą bramkę zdobyli z karnego w doliczonym czasie gry.

13/10/19

John McGinn zdobył hattrick i zabrał do domu piłkę meczową | Źródło: The Times

We’ve got McGinn, they’ve got McGinn. Szkot popisuje się hattrickiem i prowadzi swoją reprezentację do pewnego zwycięstwa przeciwko… San Marino. Szkocja zwycięża 6:0, a SJMcG zostaje zawodnikiem spotkania.

Walia remisuje 1-1 z Chorwacją, spotkanie z wysokości ławki rezerwowych obserwowali Neil Taylor oraz Lovre Kalinic. Chorwacja z 14 punktami lideruje w tabeli grupy E, ale Walia (8 punktów) nie złożyła jeszcze broni w walce o awans na Euro.

14/10/19

Anglia gromi Bułgarię 0:6, kibice gospodarzy obrzucają angielskich zawodników rasistowskimi wyzwiskami i wychodzą w przerwie, a Tyrone Mings zalicza udany sportowo debiut. Nasz pomocnik obrońca rozegrał pełne 90+ minut i na pewno zwrócił na siebie uwagę selekcjonera i kibiców kadry. Chociaż przez większość spotkania grał raczej zachowawczo – decydował się na krótkie podania i sztywno trzymał się swojej pozycji, to gdzieś w okolicach 70 minuty poniosła go fantazja i zagalopował się z piłką w pole karne Bułgarów. Cały Mings!

Zwycięski debiut Mingsa w cieniu rasistowskich przyśpiewek na trybunach | Źródło Catherine Ivill / avfc.co.uk

Trezeguet też rozegrał pełne 90 minut w towarzyskim spotkaniu Egiptu z Botswaną, zakończonym wynikiem 1-0 dla Faraonów. Na mecz nie zostały powołane największe gwiazdy reprezentacji Egiptu, takie jak Mo Salah Elmohamady.

Reprezentacja Brazylii u23/olimpijska przegrała spotkanie z Japonią. Był to mecz towarzyski i po zaciętym boju (czerwona kartka dla Japonii w 85 minucie) zakończył się wynikiem 2-3 dla gości z Azji. Jak łatwo się domyślić, Douglas Luiz również zaliczył pełny występ dla swojej reprezentacji, nie wpisał się jednak na listę strzelców.

15/10/19

Irlandia przegrywa ze Szwajcarią 2-0. Conor Hourihane spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Na ostatnie 20 minut na placu gry pojawił się Scott Hogan – i nie zebrał pozytywnych recenzji za swój występ. Trzeba jednak nadmienić, że Irlandia grała w 10tkę 6 minut po jego wejściu na boisko, ponieważ Seamus Coleman zobaczył czerwony kartonik. Irlandia pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli w swojej grupie, ale Dania ma tyle samo punktów, a Szwajcaria traci już tylko jedno oczko.

Orjan Nyland, zgodnie z oczekiwaniami, spotkanie reprezentacji Norwegii z Rumunią spędził na ławce rezerwowych. Mecz skończył się podziałem punktów (1-1), co daje Norwegom wciąż szanse na awans do turnieju. Mają 11 punktów, tracą 4 do drugiej Szwecji, a do rozegrania mają spotkania z Malta i Wyspami Owczymi.