Brighton – Aston Villa – 13-11-22

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Gramy w Brighton! To może być ciekawe spotkanie: z jednej strony historia meczów wskazuje AV jako faworyta, z drugiej – Brighton to obok Newcastle największa rewelacja rozgrywek. Obie ekipy wystąpią z nowymi szkoleniowcami – dla Emery’ego będzie to zaledwie 3. mecz w roli trenera The Villains, ale Roberto de Zerbi ma ich zaledwie 6 więcej. Ja nie mogę się doczekać, a Wy? Spotkanie Brighton – Aston Villa na Amex Stadium już dziś o godzinie 15:00!

This poll is no longer accepting votes

Na którym miejscu zakończy rozgrywki AV Unaia?

Brighton – Aston Villa| H2H

Wspominałem na wstępie – mamy dobre statsy z dzisiejszymi rywalami. W 6 rozgrywanych w Premier League spotkaniach Mewy tylko raz zdołały nas pokonać. My wygrywaliśmy 3 razy, a 2 mecze zakończyły się podziałem punktów.

Sięgając pamięcią do zarania futbolu (a dokładniej – do 5 sierpnia 1910 roku, bo wtedy został rozegrany pierwszy mecz pomiędzy uczestnikami dzisiejszego spotkania) mamy w dorobku 15 zwycięstw nad The Seaguls przy 9 remisach i 5 porażkach. Będzie to nasze 30 starcie z drużyną z Brighton. Aha – ostatnie spotkanie pewnie wygraliśmy po bramkach Watkinsa i Casha.

Największym do tej pory dokonaniem Włocha u steru Brighton było chyba poćwiartowanie Chelsea prowadzonej przez Grahama Pottera. Źródło: Football365

Najlepszym strzelcem w drużynie Mew jest oczywiście Leandro Tossard, który ma na koncie już 7 trafień. Doskonale prezentuje się także Pascal Groß, który bramek ma 5, ale do tego dołożył 2 asysty. Warto mieć dziś (w sensie w dzisiejszej dobie, nie – że konkretnie dziś przy spotkaniu z AV) piłkarzy Brighton w FPL.

Przed naszą obroną nie małe wyzwanie. Raczej z kategorii Großer Job
Źródło: Sports Mole

Ciekawostki

Zaczynają spływać analizy stylu gry Aston Villi Unaia Emery’ego. I co z nich wynika? Ano, że możemy spodziewać się opartej na szybkich kontratakach gry zbudowanej na solidnej, szczelnej i wysoko grającej defensywie. Preferowany system gry Hiszpana to 4-4-2, co w AV póki co zaadaptował w formie 4-2-2-2 – jest to ustawienie mało popularne w Premier League. Lubił stosować je Ralph Hasenhuttl (i wiem, jak to się dla niego skończyło w Southampton), ale wśród drużyn z top6 można było je zaobserwować jedynie… 6 razy! Pięciokrotnie w ten sposób ustawił swoich piłkarzy Ralph Ragnick w Manchesterze United i raz zrobił to Tomas Tuchel.

To nie wygląda jak prawdziwa ręka.
Źródło: Birmingham World

Sytuacja kadrowa

Unai potwierdził, że Emi Martinez wraca do składu meczowego. Oddychamy z ulgą. Prawdopodobnie zobaczymy udział Blablacara na jakimś etapie spotkania – Hiszpan powoli wprowadza Francuza na boisko po jego długiej absencji z powodu urazu kolana. Spodziewamy się także powrotu Dekodera, który błyszczał w meczu przeciwko United w ubiegły weekend. Poza składem: Diego Carlos i Philippe Coutinho.


Brighton – Aston Villa
Czas: 13.11.2022, 14:00 GMT/ 15:00 UTC+1
Miejsce: Amex / Falmer Stadium
Sędzia główny: Chris Kavanagh
VAR:  Jarred Gillett

Jaki wynik dziś?

Dodaj komentarz