Aston Villa – Wolverhampton Wanderers | Zapowiedź

Mecze Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Lost out, beat up
Dancin’, down there
I found you, somewhere out
‘Round ’round there, right right there
Lost and beat up
Down there, dancin’
I found you, somewhere out
Right down there, right ’round there

Kanye West – Wolves

Nawet zwierzęce zawodzenie Sii w utworze pana Westa nie odda w pełni tego, jak ja będę piszczał widząc Traore poniewierającego Targetta na naszej lewej flance…

Trudno wierzyć, że przełamanie przyjdzie akurat teraz, ale kto wie… Są w końcu ku temu pewne przesłanki…


Aston Villa – Wolves | Head 2 Head

Do tych przesłanek nie należy jednak obecna forma naszych sobotnich gości. Wolverhampton Wanderers wygrali dwa ostatnie spotkania i liczą na podtrzymanie pokoronowej passy na Villa Park. Nasz były skrzydłowy przywołany w akapicie wyżej jest jednym z architektów ich sukcesów. Adama Traore asystował przy dwóch z trzech bramek, które jego drużyna zdobywała przeciw West Hamowi (0-2) i Bournemouth (0-1). W doskonałej formie jest oczywiście również Raul Jimenez, który dwukrotnie umieszczał piłkę w siatce, ale najwyższe uznanie należy się przede wszystkim defensywie Wilków. Ich dwa czyste konta nie są dziełem przypadku, a piłkarze tacy jak Doherty, Coady czy Saiss znajdują wielu nabywców w Fantasy Premier League.

Nasze dwa punkty w trzech ostatnich spotkaniach to dorobek znacznie skromniejszy, ale kto wie, czy w ostatecznym rozrachunku, to właśnie jeden z tych ciężko wywalczonych remisów nie zadecyduje o spadku lub utrzymaniu. Mecz przeciwko Newcastle dostarczył nam mieszanych emocji. Z jednej strony przez długie fragmenty kontrolowaliśmy grę, ale jednak nie potrafiliśmy postawić kropki nad “i”, a z naszej kontroli tak naprawdę niewiele wynikało. A później na boisku pojawił się Gayle i skarcił nas już po chwili. Na szczęście i nasi zmiennicy stanęli na wyskości zadania – Hourihane asystował przy bramce Elmo – obaj pojawili się na boisku pod koniec drugiej połowy.

Z Wolverhampton graliśmy już w tym sezonie dwa razy. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2-1 dla gospodarzy poszczególnych spotkań. W Premier League tryumfowali Wolves, w Carabao Cup Villa. Pamiętacie, kto dał nam gola na wagę wygranej?

Elmo – WHY ALWAYS ME | Źródło: BBC

Aston Villa – Wolves | Sytuacja kadrowa

I znów, bez zmian: do dyspozycji trenera powinien być już Guilbert, poza składem – Engels (achilles), Wesley i Heaton. Plotka głosi, że Targett bierze urlop na żądanie.

Nuno Espírito Santo będzie mógł wybierać meczowy skład spośród wszystkich swoich piłkarzy.


Aston Villa – Wolves | Warto wiedzieć

Żaden piłkarz Premier League nie zdobył w tym sezonie więcej zwycięskich trafień niż Raul Jimenez (7). Trafiał on w każdym z trzech ostatnich wygranych meczy Wolverhampton.

I jeszcze raz defensywa Wilków. 6 czystych kont w 7 ostatnich meczach.

Villa jest najczęściej faulowanym zespołem Premier League. Na 411 razy, kiedy byliśmy nieprzepisowo zatrzymywani aż 144 (35%) przypada na Jacka Grealisha.


Aston Villa – Wolves | Gdzie oglądać

Mecz będzie transmitowany na Canal Plus Sport 2. Jeśli, podobnie jak mnie, mierzi Was stronniczy komentarz ekspertów Canal Plus, polecamy transmisję z BT Sport 1 lub beIN Sports HD2. Pierwszy gwizdek arbitra, pana Craiga Pawsona, jest zaplanowany na godzinę 13:30 w sobotę.

UTV.

3 razy skomentowano “Aston Villa – Wolverhampton Wanderers | Zapowiedź

  1. Żeby Wilki były murowanym faworytem na Villa Park… A niech to diabli i nie mówię o Manchesterze United. Od początku wiadomo było, że Adama wyrośnie na klasowego zawodnika, szkoda że nie mieliśmy czasu i kasy, aby w niego zainwestować.

Dodaj komentarz