Podsumowanie FPL po 7. kolejce

FPL
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Strasznie biedna kolejka. 80% z graczy ASTON VILLA POLSKA zebrało 40-59 pkt. Tylko pięć osób przeskoczyło próg 60 punktów. Wielu standardowych kapitanów zawiodło (Salah, Sterling po raz kolejny). Jednak wielu graczy najbardziej przeraziła kontuzja Fabiańskiego.

Dream Team 7. kolejki

Astrolodzy ogłosili tydzień Lisów | Przyrost punktów +10 | Źródło: Premierleague.com

Tylko jeden zawodnik Man City w 11 kolejki? I to ani Sterling, ani De Bruyne, ani Bernardo Silva, ani Aguero? Tak, Mahrez jedynym szczęśliwcem. Dołączyli do niego znacznie tańsi pomocnicy. Milivojević, który z racji tego, że wykonuje karne jest pewnym źródłem stu kilkudziesięciu punktów. Do tego świetne lisy, które rozgromiły 5:0 Newcastle, więc do 11 kolejki wrócił Vardy z 12 punktami, a wraz z nim obrońcy Evans z 11 oraz Ricardo Pereira z 13 oczkami. W Bournemouth mają dwóch super strzelców, których ciągle mylę. Tym razem do Wundertimu trafił Joshua King z 12 punktami.


7. kolejka FPL | +dodatnie i + ujemne

What does the fox say? points, Points, POINTS
źródło: Youtube.com

Jedyna szansa, żeby zdobyć jakieś sensowne punkty, to postawienie na Lisy. Oczywiście wspomnieliśmy o trójce z drużyny marzeń, ale również, Schmeichel, Chilwell oraz Söyüncü zdobyli po 6 pkt., a Ndidi dzięki bramce nawet 8. Nieźle wystąpił Kane zdobywając 9 punktów w bardzo trudnych warunkach gdy grali w dziesięciu.

A kto w takim razie zawiódł? Dwóch najchętniej wybieranych kapitanów. Salah i Sterling zdobywają bardzo mało punktów od 4 kolejek, więc ludzie rezygnują z nich jako kapitanów na rzecz De Bruyne czy Aubameyanga.
Dodać należy Abrahama, który przestał strzelać…
A kto Was zawiódł najbardziej?

Kolejka:Zawodnik:Kapitan Użytkowników:Punkty:
4Sterling1 900 0003
5Salah1 400 0009
6Sterling1 400 0000
7Salah1 300 0003


No i tego… Ci którzy na początku wybrali Calluma Wilsona zamiast Raula Jimeneza na pewno się cieszą. Wilson nastukał już 49 punktów (6 w tej kolejce), a Jimenez ledwie 24. Nie wiem jak Wy, ale ja Meksykanina właśnie pożegnałem. (Tylko na kogo będę teraz narzekał?)


7. kolejka FPL | Piłkarze AV

Do składu wreszcie wszedł Matthew Targett i od razu nawrzucał 9 punktów. Niestety zszedł z kontuzją, ale podobno już jest zdrowy. Standardowo punkty dorzucili najniebezpieczniejsi w drużynie czyli McGinn i El Ghazi.

Dobry występ niestety nie zawsze przekłada się na zdobycz w FPL, dlatego tylko 2 punkty Nakamba, który zagrał miraculously. Niestety ponownie kiepsko wypadł środek obrony, błędy przy kryciu Wooda i Rodrigueza były wręcz karykaturalne.

Piłkarzpunkty – kolejkaTOTAL
McGinn838
Wesley226
Grealish222
El Ghazi725
Heaton121
Nakamba27
Trezeguet38
Hourihane26
Lansbury02
Guilbert417
Mings123
Targett99
Engels121


7. kolejka FPL | HOT or NOT

Kto jest PrzeHot a kto jest do niczego i zasługuje na zapakowanie w Multiplę

Trendy dostosowują się do tego o czym pisaliśmy wcześniej. Jak widać z powyższej tabeli, wszyscy rzucili się na De Bruyne (pewnie powiązane jest to z wyprzedażą Salaha oraz pewnie na mniejszą skalę Sterlinga). McGinna ma już więcej graczy niż Grealisha, co nie dziwi jeśli spojrzymy na ich punktację. Abraham nie strzelił bramki w drugim kolejnym spotkaniu, a mimo to ludzie biorą go do swoich drużyn. Z kolei lekko mnie dziwi, że po przeciwnej stronie jest Teemu Pukki, którego właśnie kupiłem… w miejsce Jimeneza. Niemiec jeszcze będzie płakał (po tym) jak sprzedawał.

7. kolejka FPL | Liga Aston Villa Polska

Vardy+Kane wracają do gry | Birmingham Lyons Jacka Stępniewskiego | Źródło: premierleague.com

Jak już wspomniałem, słaba kolejka bez fajerwerków, więc mamy zwycięzcę z rekordowo niskim wynikiem 67 punktów. Kto by powiedział, że Kelly zdobędzie 6 punktów? (redaktor Andrzej – dop. redaktor Andrzej)

Z kolei na czole po raz pierwszy hegemonie zdołał utrzymać Leszek Obrzut dopisując 59 punktów do swojej puli. Ma już przewagę 22 punktów nad drugim Andrzejem Cieślą. Czy ktoś wie czy jest opcja usunięcia kogoś z ligi ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ?

PS: Oczywiście żarcik-kosmonaucik, nikt nikogo nie będzie z naszej ligi wyrzucał (No chyba że główny redaktor Andrzej C. (° ͜ʖ °) ) (na razie nikogo nie będziemy usuwać, na razie – dop. redaktor Andrzej)

Dodaj komentarz