Jaśko McGinn znany i nieznany #zostanwdomu

Publicystyka
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Myślicie, że dobrze znacie naszego środkowego pomocnika? Tym razem nie będziemy sprawdzać waszej wiedzy, ale na tacy podamy wam ciekawe i bardziej prywatne aspekty życia naszego Klopsika. Więc serio – zostańcie w domu, czytajcie o McGinnie.

Jaśko McGinn – sylwetka zawodnika

Pochodzący ze Szkocji pomocnik urodził się w Glasgow 18 października 1994 roku. Oznacza to, że… jest zodiakalną wagą. No cóż, ten artykuł będzie stał na właśnie takim poziomie. Na pewno chcecie czytać dalej?

Karierę piłkarską rozpoczął w szkółce St. Mirren – tam też dostał szansę reprezentowania barw drużyny seniorskiej w latach 2012-2015. Jaśko na pewno nie zapomni swojego debiutu w The Buddies.

McGinn został przywitany przez szkocką Premiership srogim laniem – Celtic rozgromił St. Mirren 5-0. Na przestrzeni lat ugruntował swoją pozycję w zespole i przywdziewał koszulkę meczową blisko 100 razy. W lipcu 2015 nadszedł moment na zrobienie kolejnego kroku w karierze i, o dziwo, był to krok wstecz. McGinn przeszedł bowiem do występującego w lidze niżej Hibernian FC. Szkot z miejsca stał się liderem linii pomocy The Hibs i szybko doprowadził ich do pierwszego sukcesu- zwycięstwa w Pucharze Szkocji 2015/16. W kolejnym sezonie smak tryumfu był jeszcze słodszy – The Hibs wygrali bowiem rozgrywki ligowe i Jaśko awansował do Premier League. Póki co tej szkockiej oczywiście.

Podczas pobytu w Hibernian FC, John zanotował 136 występów, które okrasił 17 bramkami i 29 asystami. Był na celowniku kilku klubów z Anglii – scoutował go Nottingham Forest, próbowało kupić Sheffield Wednesday, ale w końcu wylądował w Aston Villi. W tym samym okienku transferowym, Hibs odrzuciło jeszcze ofertę Celticu Glasgow. Szkot był gotów na kolejny krok w swojej karierze – angielską Championship zdobył przebojem: 40 występów, 6 bramek i asysta w sezonie zasadniczym, zwycięski gol w finale play-offów do Premier League. W wyścigu do tytułu Zawodnika Roku Aston Villi wyprzedził fenomenalnego Jacka Grealisha. Czy był gotów, aby wznieść się na piłkarskie wyżyny? No cóż, z Premier League przywitał się bramką na Tottenham Hotspur Stadium…

Tym akcentem kończymy nieco przydługi wstęp i przechodzimy do części, w której panowie mogą rozwiązać krawat, a panie zrzucić szpilki.

Ile zarabia Jaśko McGinn?

1.3 miliona funtów rocznie. W przeliczeniu wychodzi:

Rocznie1 300 000 £
Na miesiąc112 368 £
Na tydzień27 407 £
Dziennie6 685 £
Na godzinę279 £
Na minutę4,64 £
Na sekundę8 p

Jakim autem jeździ Jaśko McGinn?

Audi Q3. Rozsądny wybór na wydanie tygodniówki.

Jaśko McGinn – tatuaże – czy ma jakiś?

Nope. W każdym razie nie w miejscach, w które nie wstydzimy się patrzeć.

Jaśko McGinn – rodzeństwo

Jaśko ma dwóch braci – Stefana i Pawła oraz jeden z naszych clickbaitów, siostrę bliźniaczkę, Katarzynę. Stephen, Paul, John i Kate McGinn. Pani McGinn musiała mieć niezłe urwanie głowy.

Co ciekawe, obaj starsi bracia są zawodowymi piłkarzami. Stephen występuje w St.Mirren, a Paul w Hibernian.

Jaśko McGinn – WAG

Kto czekał na ten fragment? Poznajcie Sarah Stokes – wieloletnią partnerkę Jaśka.

Jaśko McGinn – gdzie mieszka?

Jaśko nie lubi dojeżdżać na treningi, dlatego wynajmuje dom w Birmingham.

Jaśko McGinn – w jakich butach gra?

W tym sezonie zaprezentował nam się w dwóch modelach:

Nike Phantom VSN

But ortopedyczny na lewą stopę

Podobało wam się bliższe spotkanie z Jaśkiem? Chcielibyście poczytać o innym piłkarzu AV? Czekamy na komentarze i #zostanciewdomu

Tekst powstał w oparciu o materiały www.wtfoot.com. Jeśli oni mają nieaktualne informacje, to my również.

Dodaj komentarz