Villa – Wolves | zapowiedź 16.10

Mecze Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta
Przerwa reprezentacyjna dobiegła końca, już dziś czas wrócić na angielskie boiska, a w tym na Villa Park, gdzie podejmować będziemy lokalnego rywala – Wolverhampton Wanderers. Spotkania z Wilkami zwykle dostarczają nam wielu emocji, ale jak będzie tym razem?
Zapraszamy na zapowiedź meczu Aston Villa – Wolverhampton Wanderers, który odbędzie się w sobotę 16.10.2021 r. o godz. 16:00.

Villa – Wolves | Forma

W poprzednim spotkaniu z drużyną z Molineux liderem zespołu był Emi Martinez, którego popisy w bramce zapewniły nam 0 z tyłu i w ostatecznym rozrachunku – zwycięstwo.

W Premier League zespoły mierzyły się ze sobą dwunastokrotnie. Cztery z tych spotkań zakończyły się podziałem punktów, pięć razy wygrywała Villa, a cztery razy Wolverhampton. Co ciekawe, zaledwie jeden z tych pięciu tryumfów miał miejsce na Villa Park. W naszym pierwszym sezonie po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej Wilki zaliczyły nad nami dublet, ale już w ubiegłym było lepiej – zaliczyliśmy remis i wygraną na obiekcie rywali.

Villa – Wolves | Przed meczem

Emi Martinez nie stracił jeszcze bramki w starciu z drużyną z Molineux. Zaliczył trzy czyste konta, dwa w barwach AV i jedno w koszulce Arsenalu.

Pozostajemy niepokonani (3 wygrane, 2 remisy) w ostatnich 5 ligowych spotkaniach rozgrywanych na Villa Park.

Reprezentanci – Emi Martinez, Douglas Luiz, John McGinn, Bertrand Traore i Marvelous Nakamba – wrócili ze zgrupowań i stawili się w klubie. Traore odniósł niegroźny uraz mięśniowy i nie raczej będzie do dyspozycji trenera w spotkaniu z Wolves, niestety wciąż leczy się jeszcze Leon Bailey, co ogranicza nasze możliwości na skrzydłach. Keinan Davis i Morgan Sanson wznowili treningi z pełnym obciążeniem.

Dean Smith delikatnie podkreśla rangę spotkania, wspominając na konferencji przedmeczowej, że jest ono traktowane jako lokalne derby – może nie najważniejsze dla AV, ale spodziewa się gorącej atmosfery na trybunach.

UTV.

Dodaj komentarz