Ploty, Plotki i Ploteczki 02.08

Aktualności Plotki
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Pojawiły się dwa mocne nazwiska w kontekście przyjścia do Aston Villi. Jednak znacznie więcej uwagi się poświęca zbędnym zawodnikom pokroju Betranda Traore, Guilberta i Hausa.

Carney Chukwuemeka

Ostatnio najgłośniej o Carneyu Chukwuemece
źródło: Transfermarkt

O Carneyu Chukwuemece (18 l.) pisaliśmy ostatnio. Dziś warto uaktualnić plotki. Podobno bardzo zainteresowany jest AC Milan, który wystosował zapytanie o młodego Anglika. Villa chce za niego 20 milionów funtów, czyli całkiem sporo zważywszy na to, że Chukwuemeka zagrał tylko jeden mecz w pierwszym składzie.

Bertrand Traore i Freddy Guilbert

Betrand Traore raczej zawodził w trakcie swojego pobyciu na Villa Park.
Źródło: Getty

Wg ludzi związanych z Villa Park Betrand Traore oraz Freddie Guilbert zostali zesłani do rezerw, a Steven Gerrard miał im jasno zakomunikować, że nie będzie z ich usług korzystać. Zatem dla francuskojęzycznych piłkarzy lepiej było by gdyby sobie znaleźli nowe kluby.

Jeśli chodzi o Guilberta, to jest wiele drużyn Ligue 1, które chętnie by go pozyskały. Zważywszy na to jak dobrze sobie poradził w zeszłym sezonie (33 mecze i 4 asysty). Po powrocie na Villa Park początkowo był uważany za alternatywę dla Casha, ale w czasie tournee po Australii nie dostał tam nawet szansy w przeciwieństwie do Kaina Keslera Haydena. Zatem Guilbert stał się trzecim, a może nawet czwartym wyborem, bo w drużynie jest przecież Ashley Young. Mi osobiście trochę szkoda Guilberta, bo w pierwszym sezonie dał serducho, ale jednocześnie wierzę że z KKH będą ludzie.

W przypadku Bertranda Traore to zupełnie mi go nie żal. Leniwy, olewający taktykę, unikający zaangażowania w obronę. Ktoś powie, że strzelał piękne bramki. To prawda, ale piękne bramki strzelał też Anwar El Ghazi, którego bardziej cenie. W Australii dostał Burkińczyk szansę, ale zupełnie jej nie wykorzystał w przeciwieństwie do Leona Baileya, który wypadł świetnie. Pytanie tylko kto będzie chciał zakupić Traore? Wydaje się, że jedynie kluby z Bliskiego Wschodu. Turcja, może Katar.

Memphis Depay| Barcelona FC
27 meczów| 12 bramek| 4 asysty

Mała podpowiedź dokąd trafi Memphis Depay 😉
źródło: Wykop

Gotowi na hit? Wróbelki ćwierkają jakoby Memphis Depay miał opuścić Camp Nou z powodu numeru. Holender gra z dziewiątką, a tę w kontrakcie podobno ma obiecaną Robert Lewandowski. Konflikt nie do rozwiązania. Marcelo Salas kiedyś oddał #9 Ronaldo, więc sam grał z numerem 1+8. Ot taka ciekawostka.

Wracając do Depaya, to ponoć wypychają go z Barcelony. Mówi się o 35 milionach funtów. Problemem jest natomiast jego tygodniówka, która ma wynosić 158k. Najwięcej u nas zarabia Ings czyli 100k. Czy jesteśmy gotowi na takie wydatki? Wątpię. Po Holendra zgłosił się ostatnio Tottenham.

Timo Werner| Chelsea
21 bramek| 4 gole| 2 asysty

Timo do wzięcia
źródło: FOCUS

Timo Werner ma już 26 lat. Szok. Chelsea chce go oddać na wypożyczenie. Szok. Villa wśród zainteresowanych drużyn. Szok.

Timo Werner na Villa Park?

Kortney Hause

W alternatywnej rzeczywistości Kortney Hause trafił do Trabzonsporu przed rokiem.
źródło: Youtube

Kortney Hause grał ostatnio niewiele. Jedynie siedem meczy. A perspektywy na grę w przyszłym sezonie są mizerne. Po francusku marne szansé. Do klubu najpierw dołączył Calum Chambers, a ostatnio Diego Carlos. Był istotnym zmiennikiem za czasów Deana Smitha, lecz za Gerarda zagrał jedynie raz pełen mecz, i to przegrany z Brentford. Ostatnio nie łapał się nawet na ławkę. Bohater meczu z Manchesterem United jest kuszony przez Watford oraz West Ham United.

Tak pisaliśmy o nim przed miesiącem. Przez ten czas niewiele się zmieniło. Z tym, że konkretną ofertę podobno złożyło Bournemouth. Podobno są gotowi zapłacić zań 5 milionów funtów

Cameron Archer i Kaine Kesler Hayden

Powszechnie się uważa, że okresie przygotowawczym najbardziej Gerrardowi zaimponowali Archer, Kesler Hayden i Leon Bailey. Ci pierwsi pozostaną w drużynie by walczyć o minuty w meczach Premier League. Póki co nie trafią na wypożyczenie do Championship, zatem powodzenia Lwiątka.

2 razy skomentowano “Ploty, Plotki i Ploteczki 02.08

Dodaj komentarz