Matty Cash i inni reprezentanci Aston Villi w meczach reprezentacji

Mati Gotówka i inni… Czyli International Villans

HOT!
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Siedmiu piłkarzy Aston Villi będzie bronić barw narodowych podczas tej przerwy na zgrupowania reprezentacji. Kto? Z kim? Gdzie? Jak poszło Gotówce? Zapraszamy do krótkiej lektury, po której już wszystko będziecie wiedzieć.

John McGinn – Szkocja ???????

Zwycięstwem nad Mołdawią (2–0) Szkoci zagwarantowali sobie miejsce w fazie play-off i będą dalej rywalizować o grę na mistrzostwach świata w Katarze. McGinn rozegrał 89 minut i tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra został zmieniony przez Davida Turnbulla. Jaśko miał udział przy drugiej bramce – jego podanie piętą otworzyło drogę do bramki Mołdawii i uruchomiło Pattersona, który chwilę później popisał się asystą do Che Adamsa.

Przed Szkocją jeszcze pojedynek z Danią, która zapewniła już sobie pierwsze miejsce w grupie. Mecz odbędzie się w poniedziałek o godz. 20:45.

Matty Cash – Polska ?

Matty Cash reprezentantem Polski – Aston Villa Polska
Lewy, nie szukasz czasem wyzwań? Co powiesz na rywalizację z Ingsem i Watkinsem?

Matty zaliczył reprezentacyjny debiut, pojawiając się w 63. minucie spotkania Polski z Andorą. W momencie, kiedy wchodził na boisko, gospodarze grali w dziesiątkę, a na tablicy wyników widniało 1–3 dla reprezentacji Polski. Gotówka odnotował dobry występ – po meczy chwalono go za aktywność, pokazywanie się kolegom i dobrą (87%) skuteczność podań. Za to pomeczowy post prosto z Google Translatora mógł wywołać rozbawienie – “chodź po polsku” to najprawdopodobniej “come on Poland”, czyli “dalej Polsko”.

Matty, gdybyś poszukiwał kogoś, kto będzie Ci pisał głupoty na twittku, to my chętnie, bardzo chętnie. Call us! ?

Podobnie jak McGinn, Cashowski kolejne spotkanie rozegra w poniedziałek o 20:45. Będzie to mecz Polska – Węgry.

Leon Bailey – Jamajka ??

Reprezentacja Jamajki kolejny raz rozczarowała w eliminacjach mistrzostw świata i po remisie z Salwadorem (1–1) oddala się od miejsc premiowanych awansem. Przypomnijmy, że w kwalifikacjach CONCAF w grupach jest 8 zespołów, 3 uzyskują automatyczną prom… awans ( ͡° ͜ʖ ͡°), a 1 walczy dalej w barażach. Drużyna Baileya zajmuje obecnie szóstą pozycję, a we wtorek mierzyć się będzie z liderującymi w tabeli Stanami Zjednoczonymi.

Emi Martinez – Argentyna ??

Emi z zamkniętymi oczami notuje kolejne czyste konto w barwach narodowych.

Dysproporcja pomiędzy ilością czystych kont w kadrze i reprezentacji rośnie – tym razem Argentyna pokonała Urugwaj, oczywiście nie tracąc przy tym bramki. Jest to piąte z kolei spotkanie Argentyny z Emim między słupkami, w którym La Albiceleste gra na “zero z tyłu”.

Przed Emim i kolegami teraz prawdziwy sprawdzian, bo w następnym meczu czeka na nich liderująca w grupie Brazylia.

Tyrone Migns – Anglia ???????

Anglia pewnie (5:0) pokonuje Albanię, a Mings całe spotkanie spędza na ławce rezerwowych.

Przed Lwami Albionu jeszcze spotkanie z San Marino, a do zapewnienia awansu na turniej w Katarze brakuje im zaledwie jednego punktu.

Marvelous Nakamba – Zimbabwe ??

Nakamba i jego ziomkowie stracili już szansę na awans na mistrzostwa, ale do rozegrania mieli jeszcze dwa spotkania. Z RPA oraz Etiopią.

Drużyna z RPA odprawiła Zimbabwe z kwitkiem, które z jednym punktem zamyka tabelę swojej grupy. Nakamba rozegrał 85 minut i zobaczył żółtą kartkę.

Conor Hourihane – Irlandia

Conor został wypożyczony do Sheffield United, które ostatnio średnio spisuje się w Chamionship (18. miejsce w tabeli), ale mimo to został powołany na mecze eliminacyjne z Portugalią i Luksemburgiem.

W spotkaniu z liderującą grupie A Portugalią Irlandczycy wywalczyli remis, ale to za mało, aby prześcignąć Serbię w walce o baraże. Conor rozegrał w tym meczu nieco ponad 10 minut i zaliczył nawet asystę! Niestety gol Dohertiego nie został uznany, ponieważ chwilę wcześniej sędzia dopatrzył się faulu zawodnika w zielonej koszulce.

Jak oceniacie debiut naszego obrońcy w reprezentacji Polski?