GerrOUT! | Arsenal 2:1 Aston Villa | Oceny pomeczowe

Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Arsenal ma komplet punktów po pięciu meczach. My zagraliśmy czwartym zestawem środkowych obrońców w piątym meczu. Momentami wybijaliśmy piłkę z pola karnego. Wróć. Próbowaliśmy ja wybić. Koszmarny mecz w naszym wykonaniu. Wskaźnik Expected Goals na poziomie 0.3!

Oceniamy w skali 1-10. Ocena danego zawodnika jest wyłącznie subiektywnym odbiorem meczu autora tekstu można się z nią nie zgadzać, a polemika w komentarzach będzie mile widziana.


Emi Martinez 6,5

Klątwa żółtych koszulek trwa
źródło: Aston Villa Store

Emiliano Martinez zawinił ewidentnie przy pierwszej bramce. Drugą również mógł wyciągnąć. Natomiast trzeba mu oddać, że wybronił kilka groźnych strzałów w tym bomby Martinellego i Odegaarda.

Matty Cash 4

Jego stroną poszła akcja na 1:0. To on nie przypilnował Martinellego przy bramce na 2:1. Wydaje mi się, że to był najgorszy mecz Casha w historii występów w Aston Villi.

Matty Cash na rozgrzewce
źródło: avfc.co.uk

Tyrone Mings – 7

Mings rozegrał dobre zawody
źródło: avfc.co.uk

Mings zagrał nieźle. Momentami był nie do przejścia. Nie nadążył przy golu na 1:0 za Gabrielem Jesusem, ale kto by zdążył? Ewidentnie to on dowodzi drużyną!

Ezri Konsa – 4

Ezri zaliczył katastrofalny występ. Raz z niezrozumiałych przyczyn podczas akcji Arsenalu położył się na ziemi. Po czym wstał i grał dalej. Przy pierwszej bramce truchtał w kierunku Xhaki, który miał czas by przyjąć i strzelić w kierunku bramki Martineza.

Lucas Digne 5

Digne również sobie truchtał podczas jednej z akcji Arsenalu. Co to ma być? Dzień pieszego pasażera?

Mateuszu Celowniku, tęsknimy za Panem.
źródło: The Sun

Boubacar Kamara 6,5

Zagrał na swoim przyzwoitym poziomie. Dwukrotnie musiał faulować, bo Buendia stracił piłkę. To on zablokował Ramsdala przy bramce Luiza.

John McGinn 5,5

Co Gerrard zrobił z McGinnem? Dlaczego tak niewiele zostało ginu w McGinnie? Niby waleczność została, ale ani razu nie odebrał piłki. Brakuje mu tego błysku z poprzednich sezonów.

Smutny McGinn
źródło: avfc.co.uk

Jacob Ramsey 6,5

Ramsey ostro sfaulował na pomarańczową kartkę. Dlaczego? Buendia ponownie stracił piłkę. Poza tym grał przyzwoicie. Trzykrotnie odbierał piłkę.

Emi Buendia 5

Buendia nas nie zbawi. Nie zagrał ani jednego kluczowego podania. Nie błysnął choćby na moment. Stracił piłkę trzykrotnie przez co ‘wsadził na konia’ raz Ramseya i dwa razy Kamarę.

Leon Bailey – 7 ✪

Jak dla mnie najlepszy zawodnik wczorajszego meczu. Jedyny który potrafił utrzymać się przy piłce w okolicach pola karnego Arsenalu. Niestety wciąż nie rozumie się z kolegami. Ja z kolei nie rozumiem dlaczego wciąż jest wystawiany na prawym skrzydle skoro jest lewonożny.

Leon odpalił strzał.
źródło: avfc.co.uk

Ollie Watkins – 5

Watkins raz wybił niebezpieczną piłkę z naszego pola karnego. Tyle jeśli chodzi o jego występ.


Rezerwowi:

Coutinho (73′) – 5

Coutinhometr pokazuje już 233 dni w koszulce Aston Villi bez spektakularnej bramki zza pola karnego. Tyle.

Douglas Luiz (73′) 7

Dzień jak co dzień dla Douglasa Luiza
źródło: avfc.co.uk

Komentator Viaplay przy rzucie z rożnego, stwierdził z całą pewnością, że Ramsdale nie da sobie wrzucić piłki do bramki z rzutu rożnego. Hehe. W którejś z wersji Football Managera (bodajże FM06) był taki bug, przez który zawodnicy z wysokim współczynnikiem rzutów wolnych strzelali na potęgę bramki ze stałych fragmentów gry. Wygląda na to , że Douglas Luiz rozgryzł ten algorytm w prawdziwym świecie i co tydzień strzela bramki. Mam pomysł by zmienić taktykę na walkę o rzuty rożne. A potem to już wiadomo, Douglas do narożnika, reszta The Villans otacza bramkarza i gol dla nas.

Danny Ings (82′) – bez oceny

Próbował wymusić karnego.


Średnia ocena zespołu 5.5

Steve’IN czy Gerr’OUT?

Trzeba oddać Gerrardowi, że jest powtarzalność w naszej drużynie. Strzeliliśmy cztery bramki w sezonie. Po trzech z nich w ciągu dwóch minut traciliśmy bramki. Czyli de facto bilans bramek wypada na jedną, po której bezpośrednio nie straciliśmy gola.

Nie ma powtarzalności natomiast jeśli chodzi o obronę. To znaczy jest, bo nie zachowaliśmy ponownie czystego konta, ale zagraliśmy czterema zestawami środkowych obrońców w pięciu meczach. Najpierw Carlos-Konsa, potem Mings-Carlos, następnie Mings-Konsa, ostatnio Konsa-Chambers, a wczoraj ponownie Mings-Konsa.

Podobnie w ataku. Gerrard przed meczem wyjmuje maszynę do losowania numerów. Bęben jest pusty. Następuje zwolnienie blokady. Dziś w ataku zagrają numer 11 (Watkins), 31 (Bailey) i 10 (Buendia).

Czy Gerrard powinien stracić pracę? Na pewno nie po meczu z City. Chyba, że nastukają nam tuzin bramek, co nie jest niemożliwe.

Czas na City.

3 razy skomentowano “GerrOUT! | Arsenal 2:1 Aston Villa | Oceny pomeczowe

  1. Wczoraj postawiłem stówę na Kanonierów. Teraz mam 140 i wszystko pójdzie na ManCity. Czy wygrana wystarczy na taksówkę dla StevieG, żeby wyp… do Liverpoolu?
    Organizacyjnie zespół jest w d…. Każdy piłkarz zaliczył jakościowy zjazd. Na dodatek menago nie wie co robić. Nie ma planu B. W sumie to chyba poza ustawieniem nie ma żadnego planu. Porównywanie Gerrarda do Bruce’a to obraza dla Bruce’a.

    1. Douglas jak dla mnie najlepszy! Przecież strzelił bramkę.
      Bruce jaki był ale miał pomysł na grę. Toporny ale jednak. Gerrard nie ma pomysłu. Dochodzimy do pola karnego i potem nikt nie wiec co ma zrobić z piłką.

Dodaj komentarz