Podsumowanie FPL po 11. kolejce

Aktualności FPL
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Kolejna ciekawa kolejka za nami. Jednak mimo entuzjazmu, zabrakło niespodzianek. Ani Villi nie udało się pokonać L’poolu, ani Świętym Obywateli. Niezbyt zaskakująca jest kolejna porażka United z Bournemouth. Generalnie gracze pozbywają się piłkarzy United oraz Tottenhamu sprowadzając w ich miejsce zawodników Leicester oraz Sheffield United, a raczej tylko Lundstrama.

11. Kolejka FPL | Dream Team

Zagadka Johna Lundstrama. Dałbym sobie rękę uciąć, że 95% graczy FPL, na początku sezonu nie miała pojęcia kim jest ten obrońca defensywny pomocnik. Ja do poprzedniej kolejki nim go zakupiłem, byłem pewien, że to jakiś młody Szwed sprowadzony przed tym sezonem do Sheffield. Okazuje się, że nie Skandynaw, a rodowity Anglik, nie młody bo już liczy sobie 25 lat, i gra dla The Blades od dwóch sezonów. Do tego w zeszłym roku wystąpił zaledwie dziesięć razy dla Szeffield. Skąd się wziął jego fenomen? Sprzedał duszę diabłu? Ich habe keine Ahnung– odpowiem w diabelskim dialekcie. W każdym razie zdobył 21 punktów, a jego dwie bramki są po prostu świetne.
Do 11 kolejki, bardzo wszakże zaskakującej, trafili również jego koledzy Fleck i Mousset. Ponadto Trosard, Söyüncü, Smith chyba po raz pierwszy trafili do drużyny marzeń. Czyli duży bonus dla zawodników FPL, podążających własną drogą, a nie naśladowców głównych trendów.

Drużyna Tygodnia | 11 kolejka FPL
Źródło: premierleague.com

11. kolejka FPL | +dodatnie i + ujemne

Plusowali ponownie piłkarze Leicester, co prawda trochę mniej epicki wynik zaliczyli, ale najwyższy czas dokonać transferów, bo w miarę tanim kosztem można dużo zyskać. Taki Söyüncü kosztuje jedynie 4.8, a Ben Chilwell 5.6. Do pomocy warto pozyskać świetnego Maddisona za 7.3, lub tańszego Pereza za 6.1. Fanom tanich obrońców polecić można również Lewisa Dunka, który dorobił się już 42 punktów przy wycenie na poziomie 4.6. Raul Jimenez od momentu kiedy się go pozbyłem strzelił dwie bramki w trzech meczach. Przypadek? Nie sądzę.

Obrońca? Pomocnik? Punktator? | Źródło: tyle tu nagrzebaliśmy, że można powiedzieć, że własne

Po drugiej stronie barykady znaleźli się futbolowe tuzy. Momo Salah 2 punkty, Rashford 2, De Bruyne 2, Sterling 1, David Silva 1… Ciężko znaleźć sensownego kapitana w tych czasach. Zupełnie zablokowany od sześciu kolejek pozostaje Teemu Pukki, a Ashley Barnes aż od ośmiu.


11. kolejka FPL | Piłkarze AV

Nasze oceny pomeczowe trochę się rozjechały z punktacją FPL. Najwięcej zgarnął Trezeguet (7), który faktycznie rozegrał swój najlepszy mecz dla Villi. Drugim najlepszym wynikiem okazał się Guilbert (6), a trzecim nasz MotM McGinn z pięcioma oczkami. Reszta przeciętnie po dwa lub jeden punkt.

Co ciekawe jeśli spojrzymy na procent zawodników posiadających w swoich drużynach poszczególnych piłkarzy to okaże się, że najbardziej popularnym jest McGinn, który jest w 11.2% drużyn. To na prawdę sporo w realiach FPL. Drugi jest Tom Heaton (6%). Trzecim jest Tyrone Mings. O tyle jest to dziwne, że zdobywa od sześciu kolejek bardzo mało punktów (max. 2), widać powolny odpływ jego fanów. Jest dobrym przykładem, że FPL i rzeczywistość ostro się rozjeżdżają. Na kolejnych miejscach plasują się Grealish (4.3%), Douglas Luiz (3.9%) oraz Wesley (2.7 %). Interesujące jest to, że El Mohamady, który zdobył ledwie 7 punktów, jest w drużynie aż jednego procenta graczy. Wyczuwam tu egipski patriotyzm?

Piłkarzpunkty – kolejkaTOTAL
McGinn548
Heaton231
Douglas328
Nakamba215
Wesley246
Trezeguet719
Targett126
Mings129
Kodjia12
Engels131
El Mohamady07
Guilbert630
El Ghazi138
Hourihane119


11. kolejka FPL | Liga Aston Villa Polska

Ah co za emocje, przez chwilę wydawało się, że zdobędę upragnione pierwsze miejsce i wreszcie moja analiza będzie miała jakieś merytoryczne zaplecze. Niestety po ostatnim meczu niedzielnym spadłem na 5 miejsce. Nowym liderem został Redaktor Naczelny, Lord Sarkazmu, Pan Ironii, Literówkobójca, Andrzej Cieśla. Uciekł reszcie na 9 punktów. Jednak grupa pościgowa złożona z czterech asów mocno naciska.

Drużyna Andrzeja Lidera Cieśli: Slime United- 77 punktów.
źródło: premierleague.com

Najwięcej punktów, bo po 90 natrzaskali Sebastian Michalski, który awansował na 9. miejsce oraz Alan Shearer. Przepisem na sukces najlepszego napastnika w historii Premiership jest brak choćby jednego zawodnika Srok. Z kolei Domanka Sebastiana Michalskiego zdobyła 90 punktów pomimo, że po jednym oczku zdobyli Mason Mount oraz David Silva. I to właśnie jego drużynę prezentujemy poniżej, gdyż Sebastian jest wyżej w tabeli od eksperta BBC.

Domanka, Sebastiana Michalskiego zdobyła 90 punktów.
Lundstram, wszędzie Lundstram
źródło: premierleague.com

1 raz skomentowano “Podsumowanie FPL po 11. kolejce

Dodaj komentarz