Aston Villa Polska

Kadrowicze z Villa Park

HOT! Plotki Publicystyka
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Jedynie czterech zawodników Aston Villi dostało powołania do swoich reprezentacji. Wśród nich próżno szukać Jacka Grealisha.

Tyrone Mings | Anglia

Mings jako jedyny z Villa Park dostał powołanie do reprezentacji Synów Albionu. Tom Heaton jeszcze wraca do siebie, a Jack Grealish…no właśnie o nim później. Niemniej jednak do Gareth Southgate powołał kilku debiutantów (Phil Foden, Kalvin Philips, Mason Greenwood, Dean Henderson, Ward-Prowse), a “zapomniał” o królu strzelców Premier League- Jamiem Vardym…

John McGinn | Szkocja

Szkoci rosną w siłę.
źródło: twitter

McGinn wrócił do gry, a w ostatniej kolejce nawet ogłosiliśmy go zawodnikiem spotkania. Nic dziwnego, że dostał powołanie do reprezentacji Szkocji, która zmierzy się z Izraelem i Czechami w ramach grupy B2 Ligi Narodów.

Orjan Nyland | Norwegia

Są dwie możliwości tłumaczące dlaczego Nyland dostał kolejne powołanie. Być może jest jednym z trzech bramkarzy w całym kraju klifów. Tudzież sztab wierzy w jego szamańskie zdolności.

Conor Hourihane | Irlandia

Do reprezentacji Irlandii powołanie dostał Conor Hourihane. Drużyna z Zielonej Wyspy spotka się z Bułgarią oraz Finlandią w ramach grupy B4. Wiecie kto również mógłby dostać powołanie do tej reprezentacji??

Jack Grealish | Anglia/Irlandia

Dlaczego Jack został na lodzie? Gareth Southgate tłumaczył to w ten sposób:

Ja tu jestem kierownikiem tej szatni. Nie mamy Pańskiego płaszcza Nie powołam Jacka i co mi Pan zrobi?

Konkurencją dla Jacka są Mason Greenwood, Jadon Sancho, Raheem Sterling i Marcus Rashford. Mamy fantastycznych zawodników na tych pozycjach i zaciekłą rywalizację o nie. Ta czwórka była z nami od jakiegoś czasu i popisała się wyjątkowymi występami (Sterling i Rashford). Jadon przebija się i o jego potencjale wiedzą wszyscy. Natomiast Masona dokonania strzeleckie i forma w Manchesterze są niesamowite.
Do tego mamy jeszcze Hudsona- Odoia
Wiem, że w Villi Jack czasem gra w pomocy, ale to nie jest pozycja na jakiej go widzę. Powinien grać na “dziesiątce” lub na skrzydle, ale na ten moment mamy piłkarzy, którzy bardziej zasługują na powołanie.

Gareth Southgate 25.08.2020

Gabby Agbonlahor skwitował słowa Southgate prostym: ridicoulus (kpiny). Stwierdził, że jest coś o czym Southgate nam nie mówi i ma chłop rację. Selekcjoner uważa, że Jack ma grac na skrzydle, ale tam są lepsi. Z kolei w środku pomocy mimo, że przerasta o klasę Warda- Prowsa czy Winksa to powołania nie dostanie bo Southgate uważa, że tam nie powinien grać.

Co może zrobić Jack by dostać powołanie? Mógłby zostać królem strzelców? Okazuje się, że nie bo Vardy też powołania nie dostał. Mógłby zmienić reprezentację. Otóż Grealish grał dla reprezentacji młodzieżowych Irlandii U16- U21. Legendarny napastnik Eire Tony Cascarino uważa, że Grealish świetnie by się wpasował do reprezentacji Irlandii. Co prawda musiałby kolegów ciągnąć za uszy, ale czy tego samego nie robi w Villi? Jako fan reprezentacji Irlandii oraz ich kibiców jestem na TAK.

Oprócz zmiany reprezentacji jest jeszcze jedna opcja, która nie przejdzie mi przez klawiaturę. Mógłby…zmie…nić… ale to się nie wydarzy, prawda?

Dodaj komentarz