Aston Villa – Wolverhampton 30-03-24

Aktualności Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

30 marca 2024 roku, Wielka Sobota. Godzina 18:30. Oczy prawie całego piłkarskiego świata zwrócone na wyjątkowy mecz. Derby, które od lat wzbudzają emocje. Gospodarze to wielka marka z piękną i długą historią. Goście, grający w charakterystycznych, żółtych strojach, to również klub, o którym można pisać książki. Tak – Bayern zagra z Borussią. A w tym czasie nasza kochana Villa będzie mierzyć się z Wolverhampton. Zapraszam na niedługą zapowiedź!

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do treści – zachęcam do sprawdzenia jak wyglądają wyniki Premier League.

Aston Villa – Wolverhampton | Parę słów o przeciwniku

Podobnie jak Villa, Wolves to klub z długą historią. Założono go w 1877 roku, a więc tylko 3 lata po AV. Co ważne, Wolves (podobnie jak Villa) to jeden z klubów-założycieli angielskiej Football League.

Wilki 3-krotnie były Mistrzami Anglii (ostatnio w sezonie 1958/59), 4-krotnie wygrywały Puchar Anglii (ostatnio w 1960 roku), 2-krotnie sięgały po Puchar Ligi (ostatnio w 1980 roku) i 4-krotnie zdobyły Superpuchar Anglii (ostatnio w 1961 roku).

Obecnie Wolves zajmują 9. miejsce w tabeli Premier League. Na ich koncie jest 41 punktów, które udało im się zdobyć w 28 meczach.

Aston Villa – Wolverhampton | H2H

W długiej historii istnienia obu klubów, Villa i Wolves mierzyły się ze sobą 130 razy. 54 razy wygrała Villa, 32 razy padł remis, a 44 razy górą były Wilki.

W Premier League z Wolverhampton graliśmy zaledwie 17 razy. 5 z tych meczów wygraliśmy, 6 razy był remis, i 6 razy wygrywał przeciwnik. Nieco niepokojącą statystyką jest ta dotycząca pojedynków na linii Unai Emery – Wolves. Otóż Hiszpanowi nigdy nie udało się pokonać przeciwnika z Molineux… Mam jednak nadzieję, że w Wielką Sobotę będzie ten pierwszy raz.

Ostatnie spotkanie Villi z Wolverhampton miało miejsce 8 października. W wyjazdowym meczu Villa zremisowała wtedy 1:1.

Aston Villa – Wolverhampton | Sytuacja kadrowa

Tyrone Mings, Boubacar Kamara i Emiliano Buendia – wiadomo, nie zagrają. Niestety do zestawu kontuzjowanych dołączył Matty Cash, który uszkodził udo w meczu reprezentacji Polski z Estonią. Emery przekazał, że Cash będzie pauzował 2-3 tygodnie. Progres robi Jacob Ramsey, ale jego dyspozycja zostanie ostatecznie oceniona krótko przed meczem.

U Wilków wypadają Dawson, Bellegarde oraz Hwang, a przede wszystkim – Pedro Neto.


Aston Villa – Wolverhampton
Czas: 30.04.2024, 17:30 GMT/ 18:30 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny: Paul Tierney
VAR: Peter Bankes

Kto będzie górą w pojedynku Lwów z Wilkami?

Dodaj komentarz