Czas potrzebny na przeczytanie: 4 minut(y)

Aż siedmiu piłkarzy The Villans zostało powołanych na zgrupowania reprezentacji. Poniżej prezentujemy zbiorczy post ze wszystkimi informacjami odnośnie ich występów… I nie tylko!

Skocz do daty:
Siedmiu The Villans powołanych na zgrupowania reprezentacji

Siedmiu wspaniałych

Powołani zawodnicy to: Conor Hourihane (Irlandia), John McGinn (Szkocja), Tyrone Mings, Tom Heaton (Anglia), Neil Taylor (Walia), Lovre Kalinic (Chorwacja) i Douglas Luiz (Brazylia U23).

Warto też wspomnieć, że do kadry Irlandii został powołany wypożyczony na sezon do Stoke Scott Hogan.

• Tom Heaton & Tyrone Mings: Anglia v Bułgaria 07/09 18:00, kwalifikacje do Euro 2020
Tyrone Mings z debiutanckim powołaniem do kadry Anglii | Źródło: FA na Facebook’u

Hourihane podczas treningu kadry | Źródło: Irish Mirror

Conor Hourihane zaliczył solidny, 82minutowy występ w zakończonym wynikiem 1-1 spotkaniu ze Szwajcarią. Wyrównująca bramka Irlandczyków padła już po zejściu Conora z boiska, ale 28letni pomocnik jest bardzo chwalony za swoją grę:

“I wtedy McCarthy ściaga z boiska Hourihane’a. Kretyn” | Źródło: twitter.com
“Conor Hourihane był dziś najlepszy na boisku. Zmień moje zdanie” | Źródło: twitter.com

Douglas Luiz rozegrał pełne spotkanie przeciwko Kolumbii U23, a jego Brazylia wygrała 2:0. Był to mecz przygotowawczy do kwalifikacji olimpijskich.

06/09/2019
John McGinn celebrujący bramkę | Źródło: The Courier

John McGinn może mieć mieszane uczucia po swoim występie w El. Mistrzostw Europy przeciwko Rosji- wprawdzie zdobył bramkę dającą Szkotom prowadzenie, ale wyniku nie udało się utrzymać i Rosjanie zwyciężyli 1-2. Była to pierwsza bramka SJMG w barwach narodowych! Szkocja znajduje się obecnie na czwartym miejscu w swojej grupie i ma przed sobą mecz z Belgią.

Bramka Johna McGinn | Źródło: YouTube, ponieważ Twitter nie pozwalał oglądać trafienia Szkota w naszej lokalizacji

Neil Taylor rozegrał dla Walii 80 minut w meczu przeciwko Azerbejdżanowi, w którym jego reprezentacja zwyciężyła 2-1. Oba gole Walijczyków zdobywał Gareth Bale. Walia wspina się na trzecie miejsce w tabeli, zrównując się punktowo z czwartą Słowacją.

Lovre Kalinic przesiedział wygrane przez Chorwatów 0-4 spotkanie z reprezentacją Słowacji na ławce rezerwowych. Pozwoliło to dogonienie w tabeli grupowej pierwszych dotychczas Węgrów.

07/09/2019
Dwa pokolenia bramkarzy: Nick Pope & Tom Heaton | Źródło: Michael Regan/Getty Images Sport via readastonvilla.com

Tom Heaon & Tyrone Mings spotkanie Anglia – Bułgaria spędzili na ławce rezerwowych. Anglicy pewnie zwyciężyli 4-0, a bramkami podzielili się Sterling i Kane. Birmingham Mail donosi, że debiut Mingsa w reprezentacji podczas gry dla The Villans ma nas kosztować dodatkowy £1M. Księgowi już zacierają ręce, a okazja ku temu nadarzy się 10/09, kiedy Lwy Albionu będą mierzyć się z reprezentacją Kosowa.

Trafienie Bjarnasona v Mołdawia | Źródło: youtube (nazwa kanału jest tak durna, że jej nie zacytuję)

Jako ciekawostkę potraktujemy trafienie Birkira Bjarnasona w meczu Islandia – Mołdawia. Pomocnik, z którym rozwiązaliśmy umowę, został powołany do kadry i odwdzięczył się selekcjonerowi potężnym strzałem… z 2 metrów. Zobaczcie sami.

09/09/2019
Lovre Kalinic podczas treningu kadry Chorwacji | Źródło: Ryan Pierse/Getty Images Europe via Zimbio

Lovre Kalinic spędził kolejne spotkanie na ławce rezerwowych, a jego Chorwacja zremisowała 1-1 z Azerbejdżanem. Chorwaci prowadzili od 11. minuty, ale w pod koniec spotkania piłkarze Azerbejdżanu zdobyli bramkę dającą im remis ze znacznie wyżej notowanym rywalem. To ich pierwszy punkt w tych eliminacjach. Chorwaci zajmują pierwsze miejsce w grupie E, z 1 punktem przewagi nad Słowacją.

No John McGinn, no win. Szkocja wysoko (0-4) uległa Belgii, a McGinn wszedł na plac gry w 86. minucie, kiedy wynik spotkania był już ustalony. Świetne spotkanie zaliczył przede wszystkim De Bruyne, który trzy razy asystował i raz wpisał się na listę strzelców.

Neil Taylor nie wystąpił w spotkaniu towarzyskim Walia – Białoruś. Domyślamy się, że na prośbę Aston Villi. Wobec urazu Matta Targetta, Walijczyk pozostaje naszym jedynym lewym obrońcą i Smith wolałby zapewne nie ryzykować urazu Taylora na tydzień przed ważnym dla nas meczem z West Hamem. Aha, Walijczycy bez Taylora poradzili sobie z Białorusinami i wygrali 1-0.

10/09/2019
Vampire Kangaroo | Źródło: The Times

Ani Tom Heaton ani Tyrone Mings nie zostali wykorzystani podczas szalonego meczu Anglii z Kosowem. Lwy Albionu zwyciężyły, ale dały sobie strzelić aż trzy bramki. Mecz zakończył się wynikiem 5-3, a prawdziwy popis (znowu) dał Raheem Sterling, który trzykrotnie asystował i dołożył jedno swoje trafienie.

Przy okazji tego spotkania i potencjalnego debiutu Mingsa, gazety na Wyspach obiegły tajemnicze nagłówki o “Kangurze – wampirze”. O co znowu chodzi? O australijski bank Macquarie, specjalizujący się w asystowaniu przy transakcjach sportowych. Wygląda to tak, że bank wypłaca klubowi sprzedającemu całą kwotę z góry, odpowiednio pomniejszoną o swoje prowizje i opłaty, a sam przyjmuje od kupującego płatności ratalne w myśl umowy transferu – w przypadku Mingsa, płatność za zawodnika została na trzy lata.

Ze względu na twardą politykę negocjacji umów, olbrzymie prowizje i… pochodzenie bank Macquarie nazywany jest “Vampire Kangaroo” czyli Kangurem – Wampirem. No cóż, przynajmniej to nie nas ten wampir obgryza.

Douglas Luiz z kolejnym zwycięstwem w kadrze U23. Tym razem reprezentacja Canarinhos pewnie odprawiła Chile U23 wygrywając 3-1. Luiz rozegrał pełne spotkanie łapiąc przy tym żółtą kartkę w 10 minucie.

Conor Hourihane rozegrał 68 minut w koszulce reprezentacji Irlandii, która w meczu towarzyskim zwyciężyła 3-1 nad Bułgarią. W spotkaniu wystąpił także Scott Hogan, który na swoje konto zapisał asystę zanim w 60 minucie został zmieniony przez Jamesa Collinsa, napastnika Luton.