Wasza XI Dekady

HOT! Publicystyka
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Głosowanie zakończone (już od dwóch tygodniu). Wybraliście jedenastkę słusznie minionej dekady. Właściwie nie ma w niej niespodzianek, aczkolwiek było kilka interesujących głosów. Nie przedłużajmy już. Taadaam Wasza XI Dekady.


Bramkarz dekady- Emiliano Martinez

Jedynie pół roku wystarczyło Argentyńczykowi by z rezerwisty Arsenalu zostać nie tylko podstawowym bramkarzem Aston Villi, najlepiej punktującym w FPL i zachowującym najwięcej czystych kont golkiperem, ale również wygrać plebiscyt AVFC.PL na bramkarza dekady. Zdobył prawie 50% głosów. Zostawiając w tyle Givena (27.79%) i Brada Guzana (19.15%). Jeden głos trafił do Toma Heatona, o którym mówiono, że gdy powróci po kontuzji posadzi Martineza na ławce. powstrzymałem parsknięcie. A i jakiś śmieszek oddał głos na Orjana Nylanda. Tu jednak parsknąłem.

Takie głosy pojawiły się po sprowadzeniu Martineza. Ups.

Obrońcy dekady- Hutton, Vlaar, Mings, Targett

Najwięcej głosów otrzymał Tyrone Mings- 27, Hutton i Vlaar po 22, a Targett 14. Wyobrażacie sobie parę środkowych obrońców Mings-Vlaar? Twardzi i nieustępliwi. Do tego gorącą głowę Tyrona chłodziłby zawsze opanowany betonowy Ron.
Co do boków obrony to niepodważalnym liderem prawej strony ostatniej dekady był Hutton, który awansował od przydomku Pinokia do Szkockiego Cafu. Z kolei na lewej obronie wybraliśmy wszyscy jednym głosem Matta Targetta, lecz raczej z biedy niż z bogactwa wyboru.
Dużo głosów oddaliście również na Terryego (11) i Dunna (9). Kilka na Collinsa i Chestera (po 7), Casha (5), Clarka(2). Pozostali dostali po jednym (Baker, Elmohamady, Lowton i Konsa). Coś mi się zdaje, że ten ostatni trafi do XI następnej dekady.

Vlaar miał dobry wpływ na Villę.
źródło: whoscored.com

Pomocnicy dekady- Grealish, McGinn, Petrov

W pomocy wybraliście kapitana, który otwierał dekadę czyli Stiliana Petrova (20 głosów) oraz tego który dziesięciolecie zamyka- Jacka Grealisha (36). Trójcę uzupełnia McGinn, który otrzymał tyle samo głosów co Fabian Delph (po 18), ale autorytarny grafik Maciej stawia klopsy ponad węże, zatem Szkot trafił do XI dekady.
Pojedyncze głosy otrzymali Douglas Luiz, Ireland, Gueye i Hourihane.

Panowie Kapitanowie
źródło: twitter

Napastnicy- Agbonlahor, Benteke, Abraham

W ataku głosowanie wygrał Benteke (33) przed Agbonlahorem (31). Na trzecim miejscu uplasował się Tammy Abraham z 16 głosami. Co ciekawe Agbonlahor przez siedem sezonów strzelił tyle bramek co Abraham w jednym, ale jak widać kibice Aston Villi nie kierują się bezduszną statystyką, a nostalgią i sercem. Ową nostalgię widać w trakcie każdego okienka transferowego, bo kiedy pojawiają się plotki łączące nas z Christianem Benteke, fani żądają jego rychłego powrotu.
Na czwartym miejscu z ośmioma głosami znalazł się niepokorny Darren Bent.

Para Benteke-Agbonlahor w trakcie fantastycznego zwycięstwa na The Emirates (3:1) w 2013 roku.
źródło: football mole

Menedżer Dekady- Dean Smith

Tu nie było żadnych wątpliwości. Fan Aston Villi od dziecka. Syn Stewarda. Sam był na finale Pucharu Mistrzów w 1982. On poprowadził Villę z powrotem do Premier League. Udało mu się utrzymać drużynę. W ostatnim pół roku dekady Villa grała niespodziewanie znakomicie. Smith dostał 90% głosów. Nową dekadę zaczął z przytupem, bo dostał czerwoną kartę w meczu z Man City. Mamy nadzieję, że przed Smithem wiele lat sukcesów.

Dodaj komentarz