Podsumowanie FPL po 5. kolejce

FPL
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Jak szalony mecz Chelsea z Wolves wpłynał na notowania grajków Chelsea? Których trzech świetnych w ubiegłym sezonie napastników ustrzeliło łącznie dopiero dwie bramki? Pep “Sabotażysta FPL” Guardiola i wiele innych ciekawych wniosków przed Wami – zapraszamy na podsumowanie 5. kolejki FPL!

Dream Team 5. kolejki | Źródło: Premierleague.com

Szczęśliwi ci co mieli w drużynie piłkarzy Tottenhamu. Tercet Son+Alderwireld+ Aurier nastukał 38 pkt, czyli tyle ile cała moja drużyna w poprzedniej kolejce. Ponownie w 11. kolejki znalazł się Tammy Abraham. I znowu dużo punktów nastukali pewniacy czyli Mane, Aubameyang i Callum Wilson. Największym zaskoczeniem jest Tomori, którego ma zaledwie 0,5 % graczy.


5. kolejka FPL | +dodatnie i + ujemne

Kto miał piłkarzy Chelsea oraz Spurs spokojnie dobił do 80 punktów. Do wspomnianych Abrahama i Tomoriego dodać należy Masona Mounta. Młodzież Lamparda zaorała Wolves. Na plus zaskoczył młody Djenepo z Southamptonu, na którego postawiło jak dotąd zaledwie 2 promile graczy.

Z drugiej strony zawiodła cała drużyna Man City. Jedynie Rodri zdobył 8 punktów, natomiast kapitan wielu graczy (mój niestety też) Sterling ledwie dwa. Zawodzą wciąż napastnicy z zeszłorocznej topki, czyli Raul Jimenez, Troy Deeney oraz Glenn Murray (ci dwaj ostatni wciąż bez bramki!).

Zawiódł też Pep Guardiola – w każdym razie tych, którzy po ostatnich świetnych występach Kevina De Bruyne postanowili przekazać mu opaskę kapitańską. Belg pojawił się na boisku na nieco ponad 30 minut i uzbierał… Cały 1 punkt.


5. kolejka FPL | Piłkarze AV

Redakacja wybrała Engelsa na zawodnika meczu to i dostał najwięcej punktów spośród the Villans. Za czyste konto dużo punktów otrzymali również pozostali obrońcy. Taylor i Guilbert po 6, a Mings 5. Drugie czyste konto zachował Heaton, więc również szóstka dla niego. Cała reszta niczym się nie wyróżniła więc, żadnych extra punktów.

Piłkarzpunkty – kolejkaTOTAL
Engels720
Taylor615
Guilbert612
Heaton618
Mings521
El Ghazi313
McGinn320
Nakamba33
Jota312
Grealish214
Wesley217
Davis13
Douglas Luiz116
El Mohamady17

5. kolejka FPL | Liga Aston Villa Polska

New @ Best Team Fabiana Marciniaka nastukał 79 pkt | Źródło: Premierleague.com

Generalnie kolejka nie wyszła specjalnie kibicom Asotn Villi, bo większość zdobyła 40-50 punktów. Tylko trzy wyniki wyniosły ponad 70 punktów. Wśród nich jest nowy lider Paweł Zięba (71) oraz zwycięzca kolejki Fabian Marciniak 79 punktów, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera. 30 punktów nabił na Sadio Mane, do tego świetny atak złożony z Wilsona i Abrahama. W obronie Alderweireld zainkasował 10, a reszta po 2 punkty i wystarczyło do najlepszego wyniku w kolejce.

Dodaj komentarz