Samob贸jcza taktyka馃が | Liverpool 3:0 Aston Villa | Oceny pomeczowe

Mecze Premier League

Kiedy rozpoczyna艂 si臋 mecz na Anfield, siedzia艂em na lotnisku, czekaj膮c na lot do kraju. Wy艂膮czy艂em powiadomienia w prawie wszystkich czatach, facebooku, twitterze, google i sofascore. Uda艂o mi si臋 przelecie膰 p贸艂 kontynentu, przejecha膰 taxi p贸艂 Warszawy, zrobi膰 zakupy w 呕abce i zasi膮艣膰 do meczu przekonany, 偶e uda艂o si臋 nie dowiedzie膰 wyniku meczu. Wtem przychodzi powiadomienie na zegarku: 3 do 0…ogl膮da艂em, niestety Liverpool za mocny. Na szwagra zawsze mo偶na liczy膰. Zatem pozosta艂o mi analityczne ogl膮danie naszej pora偶ki. Zapraszam na oceny.

Oceniamy w skali 1-10. Ocena danego zawodnika jest wy艂膮cznie subiektywnym odbiorem redakcji mo偶na si臋 z ni膮 nie zgadza膰, a polemika w komentarzach b臋dzie mile widziana.

Emi Martinez 5

Emi nie zanotowa艂 偶adnej kluczowej interwencji. Nie pom贸g艂 r贸wnie偶 przy 偶adnej z trzech straconych bramek. Kipia艂 z furii pod koniec, gdy kolejny raz pi艂karze Liverpoolu hulali po naszym polu karnym.

Ezri Konsa 6.5

Zaczyna艂 na prawej obronie, by potem przej艣膰 na 艣rodek po kontuzji Diego Carlosa. W por贸wnaniu z pozosta艂ymi obro艅cami zagra艂 na dobrym poziomie.

Diego Carlos 鈥 bez oceny (kontuzja w 19 minucie)

Unai Emery po meczu o艣wiadczy艂, 偶e kontuzja Diego Carlosa nie jest powa偶na, zatem mamy nadziej臋, 偶e po przerwie na reprezentacje Diego b臋dzie gotowy do gry. Co do wczorajszego wyst臋pu, to nie zd膮偶y艂 nic zawali膰.

Pau Torres 鈥 1

Pau przegra艂 g艂贸wk臋, po kt贸rej bramk臋 zdoby艂 Szaboszlaj-Szabosholai W臋gier. Przy bramce na 2:0 by艂 jakie艣 3 metry za Darwinem Nunezem, i ten dystans utrzymywa艂, truchtaj膮c w kierunku bramki. Darwin oczywi艣cie w bramk臋 nie trafi艂, ale dobi艂 j膮 Cash. Potem konsekwentnie si臋 nie przem臋cza艂, truchtaj膮c przy kolejnych kontratakach w kierunku naszej bramki. W 38. minucie kolejna d艂uga pi艂ka z g艂臋bi pola Liverpoolu, Darwin i Pau startuj膮 z tego samego miejsca, a ju偶 przed polem karnym Urugwajczyk mia艂 pi臋膰 metr贸w przewagi nad Torresem. John Terry po czterech latach od zako艅czenia kariery by szybciej wraca艂 do obrony. Pau Torres to jest ten typ z orlika, co jak przegrywa trzema bramkami, ju偶 nie musi wraca膰 do obrony, bo i tak przegrane. Katastrofalny wyst臋p.

Przy pi艂ce to jeszcze jako艣 to sz艂o, ale bez pi艂ki Torres jest beznadziejny. A przecie偶 to obro艅ca!
殴r贸d艂o: avfc.co.uk

Lucas Digne 5

Digne gro藕ny do przodu, wykona艂 cztery kluczowe podania. Dogra艂 do Watkinsa/ Baileya w pierszej po艂owie i da艂 艣wietn膮 pi艂k臋 do Casha w drugiej. Jego pi艂ki generalnie sia艂y pop艂och w obronie w Liverpoolu, ale jednocze艣nie wi臋kszo艣膰 akcji sz艂a lew膮 stron膮. To jego pi艂ka przelecia艂a przy 2:0. Przy d艂ugich zagraniach zupe艂nie pogubiony.

Matty Cash 3

Matty 艂aduje wszystko do siatki, niezale偶nie w kt贸r膮 stron臋 powiedzia艂 dzi艣 rano Mateusz Borek w Mocy Futbolu. Rzeczywi艣cie, Matty z艂apany w sie膰 wygl膮da艂 jakby nie rozumia艂 co w艂a艣nie zrobi艂. Nie wiem, czy kiedykolwiek strzeli艂 bramk臋 z g艂贸wki, ale teraz m贸g艂 i tego nie wykorzysta艂. Do tego nie dogra艂 偶adnego kluczowego podania.

Boubacar Kamara 鈥 6

Spo艣r贸d naszych pomocnik贸w najcz臋艣ciej by艂 przy pi艂ce. Trzykrotnie odebra艂 pi艂k臋. Nie pope艂ni艂 偶adnego fatalnego b艂臋du. Zrobi艂 swoje. Na plus, jego dobra diagonalna pi艂ka do p臋dz膮cego Durana w 77. minucie.

Douglas Luiz 5.5

93% celnych poda艅 艣wiadczy o dw贸ch rzeczach. Raz 鈥 偶e celnie podawa艂, a dwa 鈥 nie ryzykowa艂. W konsekwencji tylko jeden przerzut z 38 minuty otworzy艂 miejsce Digne, kt贸ry gro藕nie dogra艂 do Baileya/Watkinsa. Wymagamy od niego zdecydowanie wi臋cej.

John McGinn 4.5

McGinn ponownie zupe艂nie niewidoczny. 呕adnego podania, do tego zmarnowa艂 super akcj臋 Moussy Diabego. No dobra 鈥 raz na w艣lizgu odebra艂 pi艂k臋 na po艂owie Liverpoolu, z czego posz艂a akcja Diabego.

Po meczu stwierdzi艂, 偶e odpowiemy na niepowodzenie z Liverpoolem. Pewnie na kadrze McGinn co艣 tam ustrzeli zn贸w.

Moussa Diaby 鈥 7

Ci膮gn膮艂 nas za uszy, ale niewiele wyci膮gn膮艂. 艢wietnie zrozumia艂 si臋 z Watkinsem w 33. minucie, kiedy napastnik zgra艂 mu kr贸tk膮, Diaby przechytrzy艂 Joe Gomeza i pop臋dzi艂 z pi艂k膮 pod pole karne Liverpoolu, ale niestety zamiast samemu ko艅czy膰, to wola艂 dogra膰 do McGinna, kt贸ry zmarnowa艂 okazj臋. P贸藕niej w 43. minucie zn贸w 艂adnie pogra艂 z Watkinsem i tym razem zako艅czy艂 technicznym, acz niecelnym strza艂em.

Nasza lokomotywa.
藕r贸d艂o: avfc.co.uk

Ollie Watkins 鈥 5.5

Watkins przy pi艂ce by艂 wyj膮tkowo rzadko. Odda艂 dwa strza艂y i siedem poda艅. Raz nie zrozumia艂 si臋 z Baileyem, ale za to 艣wietnie si臋 rozumie z Diabim.

Rezerwowi:

Leon Bailey (19′) 4

Wszed艂 za Diego Carlosa. Niestety by艂 zupe艂nie niewidoczny. Raz zabra艂 chyba pi艂k臋 Watkinsowi i odda艂 farfoclowy strza艂. W 65. minucie dosta艂 w臋dk臋.

Nicolo Zaniolo (65′) 鈥 6

Podoba艂o mi si臋 jak zgubi艂 trzech pi艂karzy Liverpoolu i uwolni艂 艣wietnym podaniem Durana. Niestety Kolumbijczyk by艂 bardzo samolubny i nie odda艂 mu pi艂ki.

Jhon Duran (73′) 5

Dwa razy uwolni艂 si臋 na lewym skrzydle. 76. minuta Duran Duran dobiega do linii i oddaje strza艂 w boczn膮 siatk臋. 77. minuta Duran Duran dobiega do linii i oddaje strza艂 w boczn膮 siatk臋.

Duran, Duran, biegnij, biegnij, strzelaj, strzelaj!

Youri Tielemans (72′) 鈥 5.5

Raz przedryblowa艂 rywala, a raz zosta艂 sfaulowany.

Ocena Unaia Emery’ego 鈥 1

Emery chyba my艣la艂, 偶e gramy z AZ Alkmaar a nie Liverpoolem

Samob贸jcza taktyka(…), to jest zesp贸艂 pozbawiony inteligencji boiskowej

Tomasz Smokowski w Mocy Futbolu

Ostre s艂owa. Ostra reakcja moich koleg贸w wsp贸艂redaktor贸w, a ja si臋 z Panem Smokowskim zgadzam. Jeste艣my zespo艂em jednowymiarowym. To, co dzia艂a ze s艂abszymi zespo艂ami jak Everton czy Hibernian, totalnie nie dzia艂a z lepszymi. Ka偶dy kto gra艂 w Football Managera, wie, 偶e nie mo偶na gra膰 jedn膮 taktyk膮 ze wszystkimi. My chcemy zar贸wno z Burnley jak i z Liverpoolem gra膰 bardzo wysok膮 obron膮 i rozgrywaniem od bramki. Jak si臋 okazuje, przy szybkich rywalach takich jak Isak czy Salah taka taktyka to proszenie si臋 o… k艂opoty. W艂a艣ciwie scenariusz mecz贸w z Newcastle i Liverpoolem by艂 prawie identyczny. Szybko stracona bramka, kontuzja 艣rodkowego obro艅cy, rewolucja w obronie, kolejna stracona bramka, nasze okazje, kolejna bramka przeciwnik贸w.

Szale艅stwem jest robi膰 wci膮偶 to samo i oczekiwa膰 r贸偶nych rezultat贸w

Albert Einstein

Dodam tylko, 偶e dwie bramki stracili艣my po rzutach ro偶nych.

Jakie s膮 Wasze oceny pomeczowe? Czy naszym ch艂opakom brakuje boiskowej inteligencji?

6 razy skomentowano “Samob贸jcza taktyka馃が | Liverpool 3:0 Aston Villa | Oceny pomeczowe

1. Niestety te偶 s艂ysza艂em wypowied藕 Smoka i niestety czerwieni艂y mi si臋 uszy, bo ma racj臋. Nie wiem tylko czy to wynika z za艂o偶e艅 Unaia, kt贸ry chce w ten spos贸b nauczy膰 gry zesp贸艂 czy te偶 jest os艂em i nie widzi, ze jego synek Paua to wtopa transferowa Gdyby kosztowa艂 tyle co Chambers to bym nic nie m贸wi艂, ale wydali艣my grub膮 kas臋 na go艣cia, kt贸ry jest ciamajd膮 w defensywie.

Mecz obna偶y艂 D. Luiza. 艢wietnie wygl膮da na tle og贸rk贸w, ale przy powa偶niejszych rywalach nie istnieje. Mo偶e nic spektakularnie nie spier…li, ale te偶 nic nie pomo偶e. Zero walki w obronie (to akurat te偶 robi ze s艂abszymi). Lewy ostatnio powiedzia艂, 偶 w kadrze nie ma zawodnik贸w z jajami. Zgadzam si臋. Nie ma. Z Lewym na czele. Lukrowy ch艂opta艣 i niestety taka jest Villa. Jeszcze Mings co艣 tam pohucza艂 poustawia艂, a teraz zosta艂y nam takie Piotjusie Zieli艅skie. Niby co艣 umiej膮, ale serce do gry tylko jak w miar臋 idzie.

Mo偶e Liverpool faktycznie taki mocny. w ko艅cu w 10 sklepali Sroki, ale optymizm na ten sezon siad艂.

1. Douglas gra tak jak reszta dru偶yny, jak inni daj膮 rad臋 to Luiz wznosi si臋 na wy偶yny. Przypomn臋 艣wietne mecze z zesz艂ego sezonu z Tottenhamem i Manchesterem United. Niestety jak reszta zawodzi, to on r贸wnie偶 nie potrafi tego poci膮gn膮膰, tak jak kiedy艣 potrafi艂 Grealish.
      Nie wiem co z tym Pa艂em, ewidentnie Premierleague go przerasta. Licz臋, jednak 偶e ci臋偶ko teraz popracuje i doszusuje do poziomu Konsy i Carlosa.

2. A jeszcze kamyczek do Unaia. Ka偶dy 艣rednio rozgrani臋ty ogl膮dacz Premier wie, 偶e w Liverpoolu du偶o zaczyna si臋 od TAA i jest to miejsce newralgiczne dla Reds, bo TAA pope艂nia sporo b艂臋d贸w. Tymczasem Trent nie mia艂 偶adnych problem贸w, 偶eby s艂a膰 kolejne pi艂ki za ko艂nierz. To ja si臋 pytam jakie zadania mia艂 Ollie na ten mecz??

1. No w艂a艣nie niby bronili艣my si臋 wysoko, a jednak presingu na obro艅c贸w Liverpoolu nie by艂o 偶adnego. No raz si臋 uda艂o McGinnowi im odebra膰 pi艂k臋. Doda膰 trzeba 偶e obrona Matip-Gomez to nawet na Villi by siedzieli na 艂awce (razem z Pa艂em, je艣li zdrowy by艂by Mings)