Villa z rekordową stratą finansową, ale nie trzeba się martwić

Aktualności
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Aston Villa opublikowana informacje o aktualnym stanie finansów – klub zanotował rekordową stratę w wysokości 119,6 mln funtów. W obliczu istnienia Finansowego Fair Play i ścigania (niektórych) klubów w kwestii jego łamania taka informacja wywołuje niepokój. Możemy jednak odetchnąć z ulgą.

Na początek ważna sprawa: raport dotyczy roku finansowego, który został zamknięty 31 maja 2023 roku. Nie bierze więc pod uwagę np. transferów przeprowadzonych ostatniego lata.

Oprócz transferów przeprowadzonych przed 31 maja 2023 roku w raporcie uwzględniono, rzecz jasna, wszelkie inne wydatki. Ciekawostką może być wzrost wynagrodzeń związany z 9% wzrostem liczby zatrudnionych w klubie. Na budżet składają się także wydatki związane z drużyną kobiecą. Tu zwrócono uwagę na sukcesy Aston Villa Women – panie zakończyły sezon 22/23 na 5 miejscu, najwyższym w historii damskiej drużyny, a Rachel Daly zdobyła tytuł królowej strzelczyń. W związku z wyborem Villa Park na jeden ze stadionów-gospodarzy na EURO 2028 zwiększono także środki inwestowane w obiekt.

A dlaczego nie trzeba się martwić? W raporcie opublikowanym na stronie klubu czytamy:
“Należy zauważyć, że liczby te są zgodne ze strategicznym planem biznesowym i nadal działamy zgodnie z zasadami Premier League dotyczącymi zysków i zrównoważonego rozwoju. Właściciele Aston Villi pozostają zaangażowani w długoterminowy i zrównoważony rozwój klubu i z niecierpliwością czekają na dalsze postępy w realizacji naszego planu strategicznego.”

W tekście zwrócono także uwagę na sukcesy sportowe klubu – udział w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy oraz zajmowane aktualnie miejsce w lidze, które oznacza udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Wszystko to oczywiście dlatego, że dobre wyniki w Europie oznaczają duże wpływy do kasy klubu.

Czekamy z wypiekami na twarzy na dalsze efekty realizowania długofalowych planów!

Dodaj komentarz