Kto zwolnił Gerrarda? | Fulham 3:0 Villa | Oceny pomeczowe

Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Zachodni Londyn. 20 października. Godzina 20:00 czasu lokalnego. Feldmarszałek Stefan Gerrard wchodzi na odprawę przedbitewną po raz ostatni. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że spisek zawiązało przeciw niemu jedenastu oficerów. Jak do tego doszło, że Gerrard został pozbawiony dowództwa? Komu zależało na kompromitacji Feldmarszałka? Wreszcie – kto stał za spiskiem oficerów? Ale nie ubiegajmy faktów.

Przywódcy spisku

Oberleutnant Martinez 6

Zadaniem Martineza (ps. Łapacz) było zabezpieczenie tyłów. Martinez przez całą bitwę wykazywał się pozornymi działaniami obronnymi. Trzykrotnie pozwolił przeciwnikom przekroczyć linię ostatecznej obrony.

Oberstveterinär Young 6.5 ✪

Weteran Young (ps. Młody) początkowo zabezpieczał lewą flankę, a po wznowieniu bitwy objął dowództwo nad prawą. Jego niesamowite doświadczenie wojenne w pełni zauważalne.

Oberleutnant Mings – 5

Oberleutnant Mings i Fahnenjunker Bednarek obserwują nalot bombowy.
źródło: avfc.co.uk

Zdegradowany przed kampanią przez Feldmarszałka Gerrarda ze stopnia Hauptmanna (po naszemu – kapitana) do stopnia Oberleutnanta (porucznika). Mings i Martinez (ps. M&M’s) dokonali sabotażu w poprzednim starciu. Tym razem Mings (ps. Doktor) przypieczętował wynik bitwy. Nie zamierzał pozostawić jakiejkolwiek wątpliwości co do losu Gerrarda.

Fahnenjunker Bednarek – 5.5

Feldmarszałek popełnił banalny błąd, stawiając w miejsce swoich oficerów najemnika z Polski. Każdy średnio zainteresowany wojennym rzemiosłem wie, że wojska najemne można łatwo przekupić. Jan Bednarek (ps. Święty) może i nie został przekupiony przez oficerów, ale niespecjalnie zaangażował się w starcie.

Leutnant Konsa – 5.5

Leutnant Konsa (ps. Konsacz) przez długi czas pozostawał lojalnym oficerem Gerrarda. Jednak gdy został wysłany na newralgiczny prawy odcinek frontu, zdecydował się dołączyć do spisku.

Leutnant Konsa ładuje odłamkowy.
źródło: AVFC.co.uk

Leutnant Luiz 5

Zdrady Luiza Gerrard się nie spodziewał. Przecież dopiero co go awansował i podniósł żołd. Luiz sam w najgorszym momencie usunął się z pola bitwy.

Soldat Ramsey 6

Rekrut kilkukrotnie próbował szarżować na przeciwników. Niestety nic z tego nie wynikło.

Hauptmann McGinn 6

Awans przysporzył McGinnowi (ps. Meatloaf) więcej problemów niż korzyści. Nowa odpowiedzialność totalnie zablokowała jego zdolności operacyjne.

Panzerkannonier Bailey – 5.5

Bailey przekalibrował swoją armatę i walił całe starcie na wiwat.

Reiter Watkins – 6

Szarża Watkinsa
źródło: AVFC.co.uk

Kawalerzysta Watkins (ps. Pędziwiatr) szarżował wielokrotnie. Nic poza zajechaniem rumaka z tychże rajdów nie wyniknęło.

Panzergrenadier Ings – 6

Przez większość bitwy ukryty był pomiędzy dwoma liniami obrony. Nie wykorzystał swoich szans przełamania przeciwnika.


Odwody:

Leutnant Cash (45′) 5

Jedni twierdzą, że maczał swoje palce w przebiciu się przeciwników przez naszą obronę, inni – że nie przyłożył ręki. Jaka jest prawda?

Fallschirmjäger Buendia (58′) – 4.0

Ostatnią szansą Gerrarda był atak spadochronowy Buendii. Niestety Argentyński skoczek wylądował w Lądku Zdrój zamiast w Zachodnim Londynie.

Panzerschütze Dendoncker (69′) 5.0

Przesiedział w bunkrze całą bitwę. Podobno opuścił go jedynie za potrzebą.

Soldat Archer (81′)- bez oceny

Gdy zabrakło odwodów Feldmarszałek rzucił na pierwszą linię niedoświadczonego Camerona Archera (ps. Łucznik). Nie miał szans pomóc zdziesiątkowanej dywizji.


Kto zwolnił Gerrarda?

Po przeanalizowaniu losów bitwy, a także setek stron dokumentów należy dojść do konkluzji, że za pozbyciem się Feldmarszałka Gerrarda stał… sam Gerrard.

Ilość błędów dokonanych przez Gerrarda jest niebotyczna. Pozbawienie dowództwa Mingsa. Obranie na nowego Hauptmanna McGinna, pozbawionego cech przywódczych. Błędna strategia. Nietrafieni najemnicy. Do tego kiepska, przewidywalna i nieskuteczna propaganda.

To wszystko doprowadziło do klęski październikowej. W kolejnej bitwie z Brentford wojska poprowadzi Aaron Danks.

6 razy skomentowano “Kto zwolnił Gerrarda? | Fulham 3:0 Villa | Oceny pomeczowe

  1. Jak wygramy z Brentford to będzie znaczyło, że był spisek, ale o niego zadbał sam SG, bo przez rok nie dał cienia iluzji, że wie oco chodzi i jego drużyna progresuje. . Wszyscy zjazd. Rozwój przez wzmocnienie defensywy. Wszystkie transfery się leczą, a on musiał polegać na piłkarzach, którym pokazał drzwi wyjściowe. W zespole marazm, człapanie, brak planu B, trwanie w diamencie czytelnym nawet nierozgarniętym rywalom. Miłe zaskoczenie, że go wywalili jeszcze wieczorem.
    Mogą nawet pregrać z Brentford, ale jak zaczną biegać to znaczy, że grali na zwolnienie SG. Jak zaczną biegać, a spuchną po godzinie to znaczy, ze Gerrard nie tylko mentalnie ich nie przygotował, ale też fizycznie zachwaścił (kontuzje trochę na to wskazują)

    1. Generalnie ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy z panowania Gerrarda. Faktycznie, wszyscy zjazd. No może Ramsey się rozwinął, ale on już dostawał szanse za Deana. Szkoda odejścia Targetta, który na pewno nie był gorszy od Digne. Co do kontuzji to zerwanie więzadeł Carlosa raczej nie wynika z przygotowania fizycznego a pecha. Nie wiem jak z Boubacarem i Dynią.
      Z Brentford każdy wynik, który nie będzie porażką to niespodzianka.

Dodaj komentarz