Craig Shakespeare nowym asystentem Smitha

Aktualności
Czas potrzebny na przeczytanie: < 1 minuta

“Chciałem dodać do sztabu trochę wiedzy i doświadczenia z Premier League, a Craig z pewnością ma tego pod dostatkiem” – powiedział Smith. Według dziennikarzy będących blisko klubu, John Terry i Richard O’Kelly zachowają swoje posady. Oznacza to, że Smith będzie miał aż trzech asystentów.

Craig Shakespeare za czasów LCFC
Źródło: The Sun

Zgodnie ze słowami Deana Smitha, wiedzy i doświadczenia z Premier League Shakespeare’owi odmówić nie sposób. Był asystentem Ranieriego, gdy Leicester zdobyło mistrzostwo, a po odejściu Włocha to sam przez jakiś czas prowadził Lisy. Był również asystentem Allerdyce’a w Evertonie i (ostatnio) Pearsona w Watford. W sumie w roli trenera i asystenta na poziomie Premier League i Championship spędził już niemal 20 lat, zbierając w tym czasie doświadczenie w ponad 500 meczach.

Shakespeare doskonale zna też funkcjonowanie szatni od strony zawodniczej – urodzony w 1963 roku w Birmingham Anglik profesjonalną karierę piłkarza rozpoczął w wieku 18 lat w Walsall. Potem próbował sił m.in. w Sheffield Wednesday i West Bromwich Albion, gdzie przez kilka lat pracował jako trener. Co ciekawe, już w Walsall, jeszcze w latach ’80, poznał Deana Smitha, z którym znajomość utrzymuje do dziś. Miejmy nadzieję, że dobre relacje obu panów wpłyną pozytywnie na ich współpracę.

3 razy skomentowano “Craig Shakespeare nowym asystentem Smitha

Dodaj komentarz