Okiem Filipa – wersja retro | Wideo-analiza bramki z finału Pucharu Europy z 1982 roku

Mecze Publicystyka
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Długo jeszcze poczekamy na powrót piłki nożnej. Ale przerwa od obecnych rozgrywek to doskonała okazja do piłkarskich podróży w czasie. Proponuję więc wyprawę do wspaniałego dla Aston Villi roku 1982! A konkretnie cofniemy się do 26. maja 1982 roku, czyli dnia, gdy Villa zdobyła Puchar Europy. Zapraszam na Okiem Filipa w wersji retro, czyli wideo-analizę przygotowaną w ramach akcji #zostańwdomu!

Akcja bramkowa, po której w 67. minucie spotkania z Bayernem Monachium gola zdobył Peter Withe, to dowód na to, że dobra gra bez piłki zawsze była w cenie. Choć przede wszystkim chodzi mi tu o strzelca bramki, to warto podkreślić, że świetnie zachował się też asystujący Tony Morley. Więcej analitycznych szczegółów na poniższym filmiku:

To jedyny gol, jaki padł w tamtym meczu. Tym samym bramka Withe’a zagwarantowała Aston Villi pierwszy – i jedyny – Puchar Europy. Drużynę prowadził wtedy Tony Barton, który objął Villę 3 miesiące wcześniej po niespodziewanej rezygnacji Rona Saundersa (Barton był wtedy jego asystentem).

Poniżej cała akcja do podziwiania bez analitycznych uwag i rysunków:

2 razy skomentowano “Okiem Filipa – wersja retro | Wideo-analiza bramki z finału Pucharu Europy z 1982 roku

Dodaj komentarz