Aktualności Plotki Transfery
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Co tam słychać u naszej wypożyczonej mniejszości?

Philippe Coutinho🔁 Al-Duhail

Brazylijski fantasista trafił na wypożyczenie do katarskiego A.-Duhail gdzie w sześciu meczach ligowych strzelił dwie bramki. Jego drużyny w lidze nie wygrała od 2 listopada 😛 W Azjatyckiej Lidze Mistrzów strzelił dwie bramki z Al-Nassr w przegranym 3:2 meczu i w konsekwencji jego drużyna odpadła z rozgrywek po fazie grupowej. Czy do nas wróci? Raczej wątpię.

Morgan Sanson🔁Nicea

29-latek jest podstawowym zawodnikiem Nicei, która zajmuje drugie miejsce i walczy o udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. W 17 meczach zaliczył dwie asysty. Ewidentnie Morgan to człowiek stworzony do tej właśnie ligi.

Finn Azaz 🔁Plymouth Argyle

O Azazie pisał ostatnio Andrzej w plotkach. Irlandzki pomocnik awansował z Plymouth do Championship z imponującymi statystykami ośmiu bramek i dziewięciu asyst. Po awansie wrócił na kolejne wypożyczenie by pomóc drużynie z wybrzeża utrzymać się w lidze. Utrzymał wysoki poziom i strzelił już siedem bramek i zanotował pięć asyst. Jego forma została dostrzeżona przez inne kluby Championship i został wykupiony przez Boro za 3 miliony funtów. Powodzenia Finn!

Kaine Kesler-Hayden 🔁Plymouth Argyle

Ostatnio w komentarzach zastanawialiśmy się nad wzmocnieniem prawej obrony. Tymczasem na zapleczu Premier League gra nasz wychowanek i to gra pierwsze skrzypce. Zaliczył już 1646 minut w 23 meczach i dał dwie asysty. Uważam, że byłby godny zastępcą Mattiego Casha. Zatem jeśli nie uda nam się ściągnąć nikogo wartościowego, to można rozważyć jego sprowadzenie na Villa Park.

Viljami Sinisalo🔁Exeter City

22-letni Fin trafił na wypożyczenie do Exeter City grającego na poziomie League One. Dostał bluzę z numerem jeden i gra tam wszystko. No prawie wszystko, bo zabrakło go w jednym meczu gdy przebywał na kadrze pierwszej reprezentacji Finlandii. W której nawet zadebiutował w zwycięskim meczu z San Marino. Niestety w tamtym meczu wpuścił bramkę. Uspakajamy, nie skompromitował się, bo bramka padła z rzutu karnego w 90. minucie.

Oliwier Zych🔁Puszcza Niepołomice

A propos bramkarzy to do Ekstraklasy został wysłany kapitan reprezentacji Polski do lat 19. Oliwier rozegrał 10 spotkań, w których wpuścił 20 bramek, ale zanotował dwa czyste konta. Obronił nawet karnego Rafała Wolskiego. Wystąpił nawet w programie Turbo Kozak. Ostatnio mówiło się o jego powrocie na Villa Park. Robin Olsen już się trzęsie.

Sebastian Revan 🔁 Rotherham

Nieustępliwość Revana pomogła jego drużynie w sensacyjnym zwycięstwie z Boro.
źródło: Tesside Live

Lewy obrońca trafił do czerwonej latarni Championship, w której perspektywy na utrzymanie są raczej niewielkie. Cieszy nas natomiast, że Revan jest tam podstawowym obrońcą, który rozegrał już 19 spotkań, a 1 stycznia br. nawet zanotował pierwszą w seniorskiej karierze asystę. Ostatnio gra wszystko a jego drużyna nie przegrała żadnego z trzech ostatnich spotkań.

Lamare Bogarde 🔁 Bristol Rovers

Po udanym wiosennym wypożyczeniu, Holender został ponownie wypożyczony do drużyny z League One. Zagrał tam w 14 meczach ligowych, po czym został sprowadzony na Villa Park. Mówi się o kolejnym wypożyczeniu, tym razem do Championship. Bogarde może grać na lewej oraz środkowej obronie, ale również jako defensywny pomocnik.

Louie Barry 🔁 Stockport

Barry po kilku nieudanych wypożyczeniach wreszcie trafił do drużyny, w której strzela, a raczej strzelał. W 15 meczach zdobył 9 bramek w League Two. Niestety w 25. minucie meczu z Crewe Alexandra zerwał ścięgno udowe i czeka go raczej długa rekonwalescencja. Szkoda, bo w sierpniu i wrześniu zanotował siedem kolejnych meczów z bramką. Liczymy, że po kontuzji wróci do swojej skuteczności.

2 razy skomentowano “Raport Wypożyczonej Mniejszości | 08.01.2024

1. Dzięki za te raport, ale wynika, że u nas w sumie bieda. Najlepiej wyglada Kesler, ale jak kupimy prawego obrońcę to nie bedzie miał siły przebicia.
    Unai idzie po wynik i boi się stawiać na młodych albo widzi, że materiał lichy. Jakieś 5 minut w pucharze biedronki to za mało. Ciekawy jestem jak zagospodaruje Iro po kontuzji. Chłopak wydawał się z papierami, ale ostatnio jak wyszedł to widać było duuuże braki. Fajnie wygladał Kellyman i co? nawet na ławie nie siada.

1. Chyba jesteśmy na takim etapie, że żaden młody szansy nie dostanie, no chyba że już nie będzie nikogo, to Iro dostanie 5 minut. Teraz to już wynik jest najważniejszy dla Unaia. Dlatego odesłał Ramseya, JPB i Archera na stałe.
      Co do Kellymana to szukałem informacji, ale nie wiadomo co z nim. U nas na ławce go nie ma, a w rezerwach nie grał ostatnio.