Podsumowanie FPL po 1. kolejce

Aktualności FPL
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Gracze FPL dzielą się na takich, którzy na kapitana wybrali Momo Salaha i na tych co zaryzykowali i dali szansę Raheemowi Sterlingowi. O tym, kto wygrał pierwsze starcie przeczytacie w niniejszym podsumowaniu 1. kolejki Fantasy Premier League.

Dream Team 1. kolejki FP. Źródło: premierleague.com

Oczywiście i Sterling i Salah są pozycjami obowiązkowymi w lidze Fantasy. Większość graczy opaskę kapitańską od lat powierza Salahowi, gdy tymczasem Sterling nabił o 8 punktów więcej od Egpicjanina. Czyli ci, którzy mając obu piłkarzy obdarzyli zaszczytem kapitanowania Anglika zyskali 8 punktów przewagi nad fanami Salaha, a to całkiem sporo jak na pierwszą kolejkę. Spośród czwórki redaktorów tylko 1 postawił na Sterlinga (brawo Maciek, jeszcze się odgryziemy)


1 kolejka FPL | +dodatnie i + ujemne

Zaskoczeń, jak to w pierwszej kolejce było dosyć sporo, bo kto mógł przypuszczać, że Maitland-Niles rozegra swój najlepszy mecz w karierze i to na prawej obronie, a Ashley Barnes strzeli dwie bramki.
Negatywnie zaskoczyła na pewno cała drużyna Chelsea, najlepsi w tej drużynie zdobyli po dwa punkty. Również głośne transfery WHU i Evertonu nie nabiły wielu punktów.
Wielką stratą będzie dla ponad 20% graczy kontuzja Alissona, która może potrwać nawet do 6 tygodni.


1 kolejka FPL | Piłkarze AV

Jeśli chodzi o Aston Villę, to opłacało się mieć McGinna (7 pkt. dzięki bramcę) oraz Mingsa (6 pkt.) dzięki asyście. Cała reszta niczym nie zabłysnęła.

John McGinn lideruje naszym zawodnikom po pierwszej kolejce FPL. Źródło: trochę avfc.co.uk, a trochę inwencja własna
Piłkarzpunkty – kolejkaTOTAL
McGinn77
Mings66
Hourihane22
Grealish22
El Ghazi22
Wesley22
Heaton22
Kodjia11
El Mohamady11
Taylor11
Engels11
Trezeguet11
Jota11
Douglas11

1 kolejka FPL | Liga Aston Villa Polska


W rozgrywkach bierze udział rekordowa ilość graczy, bo aż trzydziestu trzech! Na czoło wysunął się Łukasz Rządkowski zdobywając 96 punktów. Gdyby tylko zaryzykował i postawił na Sterlinga jako kapitana to zgarnąłby 104 punkty! Dla nas bolesny jest wynik Harrego Kane’a. Niemniej jednak życzymy powodzenia w kolejnych kolejkach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png
Zwycięska drużyna Deadpool Villa Łukasza Rządkowskiego
źródło: premierleague.com

Dodaj komentarz