Nie żyje Ron Saunders

Aktualności Publicystyka Uncategorized
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Klub poinformował, że dziś około godziny 15 zmarł Ron Saunders, były manager Aston Villi. Miał 87 lat.

Ron Saunders z nagrodą za wygranie Pucharu Ligi, 1975 | Źródło: The Guardian

Saunders jest przez wielu uważany za jednego z największych spośród managerów The Villans. Z całą pewnością jest jednym z tych, którzy mogą pochwalić się największą liczbą sukcesów. Objął klub w roku 1975 i już w pierwszym sezonie zaprowadził go awansu do pierwszej ligi oraz tryumfu w rozgrywkach League Cup w finale pokonując Norwich.

League Cup wygrywał jeszcze raz – w roku 1977, a 4 lata później sięgnął po zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. W kolejnym sezonie, w lutym 1982 r., zrezygnował z posady nie mogąc dojść do porozumienia z właścicielami klubu odnośnie swojego kontraktu. Kiedy odchodził, Aston Villa miała przed sobą ćwierćfinał w Pucharze Europy w kampanii, o której obecnie śpiewamy w “Allez, allez, allez”.

Ron Saunders jest jedynym szkoleniowcem w historii, który prowadził zarówno Aston Villę, Birmingham i West Bromwich Albion.

Podczas spotkania przeciwko Leicester, piłkarze wystąpią z czarnymi opaskami na ramionach. Ponadto, kibice planują dwuminutową owację w 80/81 minucie spotkania.

Rest in peace, boss.

Dodaj komentarz