Podsumowanie FPL po 10. kolejce

Aktualności FPL
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Poznaliście już Szymona i poznaliście Filipa. Czas poznać Wandę która Niemca nie chciała Andrzeja, który w FPL grać nie chciał. No ale jak już zagrał to się wkręcił i to jak…

Jak łatwo się domyślić patrząc na ostatnie wyniki, drużyna marzeń jest zdominowana przez graczy w niebieskich koszulkach. Niebieski festiwal strzelecki zaczął się w tym tygodniu bowiem w piątek meczem Southampton – Leicester ( Chilwell, Perez, Tielemans, Vardy , 0-9) i był kontynuowany w meczach Manchesteru City z nami (Sterling, 3-1) czy Chelsea z Burnley (Pulisic, Willian 4-2). Do równania dodajmy jeszcze Krula, który pomimo puszczenia trzech bramek, zdaniem ekspertów FPL zaliczył przyzwoity występ, dwóch obrońców Brucecastle (Lascelles, Fernandez) i Maupaya, który w 80 minucie dał Brighton i wyrównanie z Evertonem i wyraźny sygnał, że na tym się nie skończy. I nie skończyło, bo ostatecznie Brighton zwyciężyło 3-2.

I’m blue daba di daba dee daba daa | Źródło fantasy.premierleague.com

Ja z tego zestawienia mam jednego piłkarza – Sterlinga na kapitanie. A wy?


10. kolejka FPL | +dodatnie i + ujemne

Dziś nadszedł ten dzień, dziś nadszedł dzień
Może będzie mym najlepszym dniem, a może nie
Dziś nadszedł ten dzień, dziś nadszedł dzień
Może będzie mym najgorszym dniem, a może nie

Kaliber 44, “Plus i minus”

Najgorszy dzień w tym sezonie na pewno mają za sobą piłkarze Soto. Dać sobie wbić 9 bramek naprawdę nie jest łatwo. Cała drużyna Southampton (wraz z rezerwowymi – czternastu piłkarzy) nabiła w 10. kolejce łącznie… -4 punkty. SŁOWNIE: MINUS CZTERY PUNKTY PROSZĘ PAŃSTWA. BOŻE ŚWIĘTY.

Na przeciwległym biegunie, Lisy z FPLowego kurnika wybrały punktów 117. Istna pornografia.

Pulisic (no dobra, przyznać się, ilu nazywa go PULISICZEM? ) ustrzelił Burnley hattricka i zapisał na swoim koncie 20 punktów, ale zanim go kupicie zwróćcie uwagę, że to więcej niż zdobył przez 9 poprzednich kolejek. Podobnie ma się sprawa z Perezem, który niby też błysnął, ale jednak przez 9 poprzednich kolejek uzbierał 22 punkty. To jak, transfery in czy jednak czekamy?


10. kolejka FPL | Piłkarze AV

W ocenach pomeczowych broniliśmy występu naszych piłkarzy argumentując kiepski wynik bardzo wysoko zawieszoną poprzeczką, bo jednak Manchester City to Manchester City, a nie jakiś… Z kim gramy w kolejnej kolejce? Z Liverpoolem? Oh, jejku.

Piłkarzpunkty – kolejkaTOTAL
McGinn243
Heaton229
Douglas225
Nakamba213
Wesley244
Trezeguet212
Targett125
Mings128
Davis16
Engels130
Grealish143
Guilbert224
El Ghazi137

Najlepiej punktującym zawodnikiem pozostaje Wesley, blisko niego są McGinn i Grealish. Nie mamy łaskawego kalendarza, ale warto sobie zanotować, że inwestycja w Targetta (4.4M), Guilberta (4.4M) czy Grealisha (5.9M) może się opłacić. Szczególnie, że to chyba ostatni dzwonek na taką decyzję, jeśli chodzi o naszego kapitana.

Ja naprawdę zastanawiam się nad którąś z tych opcji.


10. kolejka FPL | Liga Aston Villa Polska

Było u nas i trochę wysokich wyników, i trochę niskich wyników, parę przetasowań w układzie tabeli w ciągu kolejki, ale ostatecznie nie zakończyła się ona jakimś wielkim zaskoczeniem. Za największego wygranego tego gameweek’u musimy uznać chyba Adama Romanówa i jego drużynę ADAMUS. Dlaczego, skoro nie zdobył najwyższego wyniku? Adam postanowił zapłacić karę i pozyskać w 10tej kolejce dwóch piłkarzy Leicester – Chilwella i Vardy’ego – razem 39 punktów zdobytych, 4 stracone (zawodnicy, których sprzedał zdobyli 7 puntów). 28 punktów na plusie! Prorok jakiś czy co? Gratulacje!

Kolejkę wygrała u nas drużyna Winner Cup Squad (92 punkty), którą Miłoszek Chmajcioszek zmontował specjalnie na tę kolejkę. Zagrał też potrójnego kapitana – Raheema Sterlinga, który nabił mu w ten sposob 33 punkty.

Na czele stawki od kilku kolejek dumnie plasuje się Kings Of theMidlands, którą zawiaduje Leszek Obrzut (59 punktów w tej kolejce), na drugim miejscu znajduje się skromne moi, a podium zamyka najlepsza drużyna października – RBSN TEAM Roberta Terleckiego.

Winner Cup Squad – zwycięzca 10. GW FPL w naszej lidze i 676. drużyna całej kolejki na świecie

P.s. Adam Romanów, jeśli doczytałeś do tego momentu, daj nam znać w komentarzu jak odmieniać twoje nazwisko – Romanówa czy jednak Romanowa? Będzie nam łatwiej, kiedy wygrasz następną kolejkę 😉

Dodaj komentarz