Villa – Manchester City | appetizer 21.04

Mecze Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Wracamy do zapowiedzi meczowej w formule “apetajzer”. Co dziś dla Was przygotowałem? Kilka smacznych kąsków i trochę skisłej zupy z posmakiem sałaty. I od tego ostatniego przysmaku dziś zaczniemy. Bez ceregieli zapraszam na zapowiedź spotkania Aston Villa – Manchester City, które ramach rozciągniętej na 7 dni tygodnia kolejki nr 32 zostanie rozegrane na Villa Park w środę 21.04 o godzinie 21:15.

Super Sunday League | Liga Nadzwyczajnych Zarobasów

Wszystko już wiecie – bo nawet i my o tym pisaliśmy. Więc tylko szybko podsumujmy i ruszamy dalej.

Najlepsze najbogatsze kluby piłkarskie starego kontynentu wyszły z inicjatywą stworzenia nowych rozgrywek europejskich. Ligi, w której najpopularniejsze kluby w Europie grałyby z najpopularniejszymi klubami w Europie i w każdej kolejce mielibyśmy same hity kolejki. Do tego dużo siana do podziału i… Brak jakiegokolwiek ducha sportu, jedynie maszynka do zarabiania pieniędzy. Pomysł odbił się autorom czkawką, a jedną z pierwszych jego ofiar został Ed Woodward – CEO Manchesteru United, który we wtorek pożegnał się z posadą.

Idea została praktycznie jednogłośnie potępiona przez środowisko piłkarskie – a Jordan Henderson zorganizował spotkanie dla kapitanów klubów Premier League, aby mogli wyrazić swoje opinie. Jack Grealish zareagował tak:

Inne ciekawe reakcje znajdziecie poniżej:

Warto tu dodać, że Aston Villa stanowczo potępiła pomysł, a w oficjalnej wiadomości nazwała go nawet złowrogim. Na chwilę obecną inicjatywa upadła. Czekamy na odjęcie punktów ojcom-założycielom 😀

Czy Grealish zagra?

Raczej nie. Ale Smith podkreśla, że wznowił już treningi z pełnym obciążeniem i rwie się do gry. A on nie będzie nie go długo zatrzymywał.

Wydaje mi się, że gdyby Grealish miał zagrać z Manchesterem City, zobaczylibyśmy caaaaaałąąą galerię zdjęć z treningu, w której moglibyśmy przyglądać się jego poczynaniom.

Mings zbluzgany w mediach społecznościowych

Tyrone mocno angażował się w kampanie społeczne walki z rasizmem. Ciężko pracował, wykorzystując swoją pozycję – piłkarza klubu z Premier League, reprezentanta Anglii, by uświadamiać kibicowskie środowisko o skali problemu prześladowania na tle rasowym. Niestety, tym razem i jemu się oberwało – w piątek podzielił się screenshotem, z któego wynikało, że padł ofiarą ataku słownego, w którym agresor skupiał się na jego kolorze skóry.

Zawsze absolutnie potępiamy wszelkie formy agresji w internecie, nie tylko o tle etnicznym. Niestety, anonimowość często idzie w parze z tchórzostwem, a dystans pomiędzy piszącym wiadomość/komentarz, a osobą, do której są one skierowane kusi do ostrzejszych tonów wypowiedzi. Na naszych kanałach w internecie nigdy nie będzie na to miejsca!

Festiwal goli w U18

Dziesięć bramek w meczu U18, do tego czerwona kartka dla bramkarza i wynik 6-4 dla naszych. Tak wyglądało ostatnie spotkanie z WBA. Bramki strzelali Carney Chukwuemeka, Brad Young (4) i niezawodny Louie Barry. Co ciekawe, graliśmy nie tylko w dziesiątkę, ale i bez bramkarza – ponieważ już wcześniej wykorzystaliśmy limit zmian.

O samym meczu tym razem pisać nie będę – niestety utonąłem w obowiązkach. Za to chętnie poczytam Wasze przemyślenia – myślicie, że damy sobie radę z reprezentantem SUPERLIGI?

UTV.

1 raz skomentowano “Villa – Manchester City | appetizer 21.04

Dodaj komentarz