Brighton – Aston Villa | Zapowiedź

Carabao Cup Mecze
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

W środę, 25 września, będziemy kontynuować nasze zmagania pucharowe 2019/20. Opinie o krajowych pucharach są podzielone – jedni twierdzą, że powinniśmy skupić się na grze w lidze, inni że to znakomite pole do eksperymentów i pracy nad chemią zespołu. Tak czy owak – zapraszamy do zapowiedzi spotkania Brighton – Aston Villa.

Brighton – Aston Villa | Sylwetka rywali

Zespół Brighton & Hove Albion występuje w Premier League od dwóch sezonów – po wywalczonym z drugiego miejsca awansie w rozgrywkach Championship 2015/16. Udało im się uniknąć spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej zajmując 15. w pierwszym i 17. miejsce w drugim sezonie. Zespół prowadzony jest przez Grahama Pottera, który na ten sezon zastąpił w Brighton Chrisa Hughtona. Ich obiekt domowy to otwarty w 2011 roku Falmer (Amex) Stadium. Co ciekawe, wobec niedawnych sukcesów Mew, trybuny były kilkakrotnie powiększane i obecnie mogą pomieścić ponad 36,000 widzów.

Brighton – Aston Villa | Head 2 Head

Nasi rywale mieli względnie dobry start w Premier League – po 6 kolejkach uzbierali 6 punktów, na które złożyły się trzy remisy i jedno zwycięstwo (3-0 na otwarcie rozgrywek przeciwko Watford). W drugiej rundzie Carabao Cup mierzyli się na wyjeździe z Bristol City i zwyciężyli 1-2.

Co ciekawe, w historii futbolu nie było wielu potyczek pomiędzy Brighton i Aston Villą – jedynie 21 – z których 11 wygraliśmy, 7 zremisowaliśmy i przegraliśmy tylko trzy. Dwa ostatnie spotkania rozgrywaliśmy w Championship w sezonie 2015/16 i oba zakończyły się remisem 1-1.


Brighton – Aston Villa | Sytuacja kadrowa

Gospodarze mają pewne problemy kadrowe – ze względu na urazy w środowym meczu nie zobaczymy takich piłkarzy jak L. Balgoun, J. Izqueirdo, A. Jahanbakhsh, L. Trossard, Bernardo czy E. Schelotto.

U nas niestety wciąż poza składem Johnatan Kodjia – napastnik dochodzi jeszcze do siebie po złamaniu kości policzkowej na treningu. A szkoda, bo przydałoby nam się sprawdzić alternatywy w ataku. Być może zobaczymy za to Jamesa Chestera, który wznowił treningi po urazie mięśnia dwugłowego i potrzebuje czasu na boisku aby zbudować formę meczową.


Brighton – Aston Villa | Warto wiedzieć

Nasza wygrana 1-6 nad Crewe Alexandra w drugiej rundzie rozgrywek jest póki co najwyższym tryumfem w Carabao Cup w tym sezonie.

W Pucharze Ligi zdobyliśmy do tej pory 480 bramek , co daje nam pierwsze miejsce w tej klasyfikacji.

Ezri Konsa zdobył bramkę w naszym pierwszym meczu Carabao Cup. Pewnie i teraz może spodziewać się czasu meczowego | Źródło: avfc.co.uk

Wobec napiętego grafika pod koniec września, Dean Smith na pewno da szansę zmiennikom – spodziewamy się powrotu do składu Lansbury’ego i Hourihane, a także Steera między słupkami. Więcej gry dostanie pewnie też Keinan Davis i Jota, którzy świetnie radzili sobie w drugiej rundzie.


Brighton – Aston Villa | Gdzie oglądać

Oczywiście możemy się mylić, ale nie namierzyliśmy transmisji spotkania. Jeśli macie inne informacje, dajcie nam znać!

Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 20:45 polskiego czasu.

UTV.

Dodaj komentarz