Everton-Aston Villa

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

Trzy porażki z rzędu. Straciliśmy w nich 11 bramek. Mnóstwo błędów obronie. Emery OUT! Powiedziałby ktoś bardziej nerwowy. Póki co nikt jeszcze nie panikuje. Natomiast jeśli się nie uda ograć ogórków Tofików z Liverpoolu to zacznie być nerwowo.

Everton- Aston Villa| Głowa-do-głowy

Tom Hanks nie wygląda na zachwyconego po ostatnim meczu.

Obie drużyny mają identyczny bilans ostatnich pięciu meczów: dwa zwycięstwa i pięć porażek. Tofiki w ostatniej kolejce wygrali z Pawiami i udało im się wyskoczyć ze strefy spadkowej. Everton był zespołem lepszym, ale nie potrafił wykorzystać swoich okazji. Sprawy w swoje nogi wziął weteran- Seamus Coleman, który oddał ni to strzał, ni to dośrodkowanie, które trafiło do bramki zdezorientowanego Mesliera.

Ostatni raz z Evertonem mierzyliśmy się na początku sezonu, gdy naszym menedżerem był Steven Gerrard, a Tofików Frank Lampard. Zdrowy jeszcze wtedy był Diego Carlos, a pierwszą bramkę dla nas zdobył Danny Ings. Prehistoria. Wygraliśmy tamten mecz 2:1 i zdominowaliśmy zespół z Liverpoolu.

Od niedawna trenerem Evertonu jest Sean Dyche, który może zostać pierwszym menedżerem Tofików, który wygra trzy pierwsze mecze na Goddison Park bez straty gola. Oby nie!

Sytuacja kadrowa

Diego Carlos doznał kontuzji właśnie w meczu z Evertonem.
Źródło: avfc.co.uk

Do gry wraca Diego Carlos wreszcie. Pewnie jeszcze posiedzi na ławce. Za to na ławce nie zobaczymy ani Robina Olsena, ani Jeda Steera, którzy wciąż są kontuzjowani.

Więcej problemów ma Sean Dyche. Dominic Calvert-Lewin na pewno dziś nie zagra, podobnie jak Nathan Patterson i Andros Towsend. Do gry jednak wraca najlepszy pomocnik drużyny czyli Amadou Onana. Czy skoro od Hitlera pochodzi hitleryzm, a od Stalina stalinizm, to od Onany pochodzi?( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Everton-Aston Villa
Czas: 25.02.2023, 15:00 GMT/ 16:00 UTC+1
Miejsce: Goodison Park
Sędzia główny: Som Guy
VAR:  Andrew Carpenter

Czy zakończymy serie trzech porażek? Czy Sean Dyche zostanie pierwszym menedżerem Evertonu, który wygrał swoje trzy pierwsze mecze bez straty gola na Goodison Park?

Dodaj komentarz