Matija Šarkić pomógł Livingston w historycznym zwycięstwie

Aktualności HOT!
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Wypożyczony z Aston Villi bramkarz walnie przyczynił się do zaskakującej wygranej Livingston z Celtikiem.

Trzeba przyznać, że w ligowym debiucie bramkarz został rzucony przez menedżera, Gary’ego Holta, na głęboką wodę. Šarkić pokazał jednak, że drzemie w nim ogromny potencjał i nie straszny mu żaden przeciwnik.

Po pierwsze – Matija Šarkić zachował w tym starciu czyste konto. Przed meczem był to mało prawdopodobny scenariusz, bo Celtic zdobył w tym sezonie już 22 gole w lidze. A tu niespodzianka: spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Szkoci chwalą Šarkicia przede wszystkim za doskonałą komunikację z obroną i pewne wyjścia do dośrodkowań.

Jakby tego było mało, przy drugim golu dla Livingston Šarkić… zaliczył asystę! Wznawiając grę sprzed własnego pola karnego Šarkić posłał długą piłkę na drugi koniec boiska. Przejął ją Lyndon Dykes, który następnie lobem pokonał Frasera Forstera.

Poniżej skrót meczu Livingston – Celtic, na którym możecie zobaczyć popisy wypożyczonego z Villi bramkarza. Nie był to występ idealny, ale oceniać go należy bardzo wysoko – zwłaszcza biorąc pod uwagę z jakim przeciwnikiem przyszło się mierzyć Šarkiciowi w ligowym debiucie. Szykuje się następca Heatona?

Dodaj komentarz