Podsumowanie FPL. 17-18 kolejka.

FPL
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Zastanawialiście się kiedyś jak do tego doszło, że to właśnie mi przyszło opracowywanie podsumowań kolejnych kolejek Fantasy Premier League?

Historia Prawdziwa Analiz FPL |
Źródło Własne

17-18. Kolejki FPL | Dream Team

W 17. kolejce zaobserwowaliśmy powrót starej sprawdzonej gwardii FPL. Zawodnikiem kolejki został De Bruyne z 19 punktami, odpalił Salaha z 16, Sterling 10. Do tego 11 puntków zdobył Lundstram, a 10 Verthongen. Bramkę wreszcie strzelił Pukki co dało mu 9 punktów. Ciekawe, ilu pożałowało sprzedania go wcześniej.

Dream Team 18. kolejki Premier League.
Źródło: Premierleague.com

A w jedenastce 18. kolejki przeważają piłkarze spoza TOP 6. Właściwie jeno Willian (zawodnik kolejki) oraz Alonso trafili do Drużyny Marzeń. Reszta to zbieranina niczym gang Olsena. Kebasele? Stephens ? Sarr? Almiron? Ktokolwiek ich ma w swoich drużynach? Co innego Cantwell czy Ings.

Ostatnie 11 spotkań Ingsa to 10 bramek i dziesiątki punktów
Źródło: Premierleague.com

Danny Ings jest w życiowej formie. Dziesięć bramek strzelił od siódmej kolejki. Jest właściwie taką tańszą wersją Jamiego Vardiego. Od kilku kolejek zastanawiam się czy go kupić, ale jeszcze poczekam, aż podrożeje i przestanie strzelać bramki.


17-18. kolejki FPL | +dodatnie i + ujemne

Bardzo nie równe były te dwie kolejki. Dwa zwycięstwa zaliczyli piłkarze Man City, Burnley oraz Sheffield. Te dwie ostatnie zaliczyły dwa czysta konta, więc punktowali wspaniale obrońcy oraz Pope i Henderson.

Największym “plusem ujemnym” jest Son, którego przed tą kolejką kupiłem, a którego Red. Nacz. Andrzej uczynił kapitanem. Dzięki czemu rozwiązał zagadkę Sfinksa, czy ujemne punkty na kapitanie się mnożą?

O Captain, My Captain
Źródło: Premierleague.com

17-18. kolejki FPL | Piłkarze AV

Do minusów kolejki można dodać cały skład Aston Villi. Tak napisałem przed tygodniem i to pozostaje aktualne. Właściwie forma Aston Villi jest bardzo zbliżona do jednego polskiego biathlonisty, który co zawody zajmuje miejsce w PŚ między 90 a 100. Mowa o Andrzeju Nędzy-Kubińcu. Żeby było jeszcze ciekawiej, to w TOP 3 punktujących zawodników ostatnich dwóch kolejek, jest oczywiście Jack Grealish (8 pkt.), a poza tym Marvelous Nakamba oraz Wesley po cztery punkty. Czyli wystarczy być na boisku by stanąć na podium.

Piłkarz17.kolejka18TOTAL
Grealish0874
McGinn2161
Wesley2258
El Ghazi2157
Heaton1245
Guilbert1141
Douglas Luiz1241
Targett0141
Trezeguet1140
Hourihane0137
Engels1134
Nakamba2222
Lansbury207
Kodjia103
Hause011


17-18. kolejki FPL | Liga Aston Villa Polska

Pisałem o czterech ogierach, które ciągną rydwan lidera. Son zaczął wierzgać kopytami, przez co dostał ujemne punkty i czerwoną kartkę. Peleton zatem zaczął zbliżać się do Red.Nacz. Andrzeja. Jednak robi to wyjątkowo ospale, bo średnia punktów to nieco ponad czterdzieści, więc wyjątkowo nisko.

Najwyższy wynik jest sensacyjnie słaby, bo wystarczyło ledwie 58 punktów Miłosza Chmaja by wygrać osiemnastą kolejkę. Generalnie połowę punktów zdobyli Vardy na kapitanie wraz z Hendersonem(30).

Jimenez, wszędzie Jimenez…
Skład Miłosz FC
Źródło: Premierleague.com

Natomiast u mnie nic ciekawego. Wcale nie powiem, że chciałem przechytrzyć system i sprzedać Salaha, który akurat był na Klubowych Mistrzostwach Świata, i kupić w jego miejsce Sona. Wcale tak nie zrobiłem. I wcale chyba nie wystarczy oglądać trzy lata Premiership, żeby się znać na Fantasy Premier League.

O tym jak zacząłem pisać analizy FPL, nie umiejąc w to grać.
źródło: Youtube.com

3 razy skomentowano “Podsumowanie FPL. 17-18 kolejka.

      1. Jezu, a przed meczem Spurs – Chelsea – chodziłem i powtarzałem, że tylko katastrofa mnie wykopie z pucharu. Z grających u mnie został Alli, Son i Abraham, u mojego przeciwnika – Willian i Abraham. Jak na ironię, gość, który mnie pokonal nazywał się…. HOTSPUR FAN

Dodaj komentarz