Przechodniu powiedz Villi, że tu leżą jej syny | Olympiakos 2:0 Villa | Oceny pomeczowe

Mecze Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Co ja mam napisać po takim meczu? Graliśmy źle, przewidywalnie, bez pomysłu i polotu. Rozegranie jak za najgorszych czasów Gerrarda. Chciałbym napisać chociaż, że podjęliśmy walkę, że kilkunastu Villans walczyło z tysiącami Greków, ale niestety fakty są takie, że nie zrobiliśmy nic by awansować do finału.

Oceniamy w skali 1-10. Ocena danego zawodnika jest wyłącznie subiektywnym odbiorem redakcji, można się z nią nie zgadzać, a polemika w komentarzach będzie mile widziana.


Emi Martinez 6

Przy pierwszej bramce patrzył jak piłka zmierz do siatki. Przy drugiej też niewiele zrobił, będąc przekonanym o spalonym.

Matheos Drachma 7✪

Prędkonogi Matty Cash

Jeden z niewielu, który rzeczywiście dał z siebie wszystko by wydrzeć awans do finału. Świetny początek, kiedy wywalczył rożnego, a już chwilę później popędził z kolejną akcją. Nawet kiedy już cała drużyna zwiesiła głowy, to on wciąż wierzył o czym świadczy przebojowa akcja z 75. minuty.

Ezri Konsakis 1

Obie bramki to jego wina. Nie przeszkadzał zupełnie dośrodkowującemu Quniemu przy pierwszej bramce. Przy drugiej zamiast machać na spalonego, mógł gonić od początku el Kaabiego. W ogóle odrzut z Wolves- Podence wyglądał jak gwiazdor.

Diegos Karlos 3

Zaczął od niezłego dośrodkowania w 5. minucie i potem niezły strzał z główki w 39. Poza tym niewiele pokazał w obronie.

PauPaudopopoulos Torres 4

Nieźle rozprowadzał piłkę. Niestety w obronie zagrał źle. Przy pierwszej bramce zupełnie nie krył El Kaabiego, czyli kolesia który nam strzelił trzy bramki w pierwszym meczu. Super pomysł!

Loukas Dignekis 4

Często był przy piłce, jednak jego decyzje zawsze ZAWSZE były spóźnione. Zamiast od razu dogrywać w pierwsze tempo to czekał, przekładał i na koniec grał jakiegoś balona do bramkarza. Zapisałem sobie w notatka jedną dobrą kombinację z Baileyem w końcówce pierwszej połowy.

Johannnis MaGinnopoulos – 5

Walczył niczym Leonidas, biorąc na plecy dwóch, trzech, a czasem nawet czterech Persów Greków. Niestety zbyt mało dawał w ofensywie.

Douglas Luiz – 1

Na aucie nikogo nie ma, może tam zagram?
źródło: avfc.co.uk

Kuriozalny występ Luiza. Nie wiem kto był gorszy, Luiz czy Konsacz? Ciekawy mam zapis w notatkach, który oddaje występ Luiza. 55 minuta- Luiz podaje w aut. 56 minuta- Luiz znów podaje w aut. Do tego słabo wykonany rzut rożny. Nie wiem co robił w wigilię swoich urodzin? Metaxę? czy Tsipouro?

Moussa Diabakis – 7.5

Zapomniał jak się drybluje. Jego pierwszy udany i jedyny drybling zanotowałem przy 40. minucie.

Leonidas Metaxa 7

Grecy nie dali pardonu Baileyowi.

Prędkonogi Leonidas atakowany był brutalnie przez cały mecz. Sędzia niechętnie gwizdał na nim faule. Po faulu z 29. minuty obawiałem się, że już nie wstanie. Wstał i walczył do upadłego, choć w drugiej połowie stracił wiele z polotu.

Olexandros Watkins 4

Tak jak Turcy przytargali wielką bombardę by skruszyć mury Konstantynopola, tak the Villans przytargali Watkinsa do Pireusu by skruszyć obronę Olympiakosu. Tyle, że chyba zabrakło prochu, albo kul, albo załogi do obsłużenia działa. Tak po prawdzie, każdego z wyżej wymienionych, bo Watkins miał mało okazji, a piłka rzadko do niego trafiało w polu kranym.


Rezerwowi:

Johannnis Durakis Durakis (58′) – 3

I tak sobie Duran stał przez 30 minut. Od tego stania zdobył nawet żółtą kartkę.

Nie wiem jaki cel miało wprowadzenie spiżowego posągu na boisko? Przecież on tylko stał. Co prawda ciężko go było przewrócić, ale jak rzeźba ma strzelić bramkę?

Timeos Iroegbunos (65′) – 3

Jednego dnia nosisz zbroje za Luizem i Maginnosem, a następnego każą ci ja założyć i udawać, że jesteś na ich poziomie. Wszyscy pamiętamy jak skończył Patrokles gdy przywdział zbroję Achillesa. [Kto nie czytał Iliady to SPOJLER ALERT zginął zabity przez Hektora]

Finley Munroe, Omari Kellyman, Kaine Kesler-Hayden (86′)- bez oceny

Kto wysyła dzieci na przegraną wojnę?


Ocena Unaia Emery’ego – 3

Czy to był Unai czy w jego zastępstwie pojechał Gerrard? Nasza drużyna wyglądała jakby zupełnie nie miała pomysłu co zrobić z piłką pod bramką (Gerrardowskie final third). Mimo totalnej dominacji w posiadaniu piłki (74%) oddaliśmy tylko cztery strzały w bramkę.

Zostały mecze z Liverpoolem i Crystal Palace. Nie łudźcie się, nie zdobędziemy ani punktu, ani nawet bramki.

1 raz skomentowano “Przechodniu powiedz Villi, że tu leżą jej syny | Olympiakos 2:0 Villa | Oceny pomeczowe

  1. Nie spodzieałem się, że odrobią. Pewnie w innej dyspozycji mogliby, bo mimo wszystko zepchneli Greków do głębokiej defensywy. Tyle, że druzyna w ostatnich tygodniach zanotowała totalny zjazd formy. Mam takie przypuszczenie, ze są po prostu zajechani. Niecelne podania, nie w tempo, piłki odbijjące się jak od kołków aklasowych, balanse ciałem z gracją fury z obornikiem, podtknięcia i poślizgi. Diaby dostał 7,5?
    Unai zarżnął druzynę, głównie przez to, że jego nabytki to głównie flopy, a młodzież nic nie dostała. Jednak najdłużej z Angoli utrzymaliśmy się w pucharach, a mamy też duże szanse na grę w Lidze Mistrzów czyli??? Zobaczymy we wtorek

Dodaj komentarz