Villa – Leeds | 23.10.

Mecze Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

– Fenomenalne w ubiegłym sezonie Sheffield? ✓
– Mecz za 6 punktów z Fulham typowanym przez ekspertów na rywala Villi w walce o utrzymanie? ✓
– Mistrz Anglii, drużyna grająca futbol totalny? ✓
– Zawsze groźne, grające szybką i skuteczną piłkę Leicester? ✓
– Beniaminek, ulubieniec mediów i nasz rywal z czasów w Championship? Loading…


W piątek będziemy mierzyć się z arcyciekawą drużyną prowadzoną przez jednego z lepszych fachowców sztuki trenerskiej. Leeds Marcelo Bielsy świetnie odnalazło się w Premier League i po pięciu kolejkach, z siedmioma punktami na koncie okupuje dziesiątą lokatę w tabeli. Ponieważ wydaje się, że kluby mają niedokończoną historię z niższej ligi, szykuje nam się emocjonujące spotkanie. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi spotkania Aston Villa – Leeds United, które rozpocznie się w piątek, 23.10, o godzinie 21:00.

Villa – Leeds| Fakty, fakty

Puk, puk. Kurier.

W ośmiu ostatnich meczach Premier League zdobyliśmy dwadzieścia punktów. To więcej niż w dwudziestu sześciu, które poprzedzały tę serię.

Gdyby przed sezonem poprosić przypadkowych kibiców Premier League o wytypowanie potencjalnego czarnego konia zawodów, raczej usłyszelibyśmy Leeds niż Aston Villa. I chociaż The Whites radzą sobie nad wyraz dobrze (2 porażki, 2 wygrane, remis), coraz więcej ekspertów zaczyna skupiać się na Aston Villi (4 wygrane, najlepsze statystyki defensywne, najlepszy bilans bramkowy). Jednym z ekspertów, którzy pochylili się nad naszą formą, był Szymon w swoim tekście “Pięć lat temu”.

“Nie muszę komentować formy Aston Villi, ich wyniki mówią same za siebie. Zwycięstwo nad Liverpoolem w pełni obrazuje, jak dobrą drużyną są w tym momencie” – tak na pytania o naszą formę odpowiadał Bielsa.

Bielsa nie chciał skupiać się na rozmowach o piątkowym rywalu.
Źródło: leedsunited.com

Head to head mamy bardzo wyrównany: Leeds wygrało dwa ostatnie mecze, Villa wygrała jeden, a trzy zakończyły się remisem. W tym kuriozum z filmiku poniżej, kiedy najpierw kontrowersyjnie strzelało Leeds, później zdecydowali się pozwolić nam odrobić straty, ale jednak jeden z ich piłkarzy postanowił zajadle bronić własnej bramki…

Pontus Jansson nie pozwala rywalom strzelać łatwych bramek. Pontus Jansson nie jest też piłkarzem Premier League. Walić Pontusa Janssona. Pontus to dobre imię dla jagnięcia, a nie dla obrońcy. Pozdro dla kumatych.

Villa – Leeds | Sytuacja kadrowa

Czy sprowadzenie Rossa Barkleya będzie mistrzowskim posunięciem The Villans na rynku transferowym? Pomocnik wydaje się być idealnym dopełnieniem układanki Smitha – w doskonały sposób zdjął presję budowania akcji w oparciu o Grealisha i dał Jackowi więcej swobody i miejsca na ekspresję. A ponadto dołożył dwie bramki i ma szansę zostać pierwszym po Dionie Dublinie (listopad 1998) piłkarzem AV z trzema bramkami w trzech pierwszych meczach w Pemier League.

Greloszowa ekspresja w pełnej krasie.

Bielsa będzie musiał rozejrzeć się w swojej drużynie za zmiennikami: z powodu kontuzji nie wystąpią Diego Llorente i przede wszystkim Kalvin Phillips. Pomocnik będzie pauzował aż sześć tygodni z powodu kontuzji barku, a jego brak na pewno odbije się na formie The Whites. Jako zastępcę Anglika Bielsa wskazuje dwudziestojednoletniego Holendra – Pascala Struijka.

Villa – Leeds | Warto wiedzieć

Jeden punkt z Leeds w piątkowy wieczór pozwoli nam, przynajmniej na chwilę, rozsiąść się na fotelu lidera Premier League. Nie mieliśmy okazji zakosztować tej przyjemności od sierpnia 2011.

Zwycięstwo nad Pawiami pozwoliłoby z kolei na zapisanie się w annałach Villa Park – byłby to pierwszy raz w historii Aston Villi, kiedy rozpoczynamy sezon od pięciu kolejnych wygranych. Byłby to też pierwszy raz od kwietnia 1998, kiedy wygrywamy pięć kolejnych meczy w Premier League.

Każdy z pięciu zespołów, z którymi mierzymy się od początku sezonu ma literę L w nazwie: SheffieLd, FuLlham, LiverpooL, Leicester. A wiecie, jakie słowo ma jeszcze w sobie L? WaLcowanie. Zapraszamy Leeds.

UTV.