GerrOUT! | Arsenal 2:1 Aston Villa | Oceny pomeczowe

Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 3 minut(y)

Arsenal ma komplet punktów po pięciu meczach. My zagraliśmy czwartym zestawem środkowych obrońców w piątym meczu. Momentami wybijaliśmy piłkę z pola karnego. Wróć. Próbowaliśmy ja wybić. Koszmarny mecz w naszym wykonaniu. Wskaźnik Expected Goals na poziomie 0.3!

Oceniamy w skali 1-10. Ocena danego zawodnika jest wyłącznie subiektywnym odbiorem meczu autora tekstu można się z nią nie zgadzać, a polemika w komentarzach będzie mile widziana.


Emi Martinez 6,5

Klątwa żółtych koszulek trwa
źródło: Aston Villa Store

Emiliano Martinez zawinił ewidentnie przy pierwszej bramce. Drugą również mógł wyciągnąć. Natomiast trzeba mu oddać, że wybronił kilka groźnych strzałów w tym bomby Martinellego i Odegaarda.

Matty Cash 4

Jego stroną poszła akcja na 1:0. To on nie przypilnował Martinellego przy bramce na 2:1. Wydaje mi się, że to był najgorszy mecz Casha w historii występów w Aston Villi.

Matty Cash na rozgrzewce
źródło: avfc.co.uk

Tyrone Mings – 7

Mings rozegrał dobre zawody
źródło: avfc.co.uk

Mings zagrał nieźle. Momentami był nie do przejścia. Nie nadążył przy golu na 1:0 za Gabrielem Jesusem, ale kto by zdążył? Ewidentnie to on dowodzi drużyną!

Ezri Konsa – 4

Ezri zaliczył katastrofalny występ. Raz z niezrozumiałych przyczyn podczas akcji Arsenalu położył się na ziemi. Po czym wstał i grał dalej. Przy pierwszej bramce truchtał w kierunku Xhaki, który miał czas by przyjąć i strzelić w kierunku bramki Martineza.

Lucas Digne 5

Digne również sobie truchtał podczas jednej z akcji Arsenalu. Co to ma być? Dzień pieszego pasażera?

Mateuszu Celowniku, tęsknimy za Panem.
źródło: The Sun

Boubacar Kamara 6,5

Zagrał na swoim przyzwoitym poziomie. Dwukrotnie musiał faulować, bo Buendia stracił piłkę. To on zablokował Ramsdala przy bramce Luiza.

John McGinn 5,5

Co Gerrard zrobił z McGinnem? Dlaczego tak niewiele zostało ginu w McGinnie? Niby waleczność została, ale ani razu nie odebrał piłki. Brakuje mu tego błysku z poprzednich sezonów.

Smutny McGinn
źródło: avfc.co.uk

Jacob Ramsey 6,5

Ramsey ostro sfaulował na pomarańczową kartkę. Dlaczego? Buendia ponownie stracił piłkę. Poza tym grał przyzwoicie. Trzykrotnie odbierał piłkę.

Emi Buendia 5

Buendia nas nie zbawi. Nie zagrał ani jednego kluczowego podania. Nie błysnął choćby na moment. Stracił piłkę trzykrotnie przez co ‘wsadził na konia’ raz Ramseya i dwa razy Kamarę.

Leon Bailey – 7 ✪

Jak dla mnie najlepszy zawodnik wczorajszego meczu. Jedyny który potrafił utrzymać się przy piłce w okolicach pola karnego Arsenalu. Niestety wciąż nie rozumie się z kolegami. Ja z kolei nie rozumiem dlaczego wciąż jest wystawiany na prawym skrzydle skoro jest lewonożny.

Leon odpalił strzał.
źródło: avfc.co.uk

Ollie Watkins – 5

Watkins raz wybił niebezpieczną piłkę z naszego pola karnego. Tyle jeśli chodzi o jego występ.


Rezerwowi:

Coutinho (73′) – 5

Coutinhometr pokazuje już 233 dni w koszulce Aston Villi bez spektakularnej bramki zza pola karnego. Tyle.

Douglas Luiz (73′) 7

Dzień jak co dzień dla Douglasa Luiza
źródło: avfc.co.uk

Komentator Viaplay przy rzucie z rożnego, stwierdził z całą pewnością, że Ramsdale nie da sobie wrzucić piłki do bramki z rzutu rożnego. Hehe. W którejś z wersji Football Managera (bodajże FM06) był taki bug, przez który zawodnicy z wysokim współczynnikiem rzutów wolnych strzelali na potęgę bramki ze stałych fragmentów gry. Wygląda na to , że Douglas Luiz rozgryzł ten algorytm w prawdziwym świecie i co tydzień strzela bramki. Mam pomysł by zmienić taktykę na walkę o rzuty rożne. A potem to już wiadomo, Douglas do narożnika, reszta The Villans otacza bramkarza i gol dla nas.

Danny Ings (82′) – bez oceny

Próbował wymusić karnego.


Średnia ocena zespołu 5.5

Steve’IN czy Gerr’OUT?

Trzeba oddać Gerrardowi, że jest powtarzalność w naszej drużynie. Strzeliliśmy cztery bramki w sezonie. Po trzech z nich w ciągu dwóch minut traciliśmy bramki. Czyli de facto bilans bramek wypada na jedną, po której bezpośrednio nie straciliśmy gola.

Nie ma powtarzalności natomiast jeśli chodzi o obronę. To znaczy jest, bo nie zachowaliśmy ponownie czystego konta, ale zagraliśmy czterema zestawami środkowych obrońców w pięciu meczach. Najpierw Carlos-Konsa, potem Mings-Carlos, następnie Mings-Konsa, ostatnio Konsa-Chambers, a wczoraj ponownie Mings-Konsa.

Podobnie w ataku. Gerrard przed meczem wyjmuje maszynę do losowania numerów. Bęben jest pusty. Następuje zwolnienie blokady. Dziś w ataku zagrają numer 11 (Watkins), 31 (Bailey) i 10 (Buendia).

Czy Gerrard powinien stracić pracę? Na pewno nie po meczu z City. Chyba, że nastukają nam tuzin bramek, co nie jest niemożliwe.

Czas na City.

3 razy skomentowano “GerrOUT! | Arsenal 2:1 Aston Villa | Oceny pomeczowe

  1. Wczoraj postawiłem stówę na Kanonierów. Teraz mam 140 i wszystko pójdzie na ManCity. Czy wygrana wystarczy na taksówkę dla StevieG, żeby wyp… do Liverpoolu?
    Organizacyjnie zespół jest w d…. Każdy piłkarz zaliczył jakościowy zjazd. Na dodatek menago nie wie co robić. Nie ma planu B. W sumie to chyba poza ustawieniem nie ma żadnego planu. Porównywanie Gerrarda do Bruce’a to obraza dla Bruce’a.

Dodaj komentarz