Norwich City 1-5 Aston Villa | Oceny pomeczowe

Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

No cóż, zagraliśmy dobre spotkanie – nie można narzekać na brak zaangażowania naszych piłkarzy. Spotkanie Norwich – Aston Villa daje nadzieje na przyszłość – pamiętajmy, że ten zespół potrzebuje czasu na kliknięcie i dobra gra jest ważniejsza niż rezultat.

… ha, nie tym razem!

Oceniamy w skali 1-10. Ocena danego zawodnika jest średnią wyciągniętą z ocen wszystkich redaktorów.

Was również zapraszamy do oceniania występów naszych piłkarzy za pośrednictwem formularzy pod nazwiskami poszczególnych zawodników. Wyniki podamy w środę, 09/10/2019.

Tym razem nasi piłkarze nie wypuścili zwycięstwa z rąk | Źródło: avfc.co.uk

Tom Heaton – 6,3

Pomimo 21 sytuacji bramkowych, które piłkarze Norwich stworzyli w okolicy naszego pola karnego, piłka zaledwie 5 razy zmierzała w światło bramki. Niestety jeden z tych strzałów znalazł drogę do siatki – kiedy po nieporozumieniu między Mingsem i Heatonem ten pierwszy dość nieporadnie interweniował w okolicy 16 metra. Komunikacja między naszym bramkarzem i zawodnikami z pola zdecydowanie musi ulec poprawie, a od golkipera o takich umiejętnościach jak Heaton mamy prawy oczekiwać więcej.

Ocena czytelników: 6,3

Frederic Guilbert – 7,3

Pisaliśmy już kilkakrotnie o tym jak Fred dogrywa czy włącza się w akcje ofensywne. Tym razem możemy go docenić również za świetną grę obronną oraz, co może być zaskoczeniem – znakomitą grę ciałem.

Ocena czytelników: 7,0

Bjorn Engels – 6,5

Partnerstwo Belga i Anglika w środku naszej defensywy wygląda solidnie. Wprawdzie miewali lepsze mecze niż ten z Norwich, ale wyłączenie z gry Teemo Pukkiego to nie lada osiągnięcie! Z powodu urazu kolana, w 75. minucie zastąpiony przez Konsę. Trzymamy kciuki za pomyślne wyniki badań!

Ocena czytelników: 6,4

Tyrone Mings – 6,0

Poprawny występ obrońcy. Podobnie jak u Engelsa, podkreślamy znaczenie umiejętności znalezienia przycisku OFF na Teemo Pukkim, ale ocenę musimy obniżyć za fatalny błąd, który doprowadził do bramki dla Kanarków. Pomyślcie, co by było, gdybyśmy ten błąd popełnili przy 0-1 albo nawet 0-2…

Ocena czytelników: 6,1

Matthew Targett – 7,0

Wydaje nam się, że Targett będzie na lewej obronie lepszą opcją niż Taylor – przede wszystkim ma więcej do zaoferowania na połowie rywali, a jego współpraca na lewej flance z Jackiem Grealishem jest trudna do rozgryzienia dla przeciwników.

Ocena czytelników: 7,2

Jack Grealish – 8,8

Dlaczego opcja z Jackiem na skrzydle się sprawdza – nie mamy pojęcia, ale póki działa nie mamy nic przeciwko. Jack grał na lewej flance – i u nas i na wypożyczeniu w Notts County, ale 3 sezony występów na pozycji “10” wyrobiły mu już zupełnie inne automatyzmy w grze. Notorycznie opuszcza swoją pozycję i dryfuje w pobliże środka pola – mniej więcej tam, gdzie grałby jako typowa dziesiątka. Czy mamy coś przeciwko? Jasne, że nie – póki w odpowiednich momentach wraca na skrzydło i dobrze współpracuje z Targettem. Bramka na pewno doda mu (jeszcze więcej) pewności siebie. Świetny występ naszego kapitana, było blisko pierwszej gwiazdki za MOTM.

Ocena czytelników: 8,4

Anwar El Ghazi – 8,2

Dwie asysty Holendra – zaraz po spotkaniu, w którym strzelił bramkę. Czyżby Anwar wszedł na kolejny poziom? Świetny występ, skrzydłowy był aktywny, nie bał się kiwać, a jego podanie lewą nogą do Wesleya – palce lizać.

Ocena czytelników: 7,8

John McGinn – 8,4

Ambitny, aktywny, niezmordowany. Świetnie rozprowadzał piłki, doskonale odnajdywał się w wysokim pressingu i popisał ładną sztuczką techniczną. Zaczynamy się nudzić twoją znakomitą formą, John!

Ocena czytelników: 8,0

Marvelous Nakamba – 8,3

Z meczu na mecz wygląda coraz lepiej – chociaż właściwie tylko spotkanie przeciwko Arsenalowi nie do końca spełniło nasze oczekiwania względem reprezentanta Zimbabwe. Nakamba był wszędzie – błyskawicznie przecinał ataki Norwich, świetnie wspierał naszą defensywną formację i z głową podawał do kolegów.

Ocena czytelników: 8,8 ✪ MOTM

Conor Hourihane – 8,5

Conor Hourihane tu du du du! Jego powrót do wyjściowej jedenastki dodaje nam więcej kreatywności pod bramką rywala, a także dodatkowy argument w postaci jego magicznej lewej nogi – czy to przy dośrodkowaniach czy strzałach z dystansu, bramkarze Premier League muszą się mieć na baczności. Bramka i asysta, brawo CH14!

Ocena czytelników: 8,5

Wesley – 8,9 – ✪ MOTM

Chcemy tej cieszynki w FIFIE! | Źrodło: zastonvillopolskowane zdjęcie avfc.co.uk

Ci, którzy do Brazylijczyka mieli więcej cierpliwości mogą być z siebie zadowoleni – i w Fantasy Premier League, w której nakosił 14 punktów i w prawdziwym świecie, w którym już wielu naszych kibiców wieszało psy na napastniku. Sami za mecz z Burnley oceniliśmy go na 4,3! Wesley zagrał fenomenalnie – zrobił użytek ze swoich walorów fizycznych i zdominował defensywę Norwich. Jakaż szkoda, że nie strzelił tego karnego/dobitki! W drugiej połowie był mniej widoczny, ale i tak był to solidny występ, z który dostaje od nas najwyższą notę w zespole i wyróżnienie ✪ MOTM !

Ocena czytelników: 8,6

Rezerwowi:

Konsa (75′) – 6,2

Kontuzja Engelsa może trochę namieszać w naszej defensywie – szczęście w nieszczęściu, że przytrafiła się ona akurat teraz, kiedy mamy przerwę na mecze reprezentacji. Konsa dobrze wszedł w mecz – zaliczył kilka interwencji i zdecydowanie nie można powiedzieć, że buty Belga były dla niego za duże.

Ocena czytelników: 6,8

Douglas Luiz (78′) – 7,9

Pojawił się na placu gry i już po pięciu minutach tańczył z Wesleyem sambę celebrując swoją piękną bramkę. Jego rywalizacja z Conorem o miejsce w wyjściowym składzie zapowiada się ekscytująco!