Aston Villa – Southampton – 16-09-22

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Przerwa od Premier League dopadła nas niespodziewanie, ale chyba każdy zrozumiał potrzebę podjęcia takiej decyzji. Można nie być fanem monarchii, ale Elżbieta II była postacią wyjątkową – nie tylko ze względu na długość panowania. Po przerwie na zadumę przychodzi czas na oddawanie hołdu – tak ma być w nadchodzącej kolejce Premier League. Zapraszam na zapowiedź najbliższego meczu Villi!

Aston Villa – Southampton| H2H

Mimo dotkliwych (i wstydliwych) porażek w roli trenera So’to, Ralph Hasenhüttl wciąż piastuje stanowisko. Gerrard na swoim koncie takich blamażów nie ma, a jednak wielu chciałoby, by jego głowa poleciała. Różnica? Austriak zawsze wydawał się mieć plan na swój zespół, a Anglik zdaje się zarządzać Villą chaotycznie. Piątkowy mecz to starcie trenerów różnych, a przede wszystkim o diametralnie różnych sytuacjach.

Villa z zaledwie 4 punktami na koncie jest obecnie na beznadziejnym 17. miejscu w tabeli. Niektórzy trzymają wręcz kciuki za wygraną rywali, byle tylko szybciej pozbyć się Gerrarda. Southampton natomiast plasuje się na 12. pozycji, choć ma tylko 3 punkty więcej.

Z So’to mierzyliśmy się 40 razy. 15 razy górą byli nasi, 16 razy Święci, a 9 razy padał remis. Z ostatnich 5 spotkań z Southampton wygraliśmy 2 (jedno domowe i jedno wyjazdowe). 3 pozostałe to przegrane.

Jeśli chodzi o aktualną formę ligową, to za pewną niespodziankę i światło w tunelu można uznać jakość gry i remis z Manchesterem City. Piłkarze So’to w tej samej kolejce natomiast przegrali z Wolves. Niech to jednak Was nie zmyli – tydzień wcześniej podopieczni austriackiego trenera pokonali Chelsea.

Sytuacja kadrowa

Villa: ze względu na zapisy w umowie wypożyczenia niedostępny będzie Jan Bednarek, z kolei ze względów zdrowotnych znaki zapytania Steven Gerrard postawił przy trzech zawodnikach. Są nimi Emi Martínez, Ollie Watkins oraz Robin Olsen. Jak podkreślił SG, nie oznacza to, że piłkarze ci nie zagrają – po prostu przejdą jeszcze dokładną analizę medyczną w dniu meczu. Leander Dendoncker natomiast już nie narzeka na ból gardła więc będzie mógł kopać piłkę.

Southampton: Roméo Lavia i Tino Livramento to jedyni zawodnicy Świętych, którzy pozostają poza selekcją.

Hołd dla Królowej

W ten weekend podczas wszystkich meczów Premier League zawodnicy wystąpią z czarnymi opaskami na ramieniu. Dodatkowo przed pierwszym gwizdkiem drużyny ustawią się na linii koła środkowego razem z trenerami by oddać cześć pamięci zmarłej Elżbiety II. Towarzyszyć temu będzie minuta ciszy, po której usłyszymy God Save the King (tak, teraz hymn ma taki tytuł). W 70. minucie każdego meczu fani aplauzem wyrażą szacunek dla 70 lat panowania Królowej. Dodatkowo flagi na wszystkich stadionach będą opuszczone do połowy masztów. Nie, chorągiewek w narożnikach boiska to nie dotyczy.


Aston Villa – Manchester City
Czas: 16.09.2022, 20:00 GMT/ 21:00 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny: Tony Harrington
VAR:  Paul Tierney

Jakie macie przeczucia co do tego meczu?

2 razy skomentowano “Aston Villa – Southampton – 16-09-22

  1. Mam przeczucie, że mecz będzie otwarty i obfity w bramki. Ze względu na przewagę boiska, stawiam, że trybuny nas poniosą do zwycięstwa.
    Grunt, żeby gra się kleiła, faktycznie z City wyglądało to przyzwoicie, ale pytanie czy to nie kwestia tego, że graliśmy z kontry, co wychodzi nam chyba lepiej niż atak pozycyjny.

Dodaj komentarz