Raport Wypożyczonej Mniejszości- 18.11.22

Aktualności HOT! Publicystyka
Czas potrzebny na przeczytanie: 4 minut(y)

Za chwilę zaczniemy się ekscytować mundialem, bądź go bojkotować. Ja zamierzam oglądać, ale z obrzydzeniem. Jednak nim rozpoczną się Mistrzostwa Świata w zimie, na pustyni i bez piwa (I przykazanie piłkarskie: Nie ma futbolu, bez alkoholu), czas podsumować występy naszej wypożyczonej mniejszości.

Kaine Kesler-Hayden
Huddersfield | Championship
9 meczów|521 minuty

Ostatnio pytaliśmy czy Kaine Kesler jest gotowy by walczyć o miejsce z Ashleyem Youngiem. Dziś już wiemy, że jeszcze nie.
źródło: birminghammail.co.uk.

Kaine Kesler-Hayden od ostatniego raportu grał niewiele. Huddersfield od początku w lidze idzie źle. Pod koniec września przyszedł nowy trener- Mark Fotheringham i chyba z Kainem mu nie po drodze, bo Przesiedział siedem spotkań na trybunach. Zapytany o pozostawienie KKH poza składem, nowy menedżer Huddersfield stwierdził, że obniżył loty na treningach i nie wrócił jeszcze na poprzedni wyższy poziom. Teriery w tym czasie zdobyły ledwie siedem punktów co nie pozwoliło im wyjść ze strefy spadkowej. Ostatecznie Fotheringham dał Kainowi szanse w meczu z W ostatnich dwóch spotkaniach wreszcie dostał szansę. Najpierw wszedł na 45 minut drugiej połowy w wygranym meczu z QPR, a ostatnio nawet wyszedł w pierwszym składzie na Swansea, z którą zremisowali. Oby było to zwiastunem lepszych dni dla KKH.

Jaden Philogene-Bidace
Cardiff City| Championship|
14meczów| 2 gole| 632 minuty

Co ten Philogene się zabawił :O

Jaden Philogene- Bidace gra w kratkę. Raz gra 9 minut, raz 45 a czasem w ogóle nie wchodzi na boisko. Zaimponował w wygranym meczu z Rotherhamem, gdzie strzelił bramkę w stylu Ronaldinho z Chelsea. Do tego koledzy pozbawili go asysty. Rzucam tezę, że w Aston Villi wygryzłby Philippe Coutinho.

Bertrand Traore
Basaksehir|Turecka Süper Lig
10 meczów| 2 bramki| 1 asysta| 668 minut

W Basaksehir Bertrand Traore występuję wraz z Patrykiem Szyszem
Źródło: Imago

W Basaksehir Bertrandowi już nie wiedzie się tak dobrze. Co prawda grał we wszystkich meczach, ale od poprzedniego raportu strzelił tylko jedną bramkę w lidze. Ostatnio Basaksehir przegrał 0:7 z Galatasaray.

Wesley Moraes
Levante| La Liga 2
13 meczów| 0 goli| 1 asysta| 721 minuty

Monumentalny Wesley
Źródło: Eidesmarque

Wesley jeszcze bramki nie strzelił w drugie lidze hiszpańskiej. Wygląda na to, że sympatyczny wielkolud z Brazylii nie wróci do swojej topowej formy. Cholerny Ben Mee!

Keinan Davis
Watford|Championship
13 meczów| 4 bramki| 0 asyst| 853 minuty

Czasem wystarczy mądrze stać.

Davis mimo mocnej konkurencji na pozycji napastnika( Joao Pedro, Vakoun Bayo i Rey Manaj) gra sporo. Udało mu się nawet strzelić cztery bramki w siedmiu meczach. Wszystko wskazuje na to, że Davis odnalazł swoje miejsce na świece- Championship.

Kortney Hause
Watford| Championship
3 mecze| 190 minut

To samo zdjęcie Hausa co w poprzednim raporcie bo od tego czasu nie powąchał murawy.
Żródło: Watford Official

Po tym jak do Watfordu zawitał Slaven Bilić, Kortney Hause przestał grać. Właściwie tylko dwukrotnie zasiadł na ławce. Niestety dla Hausa, Watford zaczął grać całkiem nieźle i znów zacznie walczyć przynajmniej o Play-offy. Uciekaj stamtąd Kortney!

Tim Iroegbunam
QPR| Championship
13 meczów| 870 minut

Nowy Strażnik z Parku Królowej
Źródło: QPR

Tim Iroegbunam gra w każdym meczu, a QPR mimo że ostatnio obniżyło loty to wciąż się liczy w walce o baraże. 19-latek jest oceniany bardzo wysoko a rywalizuje w środku pola z ligowym weteranem- Stefanem Johansonem i niespełnionymi talentami- Samem Fieldem i Andre Dozzellem.

Aaron Ramsey
Norwich City|Championship
18 meczów|3 bramki| 3 asysty| 1039 minut

Fantastyczna akcja kombinacyjna Ramseya z Pukkim.

Najwięcej spośród naszych wypożyczonych zawodników gra Aaron Ramsey. Przekroczył już tysiąc minut i zdobył trzy bramki i dołożył trzy asysty. W meczu ze Stoke zaliczył nawet dublet. Coś mi się zdaje, że Aaron dołączy do pierwszego składu wcześniej niż jego starszy brat- Jacob.

Aaron w drużynie Deana Smitha gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Wygryzł z tej pozycji kolejne niespełnione talenty czyli Kierana Dowella, a przede wszystkim Todda Cantwella, którego Smith starał się sprowadzić do Aston Villi.

Louie Barry
MK Dons| League One
14 meczów| 1 gol| 2 asysty| 651 minut

Louie Barry z premierowym golem.

Barry nie ma łatwo. Trafił do drużyny która po prostu gra bardzo słabo. Walczy o utrzymanie w League One. Nie poprawia również pozycji Louiego fakt, że MK Dons nie stwarzają sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Na szczęście przełamał się w ostatnim spotkaniu z Derby County, kiedy to błysnął szybkością i przebiegł z piłką z 60 metrów, po czym okiwał bramkarza i skierował piłkę do bramki. MK Dons mimo to przegrali 3:1.

Ben Chrisene
Kilmarnock FC| Scottish Premiership
8 meczów| 649 minut

Nasz utalentowany lewy obrońca stracił ostatnio miejsce w składzie Kilmarnock, lecz nie z powodu słabej dyspozycji a z przyczyn zdrowotnych. Przed kontuzją grał we wszystkich meczach w pierwszym składzie. Jego Kilmarnock walczy o utrzymanie w szkockiej Premiership.

Finn Azaz
Plymouth| L1
15 meczów| 6 bramek| 3 asysta| 1000 minut

Pisałem wyżej, że tysiąc minut przekroczył Aaron Ramsey. Finn Azaz był blisko. Niestety doznał kontuzji w meczu z Shrewsbury Town i jego licznik zatrzymał się równo na tysiącu minut. Finn Azaz jest jednym z głównych architektów tegorocznego sukcesu Plymouth. Zespół z Kornwalii przegrał w tym sezonie tylko dwa mecze i dzielnie zmierza po mistrzostwo League One.

Koncert Finna Azaza

Fenomenalny mecz rozegrał z MK Dons, gdzie zdobył dwie bramki i jedną asystę, a przy kolejnej bramce to on rozprowadził akcję. Drugiej asysty pozbawił go kolega z drużyny fatalnie pudłując. W tym samym meczu grał wspomniany Louie Barry w barwach drużyny z Milton-Keynes i dostarczył asystę przy jedynej bramce przegranego zespołu. Gdyby ktoś przed sezonem zapytał mnie kim jest Barry, to odpowiedziałbym, że to świetny talent, który wkrótce odpali. A gdyby ktoś mnie zapytał o Finna Azaza to powiedziałbym, że…no właściwie nic bym nie powiedział, bo go nie znam. Dziś Azaz jest gwiazdą League One i życzę mu rychłego powrotu po kontuzji kostki, a Barry dotąd strzelił jedną bramkę i walczy o utrzymanie. Jak rapuje Bisz: nigdy nie wiesz czy los się śmieje do ciebie czy z ciebie.

Co u pozostałych? Caleb Chukwuemeka rozegrał 5 spotkań w czwartoligowym Crawley Town. Viljami Sinisalo w czterech meczach na bramce w Burton puścił dziesięć bramek. Burton zajmuje przedostatnie miejsce w League One i w sobotę zagrają z liderem z Plymouth. Brad Young trafił do Ayr United w szkockiej Championship gdzie strzelił dwie bramki w ośmiu meczach. Hayden Lindley zanotował 245 minut w Newport (L2), a Tyreik Wright przebywający w Bradford City (L2) rozegrał 10 meczów i zdobył trzy gole i dwie asysty.

Którego z naszych wypożyczonych zawodników chcielibyście zobaczyć z powrotem na Villa Park?