Villa – Newcastle | zapowiedź 21.08

Mecze Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)
Whoop, whoop! Powrót na Villa Park! W drugiej kolejce Premier League przyjdzie nam mierzyć się z Newcastle. Spotkanie Aston Villa – Newcastle rozpocznie się już o godz. 16:00 w sobotę, 21.08. W jakiej formie są oba zespoły? Na kogo zwrócić głodne futbolu oczy? Co ciekawe piszczy w twitterowej trawie? Zapraszamy do lektury!

Aston Villa – Newcastle | Stat Attack ⚔️

W pierwszej kolejce Premier League nie było remisów – tabela podzieliła się idealnie na pół.

Podobnie jak my, Newcastle zaliczyło falstart – po konkretnej strzelaninie piłkarze Steve’a Bruce’a ulegli West Hamowi stosunkiem bramek 2:4. Za to spotkanie spośród piłkarzy Srok należy wyróżnić strzelców: Calluma Wilsona (którego mam, wraz z pewną dychotomią, w FPLu) i Jacoba Murphy’ego oraz szalejącego na skrzydle Saint-Maximina. Są to też piłkarze, na których szczególnie trzeba będzie uważać w tym tygodniu.

Robiąc podobną analizę na podstawie naszego spotkania z Watfordem, fani Newcastle na pewno zwróciliby uwagę na Leona Baileya. Jamajczyk zaliczył w Premier League wejście smoka i wyróżnił się nie tylko asystą, ale też umiejętnościami i pracowitością.

Eyes on the ball!

– Ze Srokami to chyba często gramy, co?
– Hmm, trudno powiedzieć. Mamy 48 rozegranych spotkań w Premier League.
– Newcastle to nie jakiś potentat, więc pewnej statystyki są dobre?
– No, wyobraź sobie, że nie: wygraliśmy jedynie 10 z tych meczów, 16 remisując, przegrywając za to aż 22.
– Oh. A czy jest jakaś dająca nadzieję statystyka, której warto się chwycić przed meczem i nie puścić aż do końcowego gwizdka arbitra?
– Poza nadzieją na Baileya od pierwszej minuty? Hmm, nie przegraliśmy z Newcastle od lutego 2015, remisując w tym czasie 4 razy i wygrywając 2 potyczki, i to na Villa Park!

Aston Villa – Newcastle | Składy?

Saint Maximin był przymierzany przez piłkarskich spekulantów do AV – póki co pozostał w Newcastle i nieźle wszedł w sezon.

W sroczych szeregach nie ujrzymy Jonjo Shelveya – tak zapowiada Steve Bruce, podkreślając swoim łagodnym i aksamitnym głosem, że będąc brutalnie szczerym, musiałby przyznać, że chętnie widziałby pomocnika w składzie meczowym. Poza Shelveyem pauzoawać będą Dubravka i Darlov. Wszystko zapowiada natomiast, że na boisku pojawi się Callum Wilson, który pozbierał się już po pomniejszym urazie. Nie powinno mieć to większego znaczenia – spośród wszystkich zespołów, przeciwko którym występował, to z AV ma najgorsze statystyki – 5 spotkań bez bramki.

Traore postanowił sprawić, abym pożałował postawienia na niego w FPLu i po wcale niezłym wejściu z ławki przeciwko Watfordowi, złapał kontuzję w sparingu z Liverpoolem. Mecz przegraliśmy 4-1, a Traore będzie poza składem do połowy września. Złe wieści odnośnie Watkinsa – napastnik wciąż wraca do siebie, Smith enigmatycznie napomknął, że leczy się wolniej niż oczekiwano i najszybciej zobaczymy go na boisku w spotkaniu przeciwko Brentford. Jest też ryzyko, że nie wykuruje się aż do przerwy na wrześniowe mecze reprezentacji.

Ciekawi jesteśmy Waszych typów na to spotkanie. Oba zespoły postrzelały trochę w pierwszej kolejce, ale zgodnie uznały wyższość swoich rywali. Czy i tym razem możemy spodziewać się strzelaniny?

UTV.

1 raz skomentowano “Villa – Newcastle | zapowiedź 21.08

Dodaj komentarz