NZOZ Villa, czyli raport o kontuzjach | 03.01.2020

Aktualności
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Pokomplikowały się sprawy w Aston Villi – kolejki do klubowego lekarza są co raz dłuższe (choć do kolejek na NFZ im daleko). Przedstawiamy dokładny raport na temat aktualnego stanu zdrowia The Villans.

Tom Heaton

Nasz bramkarz miał ogromnego pecha. Podczas meczu z Burnley wylądował tak niefortunnie, że w efekcie boisko musiał opuścić na noszach. Grymas na twarzy spowodowany bólem w kolanie nie wróżył dobrze. Niestety po meczu potwierdziły się najgorsze obawy: Heaton uszkodził więzadła i będzie pauzował do końca sezonu. Bramkarz ma już doświadczenie z poważnymi kontuzjami – praktycznie cały sezon 2017/18 musiał obserwować z trybun z powodu zwichnięcia barku.

Kontuzja: uszkodzone więzadła w kolanie

Przewidywana data powrotu: nieznana

Wesley

To musiało boleć…

Aston Villa grała z Burnley. Ben Mee zrobił wślizg, Wesley się zaplątał, kolano się wygięło. Wyglądało strasznie, bolało zapewne jeszcze bardziej. Sean Dyche zdradził, że kiedy Wesley nieco się uspokoił powiedział podobno, że “to piłka nożna, czasem tak po prostu jest”. Ciekawe, czy zdawał sobie wtedy sprawę, że nie zagra do końca sezonu…

Kontuzja: uszkodzone więzadła krzyżowe w kolanie

Przewidywana data powrotu: nieznana

John McGinn

SuperJohn McGinn jest twardy jak mało kto, ale nawet jego kostka czasem nie wytrzymuje. McGinniesta połamał kostkę, kiedy źle wylądował w meczu z Southampton 21 grudnia. Jak powiedział Dean Smith, “powróci jeszcze lepszy”. Trzymamy kciuki.

Kontuzja: złamana kostka

Przewidywana data powrotu: nieznana, plotki mówią o końcu marca

Matt Targett

Targett nie dokończył meczu z Watford. Początkowo trener przewidywał jego powrót na mecz Burnley, ale rekonwalescencja najwyraźniej się przedłuża.

Kontuzja: dwugłowy uda

Przewidywana data powrotu: styczeń

Bjorn Engels

“O, a czemu Engels nie gra?” – takie pytanie zapewne przewinęło się przez głowy tysięcy fanów Villi na początku meczu z Watford. Okazuje się, że Belg się po prostu rozchorował.

Kontuzja: choroba

Przewidywana data powrotu: pierwsza połowa stycznia

Jed Steer

Jed Steer. Tak żebyście nie zapomnieli jak wygląda bohater Villi z play-offów.
Źródło: 7500toholte

Nie miał szczęścia Jed Steer. 7 minut w meczu z Wolves i… koniec grania. Pierwsze doniesienia mówiły o zerwanym ścięgnie Achillesa. Ostatecznie jednak okazało się, że ucierpiała łydka.

Kontuzja: łydka

Przewidywana data powrotu: nieznana, choć mówiło się o styczniu

Keinan Davis

Nie wyszalał się nasz młody talent w tym sezonie. W zaledwie trzecim występie w tej kampanii Davis musiał przedwcześnie opuścić boisko. W Święta pojawiały się plotki, że będzie gotowy na starcie z Burnley, ale póki co nadal czekamy na jego powrót.

Kontuzja: dwugłowy uda

Przewidywana data powrotu: styczeń

3 razy skomentowano “NZOZ Villa, czyli raport o kontuzjach | 03.01.2020

Dodaj komentarz