Kolejka dla wszystkich – zapowiedź MW 38

Aktualności FPL Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

“Ta ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstaniemy, dzisiaj się rozejdziemy”. Tak, moi drodzy – dziś ostatnia kolejka Premier League sezonu 2020/21. Ależ to szybko zleciało!

Jeśli macie ochotę na soundtrack… 😉
Maciej zaszalał z grafiką na ostatnią kolejkę!

Zwykle widać tu nagłówek “Hity kolejki”, a potem opisuję jeden czy dwa mecze. Nie tym razem. Hitem na pewno jest mecz Leicester z Tottenhamem, ale za dużo dziś meczów, których wyniki mają znaczenie, by się ograniczać do jednego/dwóch hitów. Na co więc warto zwrócić uwagę i jakie są potencjalne rozwiązania? Już wyjaśniam.

Manchester City zdobył mistrzostwo, sąsiedzi z United skończą na drugim miejscu, choćby nie wiem co. City, United i Chelsea dotarły do finałów europejskich pucharów. Co ważne, nawet jeśli Man Utd wygra Ligę Europy (bo wiadomo, że Ligę Mistrzów wygra angielski klub), nie wpłynie to na liczbę drużyn kwalifikujących się do rozgrywek UEFA z miejsc ligowych. City wygrało Carabao Cup. Zwycięzca tych rozgrywek dostaje miejsce w play-offach o udział w Lidze Konferencji. Ponieważ City już jest pewne gry w Lidze Mistrzów, ich miejsce przechodzi na kolejną drużynę w Premier League, której miejsce w tabeli nie uprawnia do gry w europejskich pucharach. Zdobywca Pucharu Anglii (FA Cup) dostaje miejsce w Lidze Europy. Te rozgrywki wygrało jednak Leicester, które jest już pewne miejsca w top 5 ligi. W wyniku tego “nagroda europejska” za FA Cup wędruje to następnej drużyny w lidze, której miejsce w tabeli nie daje miejsca w pucharach. To wszystko w sumie oznacza, że miejsca 1.-4. zagrają w Lidze Mistrzów, miejsce 5. i 6. w fazie grupowej Ligi Europy, a miejsce 7. w play-offach (ostatniej fazie kwalifikacji) o udział w Lidze Konferencji. Jest też scenariusz, gdzie miejsce 5. nie zagra w Lidze Europy, tylko w Lidze Mistrzów: Chelsea musiałaby wygrać w finale Champions League, ale zająć 5. miejsce w lidze – wtedy weszłaby do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Dzięki temu wszystkiemu w grze o Europę pozostaje… 8 drużyn! Część z nich wie, że zagra w pucharach, ale nie wie w których, inne nie są pewne udziału w żadnych rozgrywkach. O puchary grają: Chelsea, Liverpool, Leicester (dwie z tych drużyn zagrają w Lidze Mistrzów, jedna w Lidze Europy), West Ham, Tottenham, Everton (wszystkie trzy mogą załapać się do Ligi Europy, przy czym West Ham w najgorszym wypadku zagra w Lidze Konferencji, a pozostali nie mogą być pewni nawet tego) oraz Arsenal i Leeds United. (tutaj jedyną opcją pozostaje Liga Konferencji).

Jak widać – emocji nie zabraknie! Jakby tego było mało, z Crystal Palace i ogólnie karierą trenerską żegna się Roy Hodgson – 74-letni trener zdecydował, że to najwyższy czas by przejść na emeryturę. Emocjonalnie będzie także w drużynie Wolves, bo klub postanowił z końcem sezonu rozstać się z Nuno Espirito Santo.

FPL – kluczowe informacje w punktach

  • ostatnia kolejka to zagadka, więc nie ma filozofować, ale wiadomo że dwoić się i troić będą zawodnicy klubów grających o puchary
  • topowi fplowi gracze stawiają na piłkarzy Liverpoolu i Leeds
  • w bramce najlepsi wystawiają Mendy‘ego
  • Coufal i Mount to wartościowe dodatki do składu
  • top 3 wybory na kapitana to Salah, Bamford i… Grealish

Pamiętajcie, żeby dołączyć do naszej ligi Aston Villa Polska!

Kursy bukmacherskie

Najwyższy kurs: Crystal Palace – 17,50 (vs. Liverpool)

Najbardziej wyrównany mecz: Sheffield United (3,15) vs. West Burnley (2,31)

Aston Villa: 6,60 (vs. Chelsea – 1,51)

Uwaga! Kursy aktualne w chwili powstawania tekstu!

I na koniec dziwna ciekawostka od OptaJoe:

Holandia organizowała Eurowizję 5 razy. W aż 4 z tych 5 lat jedna (lub obie) z drużyn z Sheffield spadała o ligę niżej. Sheffield Wednesday spadło w latach 1958 i 1970, Sheffield United spadło w 1976. W tym roku oba kluby zaliczyły spadki. (Źródło: https://twitter.com/OptaJoe/status/1396034896527859712)

DZIĘKUJĘ WAM ZA CAŁY SEZON I ŻYCZĘ WSPANIAŁYCH EMOCJI DZIŚ O 17:00!

4 razy skomentowano “Kolejka dla wszystkich – zapowiedź MW 38

    1. xD UEFA wymyśliła, że przydałyby się trzecie rozgrywki, bo za mało h̶a̶j̶s̶u̶ ̶c̶i̶ą̶g̶n̶i̶e̶ ̶z̶ ̶d̶w̶ó̶c̶h̶ ̶p̶o̶z̶o̶s̶t̶a̶ł̶y̶c̶h̶ sportowych emocji mają kibice. Oczywiście polskie kluby nie wejdą od razu do fazy grupowej, tylko będą musiały grać w kwalifikacjach 😀

Dodaj komentarz