Crystal Palace – Aston Villa – 20-08-22

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Mamy już porażkę i zwycięstwo, czy czas na remis? Przed nami starcie z Orłami z Kryształowego Pałacu, a także kolejna rywalizacja znajomych z boiska – Patrick Vieira vs Steven Gerrard.
Crystal Palace – Aston Villa już o 16:00 na Selhurst Park!

Crystal Palace – Aston Villa | H2H

Miło patrzeć na wymianę pokoleniową wśród managerów Premier League. Spora część z nas pamięta czasy Sir Alexa Fergusona, Arsene’a Wengera, Marka Hughesa, Harry’ego Redknappa czy… Steve’a Bruce’a – a teraz coraz częściej na ławkach trenerskich możemy obserwować piłkarzy prowadzonych wcześniej przez wyżej wymienionych. Mierzyliśmy się już ze Scottem Parkerem i jego Bournemouth, Frankiem Lampardem, a teraz przyszła kolej na wykonującego świetną robotę w Crystal Palace Patricka Vieirę. Orły nie tylko zakończyły sezon na spokojnej dwunastej pozycji, ale też zdołały odmienić styl gry – prezentują teraz bardziej otwartą, opartą na technice i posiadaniu piłkę niż w czasach Roya Hodgsona – innego oldskulowego managera z Wysp.

Nasze starcia z ekipą z Londynu przysporzyły nam w ostatnich latach sporo wrażeń i zostawiły raczej miłe wspomnienia. Po powrocie do Premier League mierzyliśmy się bowiem sześciokrotnie, wygrywając przy tym 3 spotkania, przegrywając 2 i jedno remisując. Historyczny bilans meczów też jest po naszej stronie – 21 wygranych, 15 remisów i 13 porażek.

W tym sezonie zespół Vieiry zaczął od trudnych przeciwników – mierzyli się bowiem z Arsenalem (porażka 0–2) oraz Liverpoolem (1–1, bramkę zdobył niezawodny Zaha). Z jednym punkcikiem na koncie okupują 16. pozycję. Nasi piłkarze zdawali się otrząsnąć po kuble zimnej wody zgotowanym im przez piłkarzy Parkera i w starciu z Evertonem prezentowali znacznie więcej energii – oby wysoki poziom motywacji utrzymała się również dziś w Londynie.

Sytuacja kadrowa

Diego Carlos – to ostatni zawodnik na liście naszych rekonwalescentów i jeden z ostatnich, których chcielibyśmy tam widzieć. Brazylijczyk przeszedł operację ścięgna Achillesa i zaczyna długą drogę ku powrotowi do zdrowia. Kortney Hause z kolei wznowił treningi z pełnym obciążeniem. Mimo wszystko w środku obrony spodziewamy się Mingsa i kogoś z dwójki Konsa/Chambers. Stawiamy na tego drugiego. Wszyscy ciekawi jesteśmy, czy Steven Gerrard zdecyduje się posadzić na ławce Philippe Coutinho. Trener zdaje się bezgranicznie ufać Brazylijczykowi, co odbija się na czasie meczowym Emiego Buendii.


Crystal Palace v Aston Villa
Czas: 20.08.2022, 15:00 GMT/ 16:00 UTC+1
Miejsce: Selhurst Park
Sędzia główny:  Andy Madley
VAR: Nick Hopton

UTV!

2 razy skomentowano “Crystal Palace – Aston Villa – 20-08-22

Dodaj komentarz