Rory Wilson – wonderkid dołącza do Villi

Aktualności Transfery
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta
Źródło: footballscotland.co.uk

Rory Wilson potwierdził, że po 8 latach opuszcza Rangersów by wejść “poziom wyżej”. Co prawda Szkot nie powiedział gdzie się przeprowadzi, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dołączony on do Villi. Ale kim w ogóle jest Rory Wilson?

Rory Wilson urodził się w 2006 roku w szkockim Girvan. Jest prawonożnym napastnikiem mierzącym 1,83 m wzrostu. Wilson może grać jako schodzący skrzydłowy i bardzo dobrze radzi sobie po obu stronach boiska, jednak najjaśniej błyszczy grając jako nr 9. Wilson lubi balansować na granicy spalonego. Niewiele kreuje, zdecydowanie woli wykańczać akcje – co ważne – jest bardzo skuteczny: poprzedni sezon skończył z dorobkiem 49 goli we wszystkich rozgrywkach (wg InStat 64% strzałów Wilson oddaje z obrębu pola karnego)! Należy jednak zaznaczyć, że w Rangersach występował w drużynie U-18. Na swoim koncie ma też 11 meczów dla reprezentacji Szkocji U-17 (strzelił w nich 8 goli). Poza strzelaniem goli, Wilsona warto wyróżnić za bardzo dobrą grę w powietrzu w ataku oraz za umiejętność dobrej oceny sytuacji – w sytuacjach, w których prosił o podanie utrzymał się przy piłce w aż 77% przypadków.

Brian McLaughlin, selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Szkocji, uważa, że Wilson to jeden z najlepszych młodych napastników w Europie.

Pytania do Was: czy gość, który demolował rywali w młodzieżowej lidze szkockiej poradzi sobie w Anglii? Sądzicie, że Gerrard ściąga go z myślą o dalszej o przyszłości, czy chce go wprowadzać do składu już w przyszłym sezonie?

Dodaj komentarz